Úgy érzed, a világ teljesen kifordult önmagából és már senkiben sem lehet megbízni? Napjainkban elég könnyű erre a következtetésre jutni, de a következő képek bebizonyítják, hogy az emberek milyen erősek, kedvesek és segítőkészek tudnak lenni.
Madármentők
Két állatorvos egy sérült galambot ápol egy indiai madármentő központban.
Utcazene
Simon Höneß német zongorista 2020 márciusában Mainz utcáira gurította hangszerét, hogy a karanténba vonult embereket egy kis zenével szórakoztassa.
Látogató
2020 februárjában egy hamptoni gyermekhospice ház előkelő vendéget fogadott – a képen Zsófia wessexi grófné látható, aki könyvet olvas az egyik lakónak.
Új lakók
2019 őszén csaptak fel először a lángok Ausztráliában a rendkívüli szárazság miatt és hónapokon át nem sikerült megfékezni a terjedését. A krízishelyzet januárban tetőzött, ekkor a kutatók úgy becsülték, hogy 1,25 milliárd állat pusztult el csak Új-Dél-Wales és Viktória államban. A képen egy állatmentő önkéntes látható, aki a saját otthonában ápolja a tűzvészben megsérült kengurukat.
Apa és fia
Lucas Barron és édesapja, Jacques Barron az autójukon dolgoznak, miközben felkészülnek a 2019-es perui Dakar Rally versenyre. Lucas történelmet írt, hiszen ő volt az első Down-szindrómával élő versenyző, aki részt vett a 10 napos kimerítő megmérettetésen.
Az életkor nem kifogás
A dél-afrikai Boxing Gogos Program arra buzdítja a helyi nagymamákat, hogy bokszolással tartsák magukat formában. Az egyesület tagjai – például a képen szereplő 79 éves Constance Ngubane – hetente két edzésen vesznek részt.
Indulás előtt
A Maria hurrikán 2017 szeptemberében 260 km/órás széllel söpört végig a Karibi-térségen, ám mielőtt lecsapott, a sziget lakóit az amerikai hadsereg evakuálta. A fentebb látható fotó megörökítette, ahogyan Nicholas Glass, amerikai haditengerész felkészít egy gyereket a repülésre.
Édes üdvözlés
Barack Obama 2009 áprilisában Prágában tett látogatást, ahol egy új barátra is szert tett.
Kis szuperhős
A hároméves Raena Lamont 2012 novemberében egy szavazóhelyiségben sétálgat, közben egy Amerikai Kapitány jelmezt visel. A helyszín adománygyűjtő központként is funkcionált, ahol a Sandy hurrikán következtében kárt szenvedett családoknak felajánlott tárgyakat tárolták.
Igazi atléta
A 2014-es amerikai atlétikai szabadtéri bajnokság egyik résztvevője Alysia Montano volt, aki nyolc hónapos terhesen teljesítette a 800 méteres versenytávot.
A boldogító igen
Cindy Jackson és Denise Niewinski 2015. június 26-án házasodott össze – pontosan azon a napon, amikor az amerikai legfelsőbb bíróság szoros szavazáson úgy döntött, hogy a házasság az azonos nemű párok számára is alapvető jog. Harminchat államban korábban is legális volt, de 2015 júniusa óta egyik tagállamban sem tilthatják meg.
A győzelem pillanata
Harry herceg a brit úszócsapat tagjaival ünnepel, akik a 2016-os Invictus Games sportversenyen aranyérmet szereztek 4 x 50 méteres váltóban. Az Invictus Games egy nemzetközi sportverseny, amelyen sebesült katonák és veteránok mérhetik össze az erejüket.
Itt mindenki jóllakik
A GraceFull közösségi kávézó tulajdonosa, Heather Greenwood 2016 júniusában a Littletonban lévő vendéglátóhelyen üdvözli a vendégeket. GraceFull Community Cafe egy hibrid nonprofit kávézó és nonprofit alapítvány, amely ingyen biztosít étkezést a rászorulóknak, a fizető vendégek pedig egy jó ügyet támogathatnak.
Bajnok
Mieko Nagaoka 80 éves korában tanult meg úszni és 82 éves korában kezdett el rendszeresen edzeni. Nagaoka 2015-ben történelmet írt, mivel ő volt az első úszó, aki 100 évesen teljesítette az 1500 méteres távot. 2016-ban pedig a Japan Masters (japán szenior úszóbajnokság) versenyen is rajthoz állt 400 méteres gyorsúszásban. Nagaoka ekkor 101 éves volt.
A harcművészetek mestere
A 74 éves Meenakshi Raghavan éppen egy tanítványával edz az indiai Keralában, 2016 szeptemberében. A dél-indiai Raghavan, becenevén „Kardozó Nagyi” hétévesen ismerkedett meg a Kalari nevű indiai harcművészettel, azaz több mint 60 éve űz küzdősportokat. 2009 óta a tudását arra használja, hogy önvédelmi technikákat tanítson fiatal nőknek és lányoknak.
Egy nagy család
Sindhutai Sapkal, becenevén az „Árvák anyja” átöleli az egyik örökbefogadott gyermekét. A 68 éves Sapkal több mint 1400 gyereket vett a szárnyai alá, otthont, támogatást és szeretetet biztosított számukra. Vérszerinti lánya, Mamata és első örökbe fogadott gyereke, Deepak segítségével négy árvaházat üzemeltet és a napjait ezeknek a meglátogatásával tölti.
A közösség mindenek előtt
A Make Love not Scars nevű civil szervezetet egyik tagja, Mamta büszkén mutatja meg az általa festett bögréket. A szervezetet a 21 éves Ria Sharma alapította, hogy lelki támogatást, oktatást, álláslehetőséget, orvosi ellátást és jogi tanácsadást biztosítson azoknak az indiai nőknek, akik savtámadás áldozatává váltak.
Példamutató tett
Neal McCarthy egy kutyával játszik a Staten Island-i Pitbulls and Addicts menhelyen, amelyet azért hoztak létre, hogy egyszerre segítsenek a drogfüggőségből felépülő embereken és a kóbor állatokon. Egykor a menhely alapítója, Michael Favor (a képen jobbra) is sokat küzdött a szenvedélybetegségével, de az állatok iránti szeretete segítette abban, hogy felhagyjon a tudatmódosító szerek használatával. Reméli, hogy az ő története másokat is arra ösztönöz, hogy kövessék a példáját.
Az utca fodrásza
Mark Bustos minden vasárnapját azzal tölti, hogy ingyen hajvágást kínál a hajléktalanoknak és azoknak, akik nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust. A New York-i fodrász 2012-ben a Fülöp-szigetekre utazott, ahol egy jótékonysági eseményen ingyen levágta a rászoruló gyerekek haját. Ekkor döntötte el, hogy a lakóhelyén is folytatja az ingyen fodrászkodást. Bustos azóta nagy hírnévre tett szert és azóta is rendszeresen feltűnik New York utcáin.
Egy barátság, ami furcsán kezdődött
Kevin Berthia egész életében depresszióval küdött, 22 éves korában, 2005 márciusában úgy döntött, véget vet az életének, leugrik a Golden Gate hídról. Kevin Briggs őrmester éppen a közelben járt, a helyszínre sietett és egy hosszú beszélgetés után sikerült lebeszélnie a férfit. Nyolc évvel később Berthia személyesen adta át a rendőrnek az Amerikai Alapítvány az Öngyilkosság Ellen kitüntetését és azóta is tartják a kapcsolatot. Kevin Briggs 1994 óta több mint 200 embert győzött meg arról, hogy ne ugorjon le a San Francisco jelképének számító hídról, a férfit gyakran csak a „Golden Gate őreként” emlegetik.
Forrás: Redbook, Bored Panda
Nyitókép: Allison Joyce/Getty Images