Szeptember 16-án kerül a mozikba az a cseh dokumentumfilm, amely az online bántalmazás újszerű megközelítésből mutatja be.
Három 12 éves pre-tinédzsert alakító színésznő, stúdióban berendezett 3 gyerekszoba, 10 forgatási nap és 2.458 szexuális online ragadozó: a Csapda a neten című dokumentumfilm egy vizuális társadalmi kísérlet, amely ijesztő valósággá válik a két cseh rendező, a szakmailag elismert dokumentarista, Vít Klusák és alkotótársa Barbora Chalupová alkotásában. Az idei Budapest International Documentary Festival egyik legnagyobb sikerét a BIDF saját forgalmazásában mutatja be szeptember 16-tól országosan.
A film, ami falhoz vág
A Csapda a neten című dokumentumfilmet (mind az oktátási 12+, mind a 18+ korosztálynak szóló rendezői verziót) Európa számos országában, az Egyesült Államokban és Kanadában is nagy sikerrel mutatták be. A film a cseh moziforgalmazás történetének legnagyobb nézettségű dokumentumfilmje és Csehország legnagyobb kasszasikere volt. A film mindkét verzióját Magyarországon először a BIDF-en láthatta az online közönség. A fesztivál ideje alatt a 12+ verziót számos gimnázium diákja látta az online oktatás időszakában.
A 18+ verzió a BIDF történetének legnézettebb filmje volt. A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia (DGYS) és a Telenor Magyarország támogatásának köszönhetően az első kétszáz jelentkező általános iskolában térítésmentesen juthat el az oktatási verzió a célközönségnek szánt 12 éven felüli fiatalokhoz. A cél, hogy ezzel is felhívják a figyelmet az online térben történő bántalmazás veszélyeire, a prevenció fontosságára.
A BIDF a Cinema City hálózattal közös szervezésben szakértők segítségével (gyermekvédelmi szakemberek: kriminológusok, pszichológusok és jogászok) konferenciákat szerveznek az ország pedagógusai részére.
Forrás: Sajtóanyag
Nyitókép: Sajtóanyag
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:
- Barátokkal az oldaladon a cyberbullying, azaz az online zaklatás ellen
- Az Instagram keményen fellép az online zaklatás ellen az új funkciójával
- Évről évre egyre magányosabbak a tinédzserek az okostelefonok és a közösségi média miatt