Az igazi luxus: ezek a világ legdrágább táskái

A luxusmárkák kínálatában is vannak olyan darabok, amik annyira exkluzívak, hogy csak vásárlóik töredéke engedheti meg azokat magának. A Hermés és a Mouawad pédául sorra dönti a rekordokat a legdrágább kiegészítők tervezésében.

Csillagászati áron kínálják termékeiket, amikért még így is sorban állnának az érdeklődők. Azonban erre nincs lehetőség, hiszen tényleg csak a kiválasztottak gardróbjaiban kerülhetnek be. A legnagyobb bevételeket pedig a táskák adják, amikért a nők ugyanannyira rajonganak, mint a cipőkért. Listánkban most a világ legdrágább táskáit mutatjuk meg.

Debbie Wingham tojás csodája

A történelem legdrágább táskája Debbie Wingham Fabergé-tojásokra hajazó műalkotása. A tervező 2019-ben megrendelésre alkotta meg ezt a 6,7 millió dollárt kóstáló remekművet, azonban a tulajdonos kilétét még mindig homály fedi. A vásárló egy korábbi designer darabját is elküldte, hogy ezt Wingham építse bele új táskájába, így lett annak bélése egy Hermés sál. Na, de nézzük, mi kóstál ennyit ezen a hihetetlen értéket képviselő kiegészítőn. A táska alapját egy igazi emutojás adja, amit kék gyémántporral erősített meg a designer, az aprólékosan megmunkált részletek pedig 8000 újrahasznosított gyémántból rajzolódnak ki és zárja nem más, mint egy Cartier fülbevaló.

Az 1001 éjszaka meséi a Mouawad értelmezésében

Sokáig tartotta magát a Mouawad alkotása a világ legdrágább táskáit felsorakoztató listák élén. A darab még a Giunness Rekordok Könyvébe is bekerült. A libanoni ékszerész, Robert Mouawad a legdrágább nyaklánc, a legértékesebb melltartó és ékszerdoboz után alkotta meg a „1001 Nights Diamond” fantázianévre keresztelt szív alakú táskáját. Természetesen 18 karátos aranyból van és összesen 4517 gyémántot tartalmaz, ezekből 105 sárga, 56 rózsaszín és 4356 színtelen. Az elkészítés tíz szakember megközelítőleg 88000 munkaóráját vette igénybe. Becsült ára 3,8 millió dollár.

A Hermés mindig tudja fokozni

A luxusmárkák luxusát az 1837-ben Párizsban alapított Hermés testesíti meg. A legértékesebb táskákat felsorakoztató összeállítások felét legalább ők adják, így a miénken is lesz még pár darab. Mind közül a legdrágább az ikonikus Kelly bag egyik variációja. A Kelly Rose Gold 2012-ben a divatház Pierre Hardy által tervezett Haute Bijouterie elnevezésű kollekciójának részeként jelent meg. A neves ékszerész eredetileg karkötőnek szánta azt. Egyes információk szerint mindössze három darab készült belőle, míg mások szerint tizenkettő. Bármelyik is legyen az igaz, mindenképp alátámasztja a kreáció exkluzivitását. A tömör rózsaarany alapot krokodilmintásra munkálták és majd 2000 rózsaarany gyémánttal adtak neki további ragyogást, mellyel a 2 millió dolláros árcédula nem is tűnik túlzásnak.

Hermès Kelly sac-bijou

Egy újabb Hermés

A divatház igazából saját magát szárnyalja túl, hiszen a Rose Gold Kelly előtt katalógusuk legdrágább darabja 2008-ban készült. A japán tervezőzseni, Ginza Tanaka akkor egy Birkint gondolt újra. A kiegészítőt platina testtel készítette el és 2000 gyémánttal díszítette azt. Meglepő, hogy a külsőségek mellett a funkcionalitásra is hangsúlyt helyezett. A táska pántja ugyanis lecsatolható és nyakláncként is hordható, míg a középen elhelyezett nyolckarátos gyémánt díszítőelem brossként is megállja a helyét. A multifunkcionális műalkotás 1,4 millió dollárt kóstál.

A világ egyik legexkluzivabb táskája

És még egy

2012-ben ismét Pierre Hardy-val kollaborált a Hermés és jól sejtitek, az eredmény egy újabb méregdrága táska lett. A Fine Jewelry kreatív igazgatója több mint két éven át tökéletesítette a „Chain’d Ancre”-t. Az 1,4 milliós árat azonban most nem csak a fehéraranyból készült, aprólékosan megmunkált láncszemek és az azokra helyezett 11.303 darab gyémánt adja. Ez a táska Pierre Hardy életművének egyik fontos darabja, így csupán három készült belőle.

Egy életmű

Egy új induló

Listánk legfrisebb darabja a Pharrel Williams által tervezett The Millionare Speedy. A Louis Vuitton kreatív igazgatói posztját elfoglaló sztár nem bízza a véletlenre a márka körüli hype-ot. Az ominózus darab az ő szettjének részeként debütált a párizsi divathéten, így nem is meglepő, hogy egy biztonsági őr árgus szemekkel csak arra figyelt. De miért kerül a The Millionare Speedy ötszázszor annyiba, mint egy klasszik Speedy Bag? A krokodilbőr alapra hatvanöt óra alatt kézzel festik fel a márka monogramját és logóit, a vállpántja 18 karátos aranyból készül, ahogy cipzárja is, aminek fejlesztése csaknem két hónapot vett igénybe és mindezt kézi csiszolású gyémántokkal teszik extrán exkluzívvá. A táskát csak a LV átvizsgált ügyfélköre vásárolhatja meg, így adhatta le rendelését PJ Tucker NBA-sztár is az 1 milliót kóstáló kreációra.

Pharrel Williams és az egy milliós táska (Fotó: Dave Benett/Getty Images)

Kleopátra táskája

De nem az ókori egyiptomi uralkodónőé, hanem Lana Marks-é került fel listánkra. A táska egyébként biztos nem ismeretlen, hiszen az Oscar-gálák állandó szereplője. Olyan szupersztárok terveztették meg saját verziójukat, mint Angelina Jolie, Helen Mirren, Kate Winslet vagy Jennifer Aniston. A táska ára az igényekhez igazodva változik, a legtöbb 100-400 ezer között mozog. A legértékesebb eddig Li BingBing kínai színész- és énekesnő gyűjteményébe került. Természetesen ő is az Oscarra terveztette amerikai aligátorbőr darabját, melyet 1600 fehér gyémánt és a színésznő rózsaarany neve díszít. A táskákban közös a nemesfémek egyedi kombinációja, az egzotikus bőrök és a drágakövek felhasználása.

Li Bingbing-é a legdrágább Cleopatra (Fotó: Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Mindenki hőn áhított darabja

Azonban nem mindenki kaphatja meg. A Hermés üzletpolitákája ugyanis valóban az exkluzivitást tartja szem előtt. A brand egyes darabjait csak azok vásárolhatják meg, akik rendszeres kuncsaftjaik közé tartoznak. De még ők sem sétálhatnak ki onnan csak úgy egy Birkinnel, hiszen a luxust jelképező táskára egy nagyon hosszú várólista van. Minden darabjuk közül a leginkább áhított a „Niloticus Crocodile Himalaya Birkin” elnevezésű csoda. Borsos árát egyrészt a hozzá használt különleges nílusi krokodilbőr és annak végeláthatatlan munkaórát felemésztő világosítási folyamata adja. A sötét bőr így kapja meg a Himalájára emlékeztető árnyalatokat: a hófödte hegyet, a távolról barnának tetsző sziklákat és a csúcsot borító felhőrengeteget szimbolizálja. A fehérarany csattra kerülő gyémántok sokat nyomnak tehát a latban a körülbelül 379 ezer dollárt kóstáló táska árában.

Jennifer Lopez gyűjteményéből sem hiányozhat a Himalaya Birkin (Fotó: Bellocqimages/Bauer-Griffin/GC Images)

A Chanel sem maradhat le

Ha a luxusról van szó, a Chanel is élen jár. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint Diamond Forever fantázianevű táskájuk. Persze a divatház többi darabja sem éppen az átlagembernek elérhető árkategóriába tartozik, de 2007-ben bemutatott kreációjuk végképp nem. Igaz, ára limitáltsága miatt is igen magas, hiszen mindössze tizenhárom darab készült belőle és ebből az Amerikai Egyesült Államokban ötöt értékesítettek. A Diamond Forever finom, fehér krokodilbőrből készült, az ikonikus, összekapcsolódó „C” csatt és a láncos pánt szemei fehéraranyból kerültek rá, melyet 334 darab gyémánttal díszítettek.

A Chanel legdrágább táskája

Az ékszertáskák királynője

Judith Leiber neve összeforrt az ékszertáskákkal. Az ékszerész Hollywood legnagyobb csillagai számára tervezi meg a legrangosabb eseményeken viselt táskáikat. Ha egy Oscar-gálán vagy Golden Globe-on csupagyémánt virágot, szaloncukrot, madarat vagy akár sültkrumplit megformáló táskát látsz, szinte biztos lehetsz benne, hogy az az ő műhelyéből került ki. Egyik legdrágább alkotását 2010-ben készítette el, ez egy fehéraranyból megformált lila rózsa volt. 1016 gyémánt, 1169 rózsaszín zafír és 800 turmalin tette ragyogóvá a 92.000 dolláros retikült.

Marc Jacobs műalkotása

Marc Jacobs a Louis Vuitton-nál töltött évei alatt 2007-ben gondolt egy nagyot és összemixelte a márka ikonikus táskáit egy új darab megalkotásához. A Tribute Patchwork a 2007-es tavaszi/nyári kollekcióban debütált és tizenöt LV táska együttes fúziójából állt. Igazi patchwork módra tizenöt táskát vágtak fel és varrtak újra össze, hogy létrehozzák azt a darabot, ami a fogantyúk, csatok és cipzárak érdekes ötvözetét eredményezte. A kreáció persze extrán limitált volt, mindössze huszonnégy darab került ki a Louis Vuitton műhelyéből és Beyoncénak is sikerült egyet szereznie közülük. Ára jelenleg 45.000 dollár körül mozog, de nyilván esélytelen beszerezni.

Beyoncé Szent Grálja (Kép: X)

Nyitókép: Cindy Ord/Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)