7 jel, hogy egy nő igazán boldognak érzi magát

Honnan lehet tudni, hogy nőként igazán boldog vagy, avagy mik lehetnek a boldogság jelei nőknél? Ha az alábbi hét dolog stimmel, a pszichológusok szerint szinte biztos, hogy te egy igazán boldog ember vagy!

Hogy mi a boldogság titka? A kérdés szerintem majdnem egyidős az emberiséggel. Szeretnénk boldogok lenni, átadni magunkat ennek a felhők felett lebegős, full rózsaszín érzésnek, de ez nyilván nem megy mindig. Pedig vágyunk rá, és amikor elérjük, még többet akarunk. Ám a boldogságot nem lehet örökké üldözni, elkapni és megtartani. Ez egy olyan áramlás, amelyet folyamatosan alakítanak a mindennapi döntéseink. A legboldogabb nők tudják ezt. Ahelyett, hogy arra várnának, hogy a csillagok varázslatos módon összeálljanak, vagy hogy az élet jobbat adjon nekik, aktívan ápolják azokat a szokásaikat, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy az itt és mostban boldoguljanak. Megértik, hogy a boldogság nem a tökéletességről vagy egy távoli cél eléréséről szól, hanem a jelen magukhoz öleléséről, és a hétköznapi pillanatokban való örömszerzésről. A pszichológusok szerint a boldogság jelei a nőknél nem mindig kívánkoznak Insta-posztra, de kétségkívül érdemes megismerni ezeket: lássuk hát mind a hetet.

1. Nem ragadnak le a hibáknál

Technikai kérdések egy nagy megbeszélés során? Nem nagy ügy. Mondtál valami irtó furát? Üdv a klubban. Lefagytál egy prezentáció alatt? Ki ne élte volna már át a fentieket. Könnyű a legnagyobb bolondnak érezni magunkat, amikor elrontunk valamit, rosszat mondunk vagy kínos pillanatot élünk át. De az igazság az, hogy senki sem tökéletes, mindenki hibázik. A boldog nők viszont tudják, hogy ezekben a pillanatokban van választásuk: vagy hagyják, hogy a hibájuk kísértse őket, jó sokáig tartó csámcsognivalót adva belső kritikusuknak, vagy úgy döntenek, hogy tanulságként használják fel.

Jól hangzik? Akkor próbáld ki a következőt. Amikor megint azon kapod magad, hogy újra átélsz egy olyan pillanatot, amelyről azt kívánod, bárcsak másképp alakult volna, fogj egy papírt vagy jegyzetfüzetet, és szánj rá egy percet, hogy leírd, hogyan kezelnéd az adott helyzetet legközelebb önmagad legjobb verziójaként. Hidd el, ez a kis gyakorlat csodákra képes, ha jól csinálod. És addig is, ne feledd: ember vagy. És bizony, mindannyian tanulunk és fejlődünk.

2. Tudják, mikor kell bölcsen hallgatni

Bármennyire igyekszel is kerülni az értelmetlen vitákat, sajnos szinte biztosan megtalálnak néha. Gondold végig az utolsót, hogyan alakult ki és hogyan zajlott. Nálam egy kutyás csoportban történt, amikor tucatnyi embert próbáltam meggyőzni az igazamról egy témában, amire már csak homályosan emlékszem. Visszagondolva mosolygok az egészen, de akkor nagyon rosszul esett, hogy nem ment át az üzenetem. Pedig annyi energiát beleadtam! Utólag viszont már csak egy kérdésem van magamhoz, hogy minek?!

A boldog nők tudják, mikor kell helytállniuk, de azt is, mikor kell megvédeniük a nyugalmukat. Bár jó érzés lehet az adott pillanatban, hogy igazunk van, de nem túl nagy győzelem, ha csak még több frusztráció és harag üti a markunkat, mint amivel indultunk. Tényleg számít, hogy egy nagyszájú a barátod születésnapi buliján egyetért a véleményeddel Meghan Markle új életmódmárkájáról, vagy egy random idegen az Instagramon beszól, hogyan tartod a kisbabád fejét?

Bár az élénk viták hozzátartoznak a teljes élethez, az energiádat arra pazarolni, hogy megpróbálj bizonyítani valakinek, aki elkötelezetten félreért téged, csak időpocsékolás.

3. Nem veszik magukra a dolgokat

Ha negatív véleménnyel szembesülsz, vagy mondjuk nem engednek be egy eseményre, az bizony, személyesnek tűnhet. A pszichológusok szerint ilyenkor a legrosszabb dolog, amit tehetünk, ha valaki más abszurd viselkedését internalizáljuk. Mégis, lássuk be, a mások tettei miatti drámázást mindannyian műveljük néha. A boldog nők azonban elsajátították annak művészetét, hogy szünetet tartsanak, mielőtt reagálnának és persze mielőtt önbizalomhiányba vagy teljes dühbe esnének. Megértik, hogy mindenkinek megvan a maga csomagja, amit hordoz: bizonytalanságokat, félelmeket, reményeket. Tehát legközelebb, mielőtt magadra vennél bármit, tarts egy kis szünetet, és kérdezd meg magadtól: ez tényleg rólam szól? Ha nem, akkor ez az ő problémája, nem a tiéd és szabadon továbbléphetsz.

4. Nem akarnak mindenkivel jóban lenni

Természetes, hogy szeretnénk, ha a körülöttünk lévő emberek kedvelnének és értékelnének minket, de a legboldogabb nők lemondtak az elismeréskereső kampányról. Megtanulták, hogy nem lehetnek mindenkivel barátok. Az élet megmutatta nekik, hogy nem számít, mennyire őszinték, támogatóak vagy jószívűek, mindig lesznek olyan emberek, akik egyszerűen nem érzik jól magukat velük. És itt jön a csavar – néha az emberek éppen a legjobb tulajdonságaik miatt nem kedvelnek másokat. Tehát, amikor legközelebb úgy érzed, hogy elutasítanak, kritizálnak vagy mellőznek, állj ellen a késztetésnek, hogy valaki elismerését hajszold. Ehelyett emlékeztesd magad arra, hogy az értéked nem függ senki más véleményétől. Támaszkodj azokra, akik pontosan olyannak szeretnek és értékelnek, amilyen vagy. Ők azok, akik számítanak.

5. Az elengedést győzelemnek érzik

Az egyik legkárosabb mítosz, hogy a kitartás mindig garantálja a sikert. Hogy elsétálni egy munkából, egy barátságból vagy egy kapcsolatból azt jelenti, hogy valahogy kudarcot vallottunk. Ami még rosszabb, gyakran úgy érezzük, hogy minél hosszabb időt fektettünk valamibe, annál súlyosabbnak kell lennie a kudarc érzésének. A boldog nők belátták, hogy ez a narratíva milyen rombolóan hat rájuk és az életükre, és nem hajlandóak alávetni magukat. A közgazdaságtanban van egy fogalom, amit elsüllyedt költségeknek hívnak. Ez az a pénz, amit már nem lehet visszanyerni. Ugyanez a gondolat érvényes az időre és az energiára is. A kulcs az, hogy tudjuk, mikor kell leállnunk azzal, hogy értékes erőforrásainkat olyasmibe fektessük, ami már nem szolgál bennünket. És itt nem a feladásról van szó, hanem a felismerésről, hogy egy befektetés egyszerűen, bármilyen okból, nem kifizetődő.

6. Nem vesztegetik az időt összehasonlítgatásra

Bármit csinálunk, mindig úgy tűnik, hogy valaki más jobban érzi magát, jobb helyen van, jobb ruhát visel. És bár mélyen legbelül tudjuk, hogy a közösségi média nem valós, mégis nehéz nem úgy érezni, hogy lemaradunk valamiről, vagy kevésbé izgalmas életet élünk, mint az a barátunk, aki állandóan utazik. De a boldog nők tudják: az élet nem arról szól, hogy hány szivecskét gyűjtesz a virtuális világban, hanem arról, mennyire szereted az életed. Ahelyett, hogy az összehasonlítás csapdájába esnének, a boldog nők az olyan pillanatokra koncentrálnak, amelyek valóban számítanak. Legyen szó egy új recept kipróbálásáról, egy baráttal való kávézásról vagy egy olyan hobbiról, ami örömet okoz, megértik, hogy minél többet fektetnek a saját életükbe, annál jobban fogják érezni magukat. És itt kérem, nincs szükség filterre.

7. Prioritásként kezelik az öngondoskodást

A hétköznapok követelményeivel való zsonglőrködés kimerítő. Legyen szó másokról való gondoskodásról, az állandó sms- és e-mail-áradat követéséről vagy arról, hogy megpróbálunk még egy dolgot kihúzni a véget nem érő teendőink listájáról, egy dolog szinte biztos: hajlamosak vagyunk önmagunkat a listánk legutolsó helyére sorolni. És ez egyirányú út a kiégéshez. A boldog nők megértik, hogy üres pohárból nem lehet önteni. Éppen ezért a feltöltődés náluk nem kérdéses, és a felszínes kényeztetéseken, például a pohárka vörösboron és a habfürdőn túl a valódi jóllétükre is odafigyelnek. Prioritásként kezelik az alvást, a folyadékbevitelt, a táplálkozást, a testmozgást, és ami a legfontosabb, a világos határok kijelölését. Persze, ezek nem biztos, hogy Insta-értékűek, de nem kevésbé elbűvölőek. És az egészségnél meg a lelki békénél valóban kevesebb igazi luxus van az életben.

Forrás: YourTango.com
Nyitókép: Carlos Barquero Perez / Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)