7 tipp, hogy még szorosabbak legyenek a baráti kapcsolataid

Úgy érzed, hogy az egyik kollégád akár a legjobb barátnőd is lehetne, de még nem tudtatok kilépni a munkahelyi ismeretség kereteiből? Összegyűjtöttünk néhány apró, de hatásos megoldást, hogy szorosabbra fűzhesd a kapcsolatotokat.

Ismerősből haverrá, majd közeli és legjobb barátokká válni egyfajta művészet: van, hogy azonnal egy hullámhosszra kerülünk a másikkal, de olyan is előfordul, hogy hónapok, akár évek is kellenek ahhoz, hogy igazán szorossá váljon a kapcsolatunk. A kötődés nem mindig jön egyszerűen, lehet, hogy többet kell dolgoznod érte – de megéri! Próbáld ki ezeket a barátságépítő-trükköket:

Jóban-rosszban

Persze szuper dolog, ha megünnepelheted a csajokkal, amikor jó dolog történik veletek, de az igazi barátok a nehézségekben is melletted állnak. Tehát, ha szorosabbra szeretnéd fűzni a kapcsolatot valakivel, akkor nyílj meg neki és beszélj arról is, ha éppen rossz időszakon mész keresztül.

Madarat tolláról, embert barátjáról

Közeli baráttá válni valakivel majdnem olyan, mintha randiznál: például nem mindig vagy biztos abban, mit mondj a másiknak, mert félsz attól, hogy megbántod, vagy nem tudod, milyen programot szervezz kettőtöknek, hiszen még nem ismered annyira. Éppen ezért, érdemes először azt megtalálnotok, hogy mi a közös bennetek!

Legyél jelen!

Ha beszélgetés közben IGAZÁN meghallgatsz valakit, és tényleg csak rá figyelsz, akkor tudni fogja, mennyire fontos számodra a kapcsolatotok. A minőségi együtt töltött idővel több embernek van gondja, mint hinnéd, hiszen könnyű elveszni a saját gondolatainkban – vagy a telefonunk állandó rezgésében. Tedd el a mobilod, és próbálj csak a másikra fókuszálni, és ha lehet, ne szakítsd őt félbe állandóan a tanácsaiddal, vagy a véleményeddel – egyszerűen csak engedd, hogy kiadja magából a történetét.

Semmi bonyodalom!

Ne próbálkozz kétségbeesetten! Ha nagyon rástresszelsz arra, hogy a barátod jól érezze magát, akkor folyamatosan szorongani fogsz a találkozóitok alatt, és ezt könnyen átveheti tőled a másik fél is. Kezdd szimpla programokkal, a többi pedig majd jön magától!

Add önmagad!

Ha még az önismereti folyamat elején tartasz, akkor sajnos könnyen beleeshetsz abban a hibába, hogy próbálsz megfelelni annak a (tévesen alkotott) képnek, amit szerinted a barátod vár tőled – és így olyanná válhatsz, ami távol áll az igazi énedtől. Ha szoros kapcsolatot akarsz kialakítani valakivel, abba az is beletartozik, hogy kiállj magadért: ha semmi kedved túrára menni, vagy késő estig bulizni, ne tedd! Egy igaz barát el kell, hogy fogadja ezt!

Engedd el a múltat!

Újabb érv a barátságok és a szerelmek hasonlósága mellett: nem büntethetsz senkit azért, mert negatív tapasztalatod volt korábban. Az új barátod nem tehet a régi csalódásaidról, ezért ne vetítsd ki rá a félelmeid! És bár úgy tűnhet, hogy könnyen összehozhat valakivel az, ha kibeszélitek a múltad egyik szereplőjét, ezzel sajnos olyan jelzéseket küldhetsz magadról, hogy a jövőben hasonlóan fogod majd kezelni az új kapcsolatodat, azaz őt is.

Ne siettess semmit!

Szorosra fűzni egy barátságot maraton, és nem sprint – szánj rá időt, és ne akard átugrani a lépéseket a kapcsolatotok építésében. Persze ne felejtsd el közben jól érezni magad!

Nyitókép: Oliver Rossi/Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked: