5 tipikus férfi szokás, amiből (szinte már a válásig) elegünk tud lenni

Ki ne kapna néha agybajt attól, amit a párja csinál (meg ahogyan csinálja). És ezeken az idegesítő, ezzel együtt valahogy egyetemesnek látszó férfiszokásokon bizony, képesek vagyunk a válás gondolatáig felhúzni magunkat. Lássuk, mi lehetne másképp!

Sokszor hallom, hogy a nők a Vénuszról jöttek, a férfiak pedig a Marsról, és ezért vagyunk annyira különbözőek. Ahogy azt is, hogy az idő múlásával bizony a türelmünk is egyre csökken. Ezt boldogult Nagymamám anno úgy fogalmazta meg, hogy „ahogy öregszünk, nehezebben viseljük a másikat, a hülyeségeivel együtt”. És ezt a saját példájával bizonyította is. Kiskoromban egy hangos szót sem szóltak egymáshoz a Nagypapámmal, aztán gimis koromra már képesek voltak azon hajba kapni, kivágják-e a diófát vagy sem. Ilyenkor a Nagyi szó szerint a válás gondolatáig hergelte magát. És rá kell jönnöm, hogy bár messze nem vagyok még nagymamakorú, és házaséveim száma is jócskán elmarad attól, mint amit ő élt le a Papával, egy dolog biztos: mind a nőknek, mind a férfiaknak vannak olyan szokásai, amelyektől az ellenkező nem tagjai a falnak mennek. Ezek közül több olyat is fel lehet sorolni, amelyek mintha a génjeinkben lennének, de persze, tisztelet a kivételnek. Most megpróbálom a környezetemben élő nők és nyilván a saját tapasztalataim alapján összegezni, hogy mik a férfiak idegesítő szokásai vagy legalábbis a legidegesítőbbek. Nem bántásképp, hanem inkább, hogy együtt gondolkodjunk el ezeken… mondjuk ahelyett, hogy válóperes ügyvédekre gugliznánk rá, csak mert idegesít az urunk.

Férfiak idegesítő szokásai: 5 dolog, amitől mi, nők a falnak megyünk

1. Az ő cuccai vannak mindenütt. „A férjem nemcsak, hogy borzasztó rendetlen, de úgy érzem, az otthonunk az ő kupiszobája, ahol minden négyzetméteren találok tőle egy »elejtett« (vagy inkább eldobott) ruhadarabot. Annyira elegem van már a használt zoknik szedegetéséből, hogy sokszor legszívesebben elköltöznék. Többször mondtam neki, szépen és kicsit erélyesebben is, de mintha meg sem hallaná.”

2. Csatateret hagy maga után a fürdőszobában. „Rendszeresen elárasztja maga után a fürdőt, a csempékről is percekig törlöm a vizet utána meg a padlóról is. Így elmesélve nem hat nagy dolognak, de higgyétek el, nap mint nap megélni azért elég idegőrlő.”

3. Nem lehet vele beszélgetni, mert elvonul. „Azt megszoktam már, hogy a munkából hazaérve nem lehet vele beszélgetni, mert olyankor kikapcsol az agya, de hogy sokszor este se legyen képes egy kicsit dumálni velem… persze, a hétvégéken együtt vagyunk, és nincs, amit ne mondanánk el egymásnak, de számomra a hétköznap esték borzasztó üresen telnek. Próbálom ezt neki is úgy elmondani, hogy megértse, pontosan mi a problémám, de eddig nem sikerült.”

4. A házimunka csak a nő dolga (?). Egy tanulmány szerint a nőkre átlagosan napi négy órányi olyan feladat jut, amiért nem kapnak fizetést, szemben a férfiak 2.5 órájával. Ennek nagy részét sokaknál a házimunka teszi ki, amiben több barátnőm párja szinte abszolút nem vállal részt, többszöri felszólítás után sem. „Fáradtan hazaérek, és akkor kezdek vacsorát csinálni, mosogatni, porszívózni… nagyon unom már, hogy a párom semmiben sem segít.”

5. Lazaság a köbön. „Ami a kapcsolatunk elején vonzó volt a barátomban, ma már sokszor a szakítás gondolatáig felhúz: az elképesztő lazasága mindenben. Ha indulnunk kell, ráérünk még öt percet, úgyse lesz senki pontos, emiatt rendre elkésünk. Szervezési kérdésekben pedig többször volt már rá példa, hogy például egy helyszínt nem foglalt le (vagy nem időben), emiatt buktunk egy-egy programot.”

Egyszerű, de nagyszerű dolgok a változásért

A fentiekben egy-egy nő gondolatait emeltem ki, de ezek a szokások nem csak az ő párjukra lehetnek igazak: a leírtakat átfutva, egy(-két) pontnál talán te is ráismertél a társadra. A problémába még jobban belehergelni magad viszont nem megoldás, és válni sem feltétlen szükséges, bár nyilván van az a pont, amikor két ember annyira nem tud együtt élni, hogy az marad az egyetlen járható út. De ettől a párok többsége azért szerencsére messze állhat.

Főleg, ha képesek az őszinte, nyílt kommunikációra, és mindketten nyitottan állnak a feltárt kihívásokhoz. Hogy csak egy példát mondjak: a széthagyott zoknik és alsógatyák. Ez nálunk is állandó feszültségforrás volt, és bár a párom megértette, és igyekezett is, azért messze nem terelődtek a helyükre a kósza gatyók és fél pár zoknik (a kutya legnagyobb örömére). A megoldás az lett, hogy beszereztünk egy kisebb szennyesgyűjtő kosarat a hálóba. Ebbe az esetek nagy többségében beletalál minden, ami bele való, rám pedig csak az ürítés marad, ami már sokkal kellemesebb, mint az állandóan szembejövő fél férfi alsóneműkészlet.

Kedves Pasik, ti pedig ha eddig eljutottatok a cikkben, azt külön köszönjük nektek, mert az is azt mutatja, hogy velünk együtt keresitek a megoldást az apró hétköznapi bosszúságokra néha elég, ha annyit kérdeztek, hogy mit segíthettek. Apróság, de például egy gyors bolti bevásárlással vagy a szemetes kiürítésével rengeteget tudtok tenni a mi testi-lelki jóllétünkért. Azt pedig már mondanunk sem kell, hogy happy wife, happy life… már rég tudjátok, ez mekkora bölcsesség.

Nyitókép: ilona titova / Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)