A mosolyért is fizetnem kellene?

Legyen akármennyire lenyűgöző egy szálloda, vannak olyan alapvető dolgok, amelyeknek a hiánya beárnyékolhatja az édes pihenést.

Szilveszter után kicsit rápihentem az évkezdésre, és három napra bevackoltam magam az egyik hazai wellness szállodába. Indulás előtt izgatottan pakolásztam, elterveztem, hogy végig szaunázni és olvasni fogok, és beiktatok némi sétát is a közeli kiserdőben. Minden a terveim szerint alakult, de valami mégis beárnyékolta a pihenést. Nem, nem a wellness szolgáltatásokkal vagy az ételekkel volt a probléma, ennél sokkal kézenfekvőbb dologról van szó: a kedvességről.

Már, amikor megérkeztünk a recepcióra, egy unott hölgy fogadott, aki rám sem nézett, csak annyit kérdezett: Igen? Az arcára volt írva, hogy az égvilágon semmi kedve nincs hozzám, igazából bárhol szívesebben lenne, mint a munkahelyén. Amíg a becsekkoláshoz szükséges papírokat töltögettem, nagyokat sóhajtozott és az ujjával ütemesen dobolt a pult szélén. Úgy voltam vele, hogy biztosan rossz napja van, nyilván ő is szívesebben lenne szabadságon. De az első nap végén szomorúan konstatáltam, hogy nemcsak a recepciós hölgynek van rossz napja, hanem az egész személyzet spórol a kedves és figyelmes viselkedéssel. Azon kezdtem el tűnődni: vajon a mosolyért is fizetnem kellene? Valóban ennyire nehéz két kedves mondatot odaszólni a vendégnek? Félreértés ne essék, nem azt vártam, hogy mindenki körülöttem ugráljon, de én is szívesebben térek vissza olyan helyre, ahol tudom, kedvesek az emberek. Jó példa erre a tavalyi székelyudvarhelyi szállásom. Öt napig Erdélyben kirándultam, ahol egy székely család panziójában szálltam meg. A házigazda és a felesége, de még a gyerekek is a szívüket-lelküket kitették, hogy minden vendég jól érezze magát. Nem volt flancos szauna, se pezsgőfürdő, nem életem legkényelmesebb ágyában aludtam, de a családias légkör, a szívélyes fogadtatás, hogy a háziak a vacsoránál is beszélgetésbe elegyedtek a vendégekkel, és a hogylétük felől érdeklődtek, többet ért minden wellness szolgáltatásnál. Persze nem lehet előre tudni mire számíthatsz a kiszemelt szállodában, ezért is ajánlott jobban utánajárni a korábbi értékeléseknek. A legutolsó szálláshelyemről írt véleményeket olvasva, egyértelművé vált a számomra, hogy még mindig megéri kedvesnek lenni a fáradt utazókkal, különben ilyen hozzászólásokkal illetik a helyet: „A recepciós előre köszönésre sem válaszolt, a személyzet nem kedves, nem figyelmes. Csalódás volt a szálloda, nem ajánlom.” „A recepciós érkezésünkkor nemhogy tájékoztatni nem tudott a szálloda paramétereiről, de nekünk kellett rászólnunk, hogy figyeljen fel, miközben a telefonját bújta. Sajnos az informálás sem ment neki, mindenre rá kellett kérdeznünk, hol az étterem, mettől-meddig van reggeli-vacsora, hol van a wellness részleg.”Jó helyen van, nekünk tetszett, de kicsivel több kedvességet vártam volna a személyzettől. Mogorva recepciósok, túlterhelt pincérek.”

Tehát érdemes jobban utánajárni a szállodáknak, elolvasni több értékelést a különböző oldalakon. Így talán nem érhet akkora meglepetés a szolgáltatásokkal és a hely hangulatával kapcsolatban. De az a legbiztosabb, ha ismerősöktől érdeklődünk a szállások felől, ugyanis a weboldalak nem mindig a valóságot mutatják. A független brit fogyasztóvédelmi szervezet, a Which? 2019-ben megállapította, hogy a legnépszerűbb hotelek értékelései között jócskán akadnak hamis vélemények, értékelések, amelyek bárkit félrevezethetnek.

Szóval legyünk szemfülesek, hogy végül a személyzet kedve ne árnyékolhassa be a hőn áhított pihenést!

Nyitókép: jacoblund/Getty Images Plus

Ha tetszett a cikkünk, ezt is olvasd el:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: