Az öt legszebb virágünnep Japánban, amiről eddig talán nem is hallottál

A hanami, vagyis a virágnézés hagyománya a japán kultúrában kiemelkedő fontosságú. A cseresznyefákon túl, olyan növények virágzását is ünneppel köszöntik az ország lakói, mint a szilvafák, a tulipánok vagy a mákvirág.

Japánban minden tavasszal egy pillanatra megáll az idő, a virágba borult cseresznyefák látványa évszázadok óta rabul ejti az embereket. A sakura maga az élet szépségének és megújulásának szimbóluma, amit a japánok napokig tartó ünnepléssel köszöntenek. Családok és barátok pikniket rendeznek a virágzó fák alatt, így üdvözölve a tavaszt, miközben elmerülnek a rózsaszín virágok szépségében. A sakura ünnep hagyománya mára az egész világon elterjedt. Azt azonban csak kevesen tudják, hogy az ázsiai szigetország lakói hasonló lelkesedéssel köszöntik más növények virágzását is februártól, egészen májusig. A japán nyelvben létezik erre egy külön szó is: hanami. A szó két írásjelből áll: a virágból és a nézni igéből. A virágzó fák egyet jelentenek, itt az ideje csodálkozni, elmélkedni, és ünnepelni! 

Szilvafa virágának fesztiválja

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Joshua Landicho (@wtfitsjoshu) által megosztott bejegyzés

Japánban úgy tartják, hogy a hanami hagyománya évszázadokkal ezelőtt a szilvafák virágzásával vette kezdetét és nem a cseresznyefákkal. A szilvafák egész korán, februárban borulnak virágba, így a hosszú élet és a fiatalság jelképévé váltak a japán kultúrában. Tokió városában, az Ueno parkban több mint 1500 fa virágzik, a szilvafa lombjai emberek ezreinek nyújtanak lelki feltöltődést a téli hónapok után. 

Fuefuki barackfavirágzás ünnepe

Az őszibarack virágai a tisztaságot és a nőiességet szimbolizálják a japán kultúrában. A fiatal nők a házasságuk kezdetén ezzel díszítik fel otthonaikat a boldogság és a szerencse reményében. Nem véletlen, hogy a barackfa virágzásának ünnepe a lányok napjával esik egybe. Fuefuki városában több ezer gyümölcsfa borítja el rózsaszín szirmaival a völgyet, ahol március végétől április elejéig rendezik meg az éves fesztivált.

Goseni tulipánmezők

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@tomu.na által megosztott bejegyzés

A tulipán viszonylag későn, a 19. században érkezett meg Japánba. A virághagymákat a rizstermesztők a használaton kívüli földekbe ültették. Kezdetben a tulipán maga volt a luxus, amihez csak a társadalom elit rétege juthatott hozzá. A virág azonban hamar népszerűvé vált a szigetországban is, és lassan meghódított minden kertet. Gosen városában 65 ezer négyzetméteren bontják virágaikat a tulipánok, ahol a látogatók több mint 300 fajtában gyönyörködhetnek április közepétől májusig.

Katsuragi-hegy azáleái

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

KEI (@k6.u.6mrsw) által megosztott bejegyzés

Az azálea fontos szerepet tölt be a japán kultúrában az ókor óta. Akkoriban úgy vélték, hogy a hegyek istene lakozik a virágokban, és felajánlásokkal imádkoztak hozzá az emberek a bőséges termésért. Minden évben, májusban tömegek vonulnak a Katsuragi-hegy lábához, hogy ünneppel köszöntsék a virágos tájat, a tavaszi kék égbolt alatt.

Mákvirág fesztivál

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@sazare_ishi által megosztott bejegyzés

A mák az 1800-as években hódította meg Japánt. A mákvirágot ’Consurt Yu virágának’ is nevezik. A finom, vérvörös szirmok felidézik Yu szépségét, heves szenvedélyét, és életének tragikus végét. Április közepén meleg tavaszi szél söpör végig Kurihama virágparkján, és a domboldal rózsaszín és vörös sziromtengerben úszik. A fesztivál egészen júniusig tart, ahol emberek ezrei gyönyörködhetnek a virágok szépségében.

Forrás: Voyapon
Nyitókép: Yuga Kurita/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)