A legidegesítőbb chatelési szokások: amikor a csend már nem is tűnik olyan rossznak

Akár száraz válaszok, akár túltolt emojik, egy dolog biztos: az online chatelés világa bővelkedik idegesítő típusokban.

Az online chatelés az életünk szerves része lett, és ha jól csináljuk, kényelmes, gyors és szórakoztató. De valahol félúton a „mi legyen a vacsi?” és a „mikor találkozunk?” kérdések között megjelennek azok a beszélgetőtársak, akik miatt legszívesebben kiköltöznénk egy wifi nélküli kunyhóba. Ezek azok az emberek, akik nap mint nap ráébresztenek minket arra, hogy az igazi horror nem a szellemekben, hanem az online chatablakban rejtőzik. Nézzük a legbosszantóbb stílusokat!

1. Az „egyszavas”

Az a személy, aki minden kérdésedre egy szóval, vagy még inkább egy betűvel válaszol: „ok”, „ja”, „nem”. Érzed, hogy ott valahol a távolban létezik egy hús-vér ember, de hogy beszélgetni nem akar, az biztos. Az angol kifejezés dry texter-nek hívja ezt a típust, akivel a csevegés olyan, mint egy kihalt város utcáin sétálni – kietlen és magányos. Persze próbálkozhatsz mélyebb témákkal, de a válasz ugyanaz lesz: „hm”.

2. Az „emoji ninja”

Ő az, aki minden üzenetében az emojitár összes elemét használja, mindenféle logika nélkül. Szimplán csak el akarja mondani, hogy „jó reggelt”, de kapod mellé a napocskát, kávéscsészét, táncoló medvét és talán még egy űrhajót is. Nem érted, mi köze van mindennek ahhoz, hogy ő felkelt, de legalább élénk a beszélgetés – sőt, már inkább egy online cirkuszi parádéra hasonlít. Ha egyszer mégis bepróbálkozol egy sima „jó” válasszal, megsértődik, de legjobb esetben is rákérdez: „mi a baj, rossz a kedved vagy miért nem küldesz smiley-t?”.

3. A „hogy aludtál?” fanatikus

Ő az, aki minden áldott reggel megkérdezi tőled, hogy hogy aludtál. Minden. Egyes. Reggel. Egy idő után már nem tudsz újat mondani, mert őszintén, hányféleképpen lehet elmesélni, hogy álmosan keltem fel? Végül odáig jutsz, hogy azt válaszolod: „rosszul, mert éreztem, hogy megint jön a »hogy aludtál?« kérdés…”

4. A „láttam, hogy online vagy” zaklató

Van az a típus, aki szó szerint követi, mikor vagy elérhető. Ha nem válaszolsz azonnal, jön a következő üzenet: „láttam, hogy online vagy, miért nem írsz vissza?”. Mintha egy Big Brother-epizód közepébe csöppentél volna, ahol a privát életed szentsége az online státuszodhoz kötődik. Ettől az embertől egy pillanatra sem érezheted magad biztonságban.

5. A „monológművész”

Nem válaszoltál azonnal? Sebaj, ő megoldja helyetted is a beszélgetést! Hosszú üzenetekkel áraszt el, amelyeket elég lenne egy novelláskötetben kiadni. Mire végigérsz az üzenetein, már el is fáradtál, és azt sem tudod, mit válaszolj – hiszen ő maga elintézte az egész beszélgetést. Szóval csak ülsz, és azon gondolkodsz, hogyan halkítsd le az üzenet jelzőhangját.

6. A „reakciófetisiszta”

Ez a személy sosem válaszol szövegesen. Minden egyes üzenetedre csak egy reakció-ikont küld. Szomorú? Küldi a „szomorú arcot”. Vicces? Jön a nevetős. Bármit is írsz, ő megtalálja a megfelelő kis képet, GIF-et, emojit, amivel reagálni tud az üzenetedre. Az igazi probléma akkor kezdődik, amikor egy komoly beszélgetést próbálsz folytatni, és a válasz csak egy vállrándító kiscicás GIF. Na, itt azért már elgondolkozol, hogy néha a legjobb üzenet az, amit nem küldünk el.

Nyitókép: Leo Patrizi/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)