4 titkos jel, hogy valaki vonzódik hozzád

A legtöbben nem rontanak ajtóstól a házba, inkább apró (értsd: nagyon apró) jelzésekkel tudatják szimpátiájukat. Az alábbi négy dolgot például szinte nagyítóval kell keresned, de nagyon megéri, mert erős vonzalomról árulkodnak.

Amennyire csüngünk a netflixes most akkor összejönnek vagy semszerelmi történetein, a valóságban szeretnénk inkább gyorsan tisztán látni, hogy vajon a másik ember részéről is van-e vonzalom, ezzel együtt megadhatjuk-e az esélyt a továbblépésnek, vagy ő csak kellemes beszélgetésekben és némi haverkodásban gondolkodik velünk. Persze, erre egyenesen is rá lehet kérdezni néhány fröccs abszolút támogatását élvezve , de sokkal finomabb módszer, ha a másik fél szokásaiban, a testbeszédében és a fizikai reakcióiban keressük a választ. Avagy lássuk, milyen aprócska, alig észrevehető jelek árulkodnak arról, ha a kiszemelted is vonzódik hozzád.

Tudtad? 7 százalék. Ennyi jut a szavaknak, ha a vonzerő kifejezéséről van szó. A maradék 93 százalék a testbeszéd (55 százalék) és a hangszín, illetve a hangsebesség (38 százalék) közt oszlik meg. Szóval finoman fogalmazva is inkább ezek közvetítik azt az üzenetet, ha valaki vonzónak talál, érdemes hát az apró jelzéseket is jobban figyelni.

1. A kiszemelted téged néz

Még ha nem is bámul állandóan (ami feltűnő és kicsit furcsa meg ijesztő is lehet), azt azért érzékelheted, hogy gyakran pillant az irányodba. Beszélgetés közben pedig előfordulhat, hogy erős szemkontaktust tart veled, annyira összpontosít rád. Hogy ez mennyire jön be, az persze, már egyéni dolog. A szemkontaktus egyike azoknak a bensőséges, sebezhető kapcsolatoknak, amelyek egyes embereket megnyugtatnak, másokat pedig megfutamítanak. És míg egyes kultúrák a közvetlen szemkontaktust a figyelem vagy a megbízhatóság jelének tekintik, addig mások a túl sok szemkontaktust agresszívnek vagy tolakodónak tartják. A nyugati társadalmakban a szemkontaktus sokat elárulhat egy bimbózó kapcsolatról vagy flörtölésről, és ha az a bizonyos kitárulkozó pillanat kényelmesnek és természetesnek tűnik, akkor kölcsönös vonzalomról lehet szó.

Az sem mindegy viszont, hová irányul az a bizonyos tekintet. Egy 2014-es, a Psychological Science című szaklapban közzétett tanulmányban arra kérték a résztvevőket, hogy értékeljék az emberekről készült fotókat a romantikus vagy szexuális vonzerejük alapján. Amikor a romantikára gondoltak, az alanyok hajlamosak voltak figyelmüket az arcra összpontosítani, míg a vágyról szóló gondolatok a testre irányították a pillantásokat.

2. Tükrözi a testbeszédedet

A tükrözés a vonzalom egyik fontos jele, ha a testbeszédet figyeljük, legyen szó a testtartás másolásáról, a gesztusok átvételéről vagy a tettek másolásáról. Például ha belekortyolsz az italodba, utána a férfi is megteszi ugyanezt a sajátjával, vagy ha hátradőlsz, és ő is. Ahogy a Journal of Personality and Social Psychology egyik 1999-es tanulmánya meghatározta a tükrözést, ez „a testtartások, manírok, arckifejezések és egyéb viselkedések nem tudatos utánzása”, amely „megkönnyíti az interakciók gördülékenységét és növeli az interakciós partnerek közötti szimpátiát”. Minél jobban utánoz valaki, annál kötődőbbnek vagy empatikusabbnak érezheti magát. A Cognition című folyóiratban 2016-ban megjelent tanulmány pedig arra jutott, hogy az emberek hajlamosak a romantikus partnereket erősebben tükrözni, mint a plátói kapcsolatokat.

Nem vagy biztos benne, hogy téged erősebben tükröz, mint másokat? Akkor csak figyeld, hogyan érintkezik másokkal. Hasonlóan tükrözi a legjobb barátait vagy ez nálad sokkal jobban érezhető? Ha ez utóbbi, akkor könnyen lehet, hogy már nem is csak vonzódik hozzád, hanem egyenesen beléd habarodott!

3. Folyton babrál vagy a haját igazgatja

Megigazítja a haját, a ruháját, az óráját, vagy a ruhájával babrál, mielőtt hozzád szól? Úgy beszélget veled, hogy közben matat valamivel? Ezek bizony, szintén a vonzalom jelei lehetnek! Mint azt a Psychological Bulletin című szaklapban 2018-ban megjelent áttekintés megállapítja, az ártatlan önérintés az érdeklődés széles körben elfogadott gesztusa. A szerzők szerint ráadásul az ajakharapdálás, az ajaknyalás és az ajakérintés mind kapcsolatban állhat a szexuális vággyal. Persze fontos különbséget tenni abban, hogy izgatott vagy unott mozdulatokról beszélünk-e. Az előbb már említett óraigazítás, a telefonja ismételt csekkolása vagy minden keze ügyébe eső holmival való babrálás inkább azt jelezhetik, hogy az illetőt nem érdekli a beszélgetés, vagy siet valahová máshová. Ebben az esetben hagyd, hogy a kabátgombbal való babrálás helyett inkább vegye azt a bizonyos kabátot, és hadd menjen.

4. Megváltozik a hangja

Egy, a Proceedings of the Royal Society című folyóiratban 2018-ban közzétett tanulmány kimutatta, hogy mind a férfiak, mind a nők hajlamosak modulálni a hangszínüket, amikor olyasvalakivel beszélgetnek, aki potenciális társ lehet számukra. Ennek kiszűrése viszonylag egyszerű a férfiaknál, akik jellemzően mélyítik a hangjukat, amikor vonzalmat éreznek. A nőknél viszont a hangmoduláció kétféle irányba is történhet. A vizsgálat női résztvevői mélyebb hangra váltottak, amikor olyan személyt szólítottak meg, akit általánosságban vonzónak tartottak. Ugyanakkor, ha olyan személlyel beszélgettek, akihez ők maguk vonzódtak, a hangjuk magasabbra váltott. A kutatók feltételezték, hogy a nők tudat alatt talán fiatalosnak és még nőiesebbnek próbálnak tűnni azok felé, akiket kedvelnek.

Érdemes tehát figyelned a kiszemelted hangszínét és annak változását. Hallgasd meg az alaphangját, majd hasonlítsd össze azzal a hangszínnel, amit veled szemben használ. Ha változást hallasz, az is a vonzalom egy formájára utalhat.

Forrás: Glam.com
Nyitókép:Westend61/ Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)