5 dolog, amire jó figyelni az online ruhavásárlás során

Mostanában nem járunk túl sok közösségi eseményre, de ilyenkor sem bűn új ruhát vásárolni. Ha szeretnél beszerezni néhány kincset a neten, akkor tartsd be ezeket a szabályokat!

Második hullám ide, második hullám oda, a legfrissebb adatok azt mutatják, ismét szépen megnőtt az online vásárlások száma. A legtöbb online piacon sokan már belevetették magukat a karácsonyi ajándékvadászatba, de a növekvő tendencia nemcsak a lakáskiegészítőknél, hanem a ruháknál is megfigyelhető. A rövidített nyitvatartás miatt a forgalom az online felületekre terelődött – a vásárlók pedig nemcsak pizsamát és kényelmes szabadidőruhát tesznek a virtuális kosarukba, a meleg pulóverekből és a téli kiegészítőkből is fogy bőven. A nem hétköznapi helyzet miatt viszont most néhány extra szabály is vonatkozik az online ruhavásárlásra. Ezeket gyűjtöttük egy csokorba, ha te is kedvet kapnál egy kis online shoppingoláshoz:

1. Támogasd a magyar márkákat!

Ha valamikor, akkor most igazán szüksége van a hazai tervezőknek arra, hogy tőlük vásárolj egy-egy terméket. A legismertebb fast fashion márkák valószínűleg meg sem érzik, vagy csak minimálisan a második hullám következtében kialakult gazdasági helyzetet. Ezzel szemben a lokális kisvállalkozásoknak kemény megpróbáltatáson kell keresztülmenniük és sajnos az elmúlt hetekben többen is bejelentették, hogy végleg bezárják az üzletüket. Amennyiben megengedheted magadnak, akkor inkább a magyar tervezők munkáját támogasd ezekben a nehéz időkben. Ráadásul könnyebben megoldható a méretcsere, ha elsőre mellélőnél a centikkel. Rengeteg tehetséges alkotóra bukkanhatsz hazánkban – ebben a cikkben összegyűjtöttünk néhány feltörekvő tervezőt.

2. Duplán csekkold a megbízhatóságot!

Az online vásárlásokkal párhuzamosan megnőtt a csalások száma is. A hackerek jól tudják (és kihasználják), hogy most olyanok is ellátogatnak a különböző webshopokba, akik előtte inkább személyesen oldották meg a vásárlást. A legismertebb márkák weboldalán nem kell emiatt aggódnod, de ha ismeretlen oldalról vagy viszonteladótól szeretnél rendelni, akkor érdemes alaposabban utánajárnod az információknak. A túl csábító akciók vagy az irreálisan alacsony árak intő jelek, amiket jó, ha nem hagysz figyelmen kívül. Érdemes néhány értékelést vagy visszajelzést is elolvasnod a webshopról és a termékeiről. Ezekből gyakran kiderül, hogy nem olyan a minősége, mint ígérték – ha egyáltalán megkapták a vevők a kifizetett terméket. Inkább fizess néhány ezer forinttal többet, minthogy visszaéljenek az adataiddal vagy olyan dologért fizess, amit sosem látsz majd.

3. Vadássz a különleges ajánlatokra!

Rengeteg webshop nyereményjátékokkal, kedvezményes árakkal vagy ingyenes házhozszállítással készül. Most kifejezetten érdemes feliratkozni kedvenc márkáid hírlevelére, ha ez nem opció, akkor rendszeresen figyeld a közösségi média oldalaikat. De csak óvatosan, a csábító ajánlatok láttán ne veszítsd el a fejed – mértékkel vásárolj, illetve olyan termékeket, amelyeknek később is hasznát veszed.

4. Tájékozódj a visszaküldési lehetőségekről

A legtöbb esetben a házhoz szállításnál akár az érintkezésmentes átadás is választható. De mi a helyzet akkor, ha mégsem tetszik a termék vagy nem stimmel a méret? Normális helyzetben megfognád, és visszavinnéd az üzletbe, ahol vagy kicserélik vagy visszautalják a pénzt. Erre nem biztos, hogy most lehetséges. Úgyhogy még a vásárlás előtt érdemes utánanézni annak, mi a teendő ha visszaküldenéd az árut. A legtöbb webshopban frissítették az erre vonatkozó szabályokat: van, ahol fél év múlva is visszavihető a hordatlan állapotban lévő termék, máshol biztosítják, hogy a futár személyesen veszi vissza tőled, ha megfelelően becsomagolod. Néhány helyen pedig továbbra is neked kell a visszaküldendő csomagot feladnod. Ezek tudatában érdemes átgondolni, biztosan megrendeled-e a terméket.

5. Az a fránya méret

Mint az előbb említettük, a visszaküldés macerás lehet. Így a méretválasztáskor okosan kell döntened: ha van olyan márka, amelyiknél gyakran vásárolsz, akkor biztosan tudod, általában melyik méret szokott tökéletesen állni. De ne felejtsd el, hogy a különböző márkáknál gyakran teljesen más a méretezés. Ráadásul, ha a testalkatod nem felel meg a standard konfekcióméreteknek, akkor óvatosan a szűk nadrágokkal, vagy a rugalmatlan anyagokkal. A pólók és a ruhák általában nem okoznak fejtörést, de az ingeknél, a szoknyáknál és a nadrágoknál nem árt egy kis extra időt befektetni a méretválasztásba: nézd meg, pontosan hány centiméter a vállszélesség vagy a nadrág szárának a hossza és mérj le otthon egy hasonló terméket. Ez a legtöbb, amit megtehetsz azért, hogy biztosan jó méretet rendelj – ezután már csak össze kell tenned a kezed és imádkoznod, hogy úgy álljon az adott darab, mintha rád öntötték volna.

Nyitókép: Unsplash

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: