4 program, amivel színesebbé teheted a két ünnep közti időszakot

Még mielőtt lenyomja hangulatod az unalom a két ünnep közt, íme, néhány program, amelyek garantáltan kirángatnak a kezdődő fásultságból.

A karácsony előtti és az ünnepi pörgés után valahogy a két ünnep köztre alábbhagy a lendületünk, és sokan hajlamosak lehetünk a bepunnyadásra. Ez nálunk általában úgy néz ki, hogy sorozatmaratont hirdetünk, aminek jegyében december 31-ig rátapadnánk a Netflixre – már persze, ha hagynánk magunkat addig lustálkodni. Persze, szó se róla, pihenésre szükség van. De ez nem egyenlő az unalommal, amihez (valljuk be) sokan eljutunk karácsony és szilveszter közt. Hogy ez idén biztosan ne következzen be, íme, négy szuper program, amelyek garantáltan megszínesítik ezt az időszakot.

Négy program, ami színesebbé teheti a két ünnep közti napokat

A családdal vagy a barátokkal: ki emlékszik már arra, mikor vettétek elő utoljára a szekrény tetejéről a társasjátékokat? Pedig társasozni hatalmas buli! Elő hát a készlettel, nézzétek át, mi mindenetek van, majd indulhat a társasjáték maraton! Ne csodálkozz, ha annyira belejöttök, hogy a szilveszteri buli helyett is a Gazdálkodj okosan!, a Scrabble vagy a Csak egy szó lesz a program.

Barátnőkkel: mit szólnál, ha a már megszokott ünnepi sütizést vagy plázázást idén egy csajos ruhacserére cserélnétek? Az ilyesmi mindig óriási buli, rengeteg nevetéssel, a ruhákhoz kapcsolódó sztorikkal, és persze, sok-sok örömmel, hiszen egymás gardróbjában igazi kincsekre lelhetünk. Méghozzá teljesen ingyen! Így legalább biztos, hogy még az év vége előtt megszabadulsz mindentől, ami már csak a helyet foglalja a szekrényedben.

Gyerekekkel: ha már színes program, nem maradhat ki egy izgalmas rajzverseny sem. Válasszatok egy zsűrielnököt, ő nem vesz részt a rajzolásban, hanem csak a témát adja, amit mindenki lerajzol, majd mehet a menet. Ha még izgalmasabbá akarjátok tenni a dolgokat, beállíthatjátok a telefonod stopperén az időt mondjuk 5 percre. Ennyi idő után elemzi a képeket a zsűri elnöke, és győztest is hirdet, de nem kell, hogy csak egy nyertes legyen. A nyeremény pedig bármilyen jelképes dolog lehet, például egy szem szaloncukor.

A pároddal: Készítsetek fotóalbumot a 2024-es közös élményeitekről. Bár ez elsőre közhelyesnek hangzik, hidd el, szuper élmény lesz újra átélni a nyaralást, vagy azokat a pillanatokat, amikor a kutyátok először hallgatott egy vezényszóra. Ha ehhez nincs kedvetek, vagy a nyomtató döntött úgy, hogy mást kell kitalálnotok, írjatok bakancslistát 2025-re. Szuper lesz előre látni a következő lépéseket, amelyeket együtt értek majd el az új esztendőben.

Nyitókép: Lucy Lambriex/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk: