3 detox tipp, hogy jól induljon a tavasz

Nagy levegő! Start! Az év legszebb hónapjai következnek

A tavasz azon túl, hogy elkényeztet a meleg napsugaraival vagy a szirmaikat bontó virágaival, ad még valamit: energiát. Ilyenkor az ember úgy érzi, bármire képes, új erőre kap. Fordítsd ezt arra, hogy rendet teszel magad körül.

  1. Tisztítsd meg a kamrát és a hűtőt

A tavaszi hónapok a legalkalmasabbak arra, hogy rendet tégy a lakásban, a spájzban és a hűtődben! Itt az ideje megszabadulni a túl régóta tárolt befőttektől, fűszerektől. Egy szuper leltárral akár pénzt is spórolhatsz, gondolj csak bele: végre egyértelműen fogod látni, hogy mi az, amiben hiányt szenvedsz és mi az, ami csak a helyet foglalta. Ha eddig még nem tetted, szerezz be néhány nagyobb méretű kosarat vagy tárolót, amiben rendszerezheted a lisztet, a cukrot és egyéb élelmiszereket! Sokkal átláthatóbb lesz a konyhád!

  1. Új szezon, új étrend

Félre a nehéz ételekkel, eljött a friss saláták ideje! Fotó: Boiarkina Marina/Shutterstock

Nincs még egy olyan évszak, ami ennyiféle gyümölccsel és zöldséggel kényeztet el minket, mint a tavasz!  A télen elfogyasztott sok-sok gyökérzöldség után, jöhetnek az új szezon könnyű, nyers és ami a legfontosabb FRISS zöldségei és gyümölcsei. Látogass el a termelői piacokra, a szezonális táplálkozás ugyanis nemcsak az egészségünkre van jó hatással, még pénztárcabarát is – aki vett már valaha a téli hónapokban egzotikus gyümölcsöt, az tudja, miről beszélünk. Márciusban jöhetnek a tányérra a ropogós spárgák és a zsenge saláták! Egyébként az ájurvéda szakemberek szerint is tavasszal és nyáron sokkal hálásabb a szervezetünk a könnyű és friss fogásokért, míg télen a laktatóbb, zsírosabb ételeket fogyasztjuk szívesen.

  1. Ittál már pitypang teát?

Ideje más szemmel nézned a gyerekkorunkban maximum kézzel készített ékszerként funkcionáló gyermekláncfűre! A pongyola pitypangból, vagy népiesen cserbókából készített tea ugyanis a legjobb méregtelenítő a tavaszi időszakban. Egy tanulmány szerint a pitypang 244%-kal növeli a máj méregtelenítő képességét, a népi orvoslásban pedig a növény gyökerét és leveleit is felhasználják: míg a gyökér például csökkenti az endometriózis tüneteit, addig a leveleiből készült tea vízhajtó hatású, a friss szárak pedig fájdalommentesen oldják az epekövet.

Nyitókép: Brooke Lark/Unsplash

(mybodygreen.com)

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: