A sógun és A mackó voltak a 76. Emmy legnagyobb nyertesei

Mondhatni, beigazolódott a papírforma, az idén 76. alkalommal megrendezett Emmy-n sem ért minket túl sok meglepetés: A sógun és A mackó sem igazán találtak kihívóra az est folyamán.

Nem túlzás azt mondani, hogy a tévés szakma Oscarja az Emmy, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a neves díjátadó már hetvenhatodik alkalommal került megrendezésre. Ugyan idén egyszer már volt egy gála, azonban az csak egy tavalyról, a színész-sztrájk miatt elhalasztott esemény volt, ezúttal azonban az Emmy ismét megelőzte a rendes díjátadó szezont. A már megszokott helyszínen, Los Angelesben csak a főbb kategóriában osztották ki a harmadik legfontosabb filmes kitüntetésként számon tartott díjakat, hiszen az elmúlt napokban a ceremóniát megelőzően már több szobor is gazdára talált. Lássuk, kik voltak az est nyertesei.

Nem akadt kihívója A sógunnak

Az idei Emmy abszolút győztese minden kétséget kizáróan a James Clavell bestsellere alapján készült, idén óriási népszerűségnek örvendett A sógun volt. A szériát huszonöt kategóriában jelölték, mely szám már magában arra engedett mindenkit következtetni, hogy bizony az adaptáció nem igazán fog üres kézzel távozni a díjátadóról. Ilyen magas számra egyébként legutóbb 2019-ben volt legutóbb példa, amikor is a Trónok harca 32 szoborért versenyezhetett. Na, de térjünk vissza a hamar az év egyik sikersorozatának kikiáltott szériára. A 76. Emmy-n a A sógun lett a legjobb drámasorozat, díjat kapott a legjobb rendezésért, valamint Szanada Hirojukit, mint a legjobb férfi főszereplő, illetve Anna Sawait, mint a legjobb női főszereplőt, is elismerték.

Az idei Emmy-n is tarolt A mackó

A Jeremy Allen White főszereplésével készült A mackó című sorozat az Emmy előtt is számíthatott a már-már szokásossá vált díjesőre. A nálunk a Disney+-on futó széria ugyanis már a jelölések terén is új rekordot állított fel vígjáték kategóriában. A mackó összesen 23 díjra volt esélyes, ezzel pedig megelőzte A stúdiót, mely 2009-ben huszonkét kategóriában versenyezhetett. Persze, nemcsak a jelölések, de a díjak száma miatt is volt oka örülni A mackó stábjának, hiszen az est végén tizenegy szoborral távozhattak. Ezek között ott voltak Jeremy Allen White legjobb férfi főszereplőnek, Ebon Moss-Bachrach legjobb férfi mellékszereplőnek és Liza Colón-Zayas legjobb női mellékszereplőnek járó díjai, valamint Christopher Storert is színpadra szólították, akit a legjobb a rendezésért ismertek el az est folyamán.

A Szarvasbébi készítői sem panaszkodhatnak

Miközben a dráma kategóriákat A sógun, a vígjátékot pedig A mackó uralták, addig a Netflixen futó Szarvasbébi legjobb minisorozat vagy antológia téren vitt szinte mindent. A valós zaklatási történetet feldolgozó alkotás a maga nemében tényleg igazán zseniálisan sikerült, így nem is volt meglepő, hogy a hétrészes széria hosszú ideig a streaming platform legnézettebb műsorai között foglalt helyet. Az Emmy után pedig valószínűnek tartjuk, hogy ismét megugrik majd a nézettsége. A Szarvasbébi egyébként a legjobb sorozatért járó díj mellett, a legjobb írás, a legjobb színész (Richard Gadd) és a legjobb női mellékszereplő (Jessica Gunning) kategóriákban sem talált kihívóra. 

További díjazottak

Természetesen nem csak a fent említett sorozatok távoztak nyertesként az Emmy-ről, itt vannak a további győztesek is:

  • Legjobb vígjátéksorozat: Hacks: A pénz beszél
  • Legjobb tévéfilm: Quiz Lady
  • Legjobb női főszereplő vígjátéksorozat kategóriában: Jean Smart (Hacks)
  • Legjobb női főszereplő minisorozat, antológia vagy tévéfilm kategóriában: Jodie Foster (True Detective: Night Country)
  • Legjobb férfi mellékszereplő drámasorozat kategóriában: Billy Crudup (The Morning Show)
  • Legjobb női mellékszereplő drámasorozat kategóriában: Elizabeth Debicki (A korona)
  • Legjobb férfi mellékszereplő minisorozat, antológia vagy tévéfilm kategóriában: Lamorne Morris (Fargo)
  • Legjobb rendezés minisorozat, antológia vagy tévéfilm kategóriában: Steven Zaillan (Ripley)
  • Legjobb forgatókönyv drámasorozat kategóriában: Will Smith (Utolsó befutók)
  • Legjobb forgatókönyv vígjáték sorozat kategóriában: Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (Hacks)


Nyitókép: emmys.com

Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)