3 egyszerű gyakorlat, ami segít abban, hogy most azonnal boldogabbnak érezd magad

A következő technikák tényleg működnek, amikor eluralkodik rajtunk a félelem és a szorongás.

Az lenne a csoda, ha ugyanolyan jókedvvel és mosollyal az arcunkon kezdenénk ébredés után minden egyes napot, mint egy évvel ezelőtt… Egy kicsit mind elfáradtunk, belefáradtunk, igyekszünk a legmélyebbre ásni magunkban, hogy valahonnan előkaparjunk egy kis optimizmust, amivel aztán átvészelhetjük a következő hónapokat. Veszítenivalónk nincs, ha kipróbálunk olyan technikákat is, amelyekkel lehet, hogy csak pillanatokra, de jó- vagy jobb kedvre deríthetjük saját magunkat, és ezzel a környezetünket is megkíméljük attól, hogy még tovább rájuk erőltessük a kevésbé szórakoztató és kedves oldalunkat. Oké, ezek a technikák nem hatnak hosszú távon, nem pótolják a pszichológust sem és nem pótolják a legjobb barátunkat sem. De ha úgy érezzük, eluralkodik rajtunk a szomorúság és a szorongás (esetleg mindkettő), mi bajunk lehet, ha mondjuk az egyiket kipróbáljuk? Semmi. Sőt.

1. Lélegezzünk!

Életünk során rengetegszer észlelhettük már, hogy különféle szituációkban az érzelmeinkre reagálva megváltozik a légzésünk. Mostanság ez gyakran előfordul a közösségi oldalak hírfolyamának görgetése közben is, amikor egymás után jelennek meg előttünk a kétségbeejtő és/vagy borzalmas hírek. A szorongás a szervezetünkben nő, a szívünk hevesebben ver, a légzésünk pedig felgyorsul. De ez a kapcsolódás az érzelmeink és a légzésünk között oda-vissza működik, és a mély, lassú levegővételekkel csökkenthetjük a düh, a depresszió érzését. Ráadásul gyakorlatilag semmire nincs szükségünk ahhoz, hogy ezt alkalmazzuk, bárhol, bármikor gyakorolhatjuk.

2. Mozogjunk!

A légzésgyakorlaton, meditáción kívül a mozgás is szuperül kimozdít a letargikus állapotból. Bizonyított, hogy napi 30 percnyi mérsékelt testmozgás is segít a szorongás oldásában. Ilyen lehet akár egy kellemes séta is. Ami az egészben a legjobb, hogy egy 30 perces fizikai aktivitással növelheted a pozitív érzelmeket, ráadásul órákkal később is kirobbanó formában érezheted magad.

3. Írjuk le!

Amikor a negatív érzelmeink bűvkörébe kerülünk, hajlamosak vagyunk magunk körül mindent nagyon rossznak, borúsnak látni. Ahhoz, hogy kitörjünk ebből a negatív körből, a gondolatainkat más irányba kell terelnünk. Tudományos kutatások szerint azzal, hogy leülünk és levelet fogalmazunk meg egy olyan személynek, aki fontos számunkra, vagy akinek úgy érezzük, hálával tartozunk segíthet abban, hogy jobban érezzük magunkat.

Te melyik módszert fogod kipróbálni?

Forrás: psychologytoday.com
Nyitókép: Tara Moore/Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)