5 akupresszúrás pont a kézfejeden, amit ha megnyomsz, máris jobban leszel

A kínai orvoslás évezredek óta alkalmazza, sőt, van, hogy ösztönösen mi is rátapintunk ezekre az érzékeny pontokra! De mire jók az akupresszúrás pontok és hol találjuk őket?

Fiatalon hozzászokunk ahhoz, hogy a testünk rendben üzemel, de ahogy haladunk előre a korral, akár már a húszas éveink vége felé jelentkezhetnek olyan krónikus fájdalmak, amik megnehezítik a mindennapokat. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszereket szedni, akkor az akupresszúra egy jó megoldás lehet a különféle fájdalmak enyhítésére. Az akupresszúra egyébként egy noninvazív módszer, vagyis nincs szükség semmiféle tűszúrásra, sebek ejtésére, hogy működjön. A hatékonysága a test öngyógyító mechanizmusait veszi alapul, ha stimuláljuk a test bizonyos felületeit azzal kezelhetjük a fájdalmakat és a különféle testi tüneteket.

Csak a kezünkön több, mint 400 akupresszúrás pont található, így könnyedén tesztelhetjük magunkon a módszert. Egyetlen szabályt érdemes figyelembe venni, alapvetően bármelyik kezünket használhatjuk a művelethez, de ha például a derekunk a bal oldalon fáj, akkor előbb tegyünk egy próbát a jobb kezünk akupresszúrás pontjain. Jöjjön is 5 pont, ami enyhítheti a fájdalmakat.

1. A hüvelykujj töve közvetlen a csuklónál

Fejfájás vagy torokfájdalom esetén érdemes masszírozni ezt a pontot az ellenkező kezünk hüvelykujjával, esetleg egy toll vagy egy ceruza segítségével. Hogy megtaláld ezt a pontot húzz egy képzeletbeli vonalat a hüvelykujjad vége és a tenyere túlsó fele között. A pont épp középen található, a hüvelykujj párnásabb részén.

2. A tenyér felső felén a hüvelykujj és a mutatóujj közötti szakasz

Ez a pont rendkívül népszerű, sokan ösztönösen is masszírozni kezdjük, és csodálkozva vesszük észre, hogy például a migrénünk enyhül. De fogfájás esetén, sőt különféle gyomorpanaszok ellen is érdemes bevetni. Hogy megtaláld, tartsd egyenesen a kezed, a hüvelykujj és a mutatóujj közötti háromszög alakú rész közepén helyezkedik el, 30-60 másodperc enyhe nyomás elég lesz!

3. A tenyér legfelső pontja, a kisujj és a gyűrűsujj tövénél

Ha szorongás vagy félelem tör ránk, akkor érdemes megkeresni ezt a pontot. Ha ökölbe szorítjuk a kezünket, akkor az ujjaink éppen ezen a ponton fejtenek ki nyomást. Persze kíméletesebb, ha az ellenkező kezünket hívjuk segítségül.

4. Yao Tong Xue, azaz az ujjpercek tövénél található pontok

Kicsit nehezebb kipuhatolni, de hátfájás, akut derékfájdalom esetén kifejezetten hasznos lehet. Ez a pont valójában két pont együttese. Kövessük a mutatóujj csontját egészen addig a pontig, amíg a középsőujj csontjával nem találkozik össze. Majd ugyanezt ismételjük meg a kisujj és a gyűrűsujj közötti szakaszon. Az így megtalált két pontot nyomjuk 30 másodpercig a fájdalommal ellentétes oldalon.

5. Ba Xie, az ujjak közötti pontok

Ha különféle kézfájdalmakkal küzdünk, például a sok gépelés vagy apró motorikus tevékenységek miatt, akkor keressük meg a kézfej felső felületén lévő Ba Xie pontokat. Ezeket az ujjak közötti mélyedésekben találjuk, nyomjuk be 30-60 másodpercig ezeket a pontokat, hogy visszanyerjük a kéz mozgékonyságát.

Forrás: wellandgood.com
Nyitókép: Biserka Stojanovic/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked: