Egy friss tanulmány kimutatta, hogy jelentős mértékben nőtt a férfiak pénisze az elmúlt néhány évben. Az okok megdöbbentőek!
A huszadik század vége óta nagyfokú változás következett be a nemi érést tekintve. Az jól dokumentált, hogy a lányok egyre korábbi életszakaszokban válnak éretté. Míg az 1900-as évek elején a menstruáció jellemzően a 16. életévük környékén következett be, addig ma már az sem meglepő, ha 9-10 éves kislányok lépnek pubertáskorba. Mindeddig azonban azt hittük, hogy ezek a hatások csak a lányokat érintik, de egy friss kutatásból kiderült, hogy a másik oldalon, a fiúknál is hasonlóan megdöbbentő változások mennek végbe. Ezek közül az egyik legszembetünőbb, hogy az elmúlt 30 évben drámaian megnőtt a férfiak pénisze. A Stanford Medicine urológiai professzora, Michael Eisenberg, úgy döntött, hogy megvizsgálja a pénisz anatómiájában bekövetkezett változásokat. Eredményeit a World Journal of Men’s Health című folyóiratban tették közzé.
Mennyi az annyi?
Eisenberg csapatával együtt több mint 55.000 férfi adatait elemezte, amelyeket 1942 és 2021 között gyűjtöttek össze. Felfedezték, hogy az erekcióban lévő pénisz átlagos hossza 24%-kal nőtt az elmúlt 29 év során, 12,5 cm-ről 15,5 cm-re. Habár elsőre felcsillanhat a szemünk az eredmények hallatán, az igazság az, hogy az ilyen nagyfokú változások hátterében legtöbbször nem éppen kedvező tényezők állnak. „A növekedés viszonylag rövid idő alatt történt. Bármilyen általános változás a fejlődésben aggasztó, mert szaporodási rendszerünk az emberi biológia egyik legfontosabb része” – magyarázta Eisenberg egy sajtóközleményben. „Ha ilyen gyors változást látunk, az azt jelenti, hogy valami nagy dolog történik a testünkkel.”
Két lehetséges magyarázat az urológus szerint
1. Rossz életmód, ami a termékenységre is kihat
A kutatók azt feltételezik, hogy a szaporodási változásokat a lakosság megnövekedett BMI-je, mozgásszegény életmódja, vagy a műanyagokban, élelmiszerekben és kozmetikai termékekben gyakran előforduló, endokrin rendszert károsító vegyi anyagok okozhatják. Ezek a hormonokra és általános testi jóllétre is kiható mesterséges szerek, nemcsak a pénisz méretére vannak hatással, hanem a termékenységet is befolyásolják, pl. alacsony spermiumszámot okozva. Több friss tanulmány is megerősítette, hogy az elmúlt időszakban felére csökkent a férfiak spermiumszáma. Az ilyen ütemű romlás aggodalomra ad okot és komoly termékenységi válság megjelenését vetíti előre.
2. Túl korai pubertáskor
Egy másik elmélet szerint a korábban kezdődő pubertás, amely egyre gyakoribb, hosszabb időt biztosít a pénisz növekedéséhez. Mivel a pénisz folyamatosan nő a pubertáskor végéig – általában 18 éves korig – , a korábban elkezdődő érés megnöveli ennek a szakasznak a hosszát. Az persze más kérdés, hogy mennyire tudja tartani a lélek ennek a rohamos testi fejlődésnek a ritmusát. De az biztos, hogy a túl korai érés testi és lelki szinten is megviseli a szervezetet. Eisenberg szerint számos tényező hatást gyakorol a nemi érésre: a vegyi anyagok, a peszticidek, az élelmiszereinkbe kerülő szerek mind kölcsönhatásba lépnek a hormonrendszerünkkel és előidézhetik a korai pubertást és a nemi szervek eltérő fejlődését is.
Természetesen a tanulmánynak vannak korlátai, hiszen a mérési technikák sokszínűsége eltéréseket okozhat, valamint a férfiak egy része önbevallásos alapon nyilatkozott. Ráadásul a pénisz méretét számos külső tényező is befolyásolja, mint a hőmérséklet, az izgalom szintje és más környezeti hatások. Mindenesetre elgondolkodtatók ezek a fiziológiai változások és a mögöttük meghúzódó elméletek.
Nyitókép: AndreyPopov / Getty Images
Forrás: Fatherly
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- A férfiaknak tényleg mindig van kedvük az összebújáshoz? Utánajártunk.
- A nők a kevésbé kedveskedő férfiakkal, míg a férfiak az érzelmileg instabil nőkkel élvezik jobban a szexet egy új kutatás szerint
- Kedves férfiak, kibírnátok egy teljes hónapot orgazmus nélkül?
Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)