A hűvös napokkal együtt megérkeztek az őszi betegségek, többek között a fülfájás is. A leghatékonyabb módszereket válogattuk össze, amelyekkel kezelheted ezt a kellemetlen betegséget.
Fülfájós vagyok. Szerencsére csak felnőttkorom óta, de gyakorlatilag bármilyen hülyeségtől képes begyulladni a fülem. Egy elfuserált vízbe ugrás – kérlek ne képzeljétek el a jelenetet – okozta az első komolyabb problémát, ahol megsérült a dobhártyám, és azóta, ha vízbe megyek, ha influenzás vagyok, ha repülőre ülök, ha megfújja a szél, képes rögtön bejelezni. Így az évek során számtalan praktikát vetettem már be a fülgyulladás gyógyítására. Mondom, melyek voltak sikeresek:
1. Infra lámpa
Fényérzékenyítő gyógyszerek szedésekor, hőemelkedés, illetve láz esetén tilos a használata, így én csak akkor szoktam az infra elé ülni, amikor a fülfájás vészjósló előszelei fújdogálnak. A legtöbb esetben ezzel a mesterséges „helyi lázat” előidéző, a szövetek mélyére hatoló különleges elektromágneses frekvenciával való sugárzással a korai tüneteket nagyon jól lehet kezelni. Az infra hatására a gyulladás csökken, így a fájdalom is hamar elmúlik tőle. Mivel már jól ismerem magam, és azonnal tudom, ha baj közeleg állandó helye van a gyógyszeres polcomon.
2. Levendulapárna
Inkább éjszakánként szoktam használni, amikor a fájdalom miatt nehezebben megy az alvás. A természet erejét rejtő párna nemcsak nyugtat és altat, de fertőtlenít és a poratkákat is távol tartja. Az életfunkciókat erősítő gyógynövényes párna már számtalanszor bizonyította szuperképességeit. Számomra talán abban rejlik az aromaterápiás fontossága, hogy az alvás minőségét is jobbá teszi, így szervezetem a mélyebb, relaxálóbb pihenés alatt könnyebben tud megküzdeni a betegséggel is.
3. Sópárna
A nagymamámtól tanultam ezt a praktikát, aki hol zokniba, hol konyharuhába göngyölte az előzőleg serpenyőben felforrósítótt sót. Én mostanában a több mint 84 féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmazó parajdi sót használom erre a célra. Azt vettem észre, hogy nagyon durván lecsökkenti a lábadozási időt, és miközben a fülemet pihentetem rajta, számos kiváló hatását is élvezhetem közben. Egy könnyű pelenkát szoktam az arcomra teríteni, miközben a sófuszekli a fülem alatt párolog. Így ha influenzás vagyok, egy csapással annak a tüneteit is tudom enyhíteni a mini-sókabinomban.
4. Kövirózsa csepp
Számomra talán az egyik leghatékonyabb módszer, ha például utazok, és nincsenek velem egyéb fülgyulladás elleni kellékeim. Általában érdemes a csepegtetés előtt testhőmérsékletűre megmelengetni, hacsak nem akarunk úgy felsikoltani, mint aki legóra lépett éjszaka a gyerekszobában. Én ezt annyira komolyan veszem, hogy be szoktam tuszkolni a fiolát a sportmelltartómba, ahol természetes módon tud megmelegedni. A magas hatóanyagtartalommal rendelkező cseppek képesek évekre elmúlasztani a fülfájásomat. Éjszakára becsöpögtetem a fülembe, és egy vattapamaccsal bent tartom. A benne lévő flavonoidok, vitaminok ráadásul külsőleg még a májfoltokra is alkalmazhatók.
5. Safe laser
A biztonságos lézer, vagy más néven lágylézer három csodálatos hatással is bír, amelyek rengeteget tudnak segíteni, hogy el tudd csípni a bajt. Egyszerre képes csökkenteni a gyulladást, megszűntetni a fájdalmat és beindítani a biostimulációs-öngyógyító folyamatokat. Mivel a lézerfény enzimfolyamatokat aktivál a testünkben, nemcsak a tüneteket, de az okokat is képes megszűntetni, ráadásul sokkal rövidebb regenerálódási-gyógyulási idő alatt. Fülgyulladás esetén van egy külön kis eszköz, amit a lámpa végére erősítve könnyedén be tudjuk juttatni vele a fényt a belső üregekbe is.
Egy hosszabban fennálló krónikus betegség esetén azonban, a klasszikus orvoslás mellett érdemes alkalomadtán a lelki okokra is rátekinteni. A fülfájás jelezhet belső konfliktust, amelyet időszerű megoldani, de jelentheti azt is, hogy eljött az ideje kicsit befelé fordulni, a belső hangunkra figyelni. Ha nem a belső lelkiismeretedre, értékeidre figyelsz, hanem mások véleménye, kívánsága, elvárása a mérvadó, akkor ez a jelzés kiváló alkalom arra, hogy megoldjuk az ezzel kapcsolatos feladatainkat.
Természetesen a fülfájás nem vicc, hiszen az agyunkhoz az egyik legközelebb álló területről beszélünk. Ráadásul kezeletlenül, vagy nem megfelelő kezeléssel halláscsökkenéshez vezethetezért, ha a tünetek egy napon belül nem csökkennek jelentősen, vagy váladékozik, esetleg más tünettel is (pl. láz) párosul, azonnal fordulj orvoshoz.
Nyitókép: Animaflora/GettyImags
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:
- 6 szuper kristály, amit feltétlen szerezz be, ha az önszeretet és öngyógyítás útjára lépnél
- Mit végezhet el a kozmetikus, és mi az, amivel már inkább plasztikai sebészt keress?
- Sokat fáj a fejed? Lehet, hogy az étkezésedben kell keresned az okát