A hidratálás magasiskolája: ezt az új bőrápolási trendet imádni fogod, ha vízhiányos bőrrel küzdesz

A slugging új szintre emeli a bőr hidratáltságát. Egy újabb bőrápolási trend a koreaiak által népszerűsítve, ami sokkal korábbra nyúlik vissza, mint a social média felkapott videói.

A Tiktok beauty szekciójában napról napra jelennek meg új termékek és szépségtippek, amelyek között találhatunk igazán hasznosat is, de valljuk be, a legtöbb csak ámítás és kizárólag a kamerán keresztül mutat jól. Manapság az egyik legfelkapottabb keresőszó a közösségi media platformokon a slugging. A szó, az angol slug főnévből származik, ami meztelencsigát jelent. Amilyen elrettentő a neve, annyira hatásos módszer, és szerencsére semmi köze a csúszómászókhoz. A szépségápolásban a slugging a bőr láthatatlan vízveszteségének megoldására született eljárás, ami a bőrápolási rutin utolsó lépéseként lezárja és benntartja a nedvességet és a hatóanyagokat a bőrben. És habár a legtöbb TikTok trend mögött nincs tudományos magyarázat, a slugging ez alól kivételt élvez.

 Vazelin, a régi csodaszer

A vazelint már az 1800-as évektől használták az emberek fertőzések kezelésére, műtéteknél és kozmetikai célokra is. Számos pozitív hatást tulajdonítanak ennek a színtelen, szagtalan és íztelen anyagnak. Fő ereje víztaszító képességében rejlik, aminek köszönhetően remekül alkalmazható a szépségiparban is. A vazelin bátran használható arcbőrön is, olyannyira biztonságos termék, hogy az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia (American Academy of Dermatology) ekcémás babák bőrére is ajánlja. Nem csoda hát, hogy a slugging egyik fő alkotóelemévé vált, hiszen egyfajta vízzáró réteget képez a bőr felszínén, aminek köszönhetően a bőr nem veszít nedvességtartamából, így a hatóanyagok is jobban fel tudnak szívódni.

A slugging lényege tulajdonképpen az, hogy miután elvégeztük az arcápolási rutinunkat, nem állunk meg a hidratálókrémnél, hanem felvisszük utolsó rétegként a vazelint is.

A slugging lépései

  1. Tisztítás
  2. Hidratáló szérum
  3. Arckrém
  4. Vazelin

Mivel a vazelin önmagában egy tömény, ragacsos anyag, nem feltétlenül szükséges az egész arc területén eloszlatni. Elég, ha a kifejezetten száraz vagy érzékeny helyekre, mint az ajkak vagy orcák, teszünk egy keveset belőle. Ezután érdemes 30 percet várni mielőtt ágyba bújnánk. Utána egész éjszaka magunkon hagyhatjuk, arra azonban figyeljünk, hogy reggel alaposan tisztítsuk meg az arcunkat. A bőr egy lélegző szerv, így szüksége van, hogy az elhalt hámsejteket, olajokat és a maradék vazelint megfelelően eltávolítsuk.

Kiknek érdemes kipróbálni a slugging trendet?

A slugging elsősorban a vízhiányos és száraz bőrrel művel csodát, de bátran használhatják más bőrtípusúak is, főleg a téli időszakban. Mivel nem komedogén, azaz nem tömíti el a pórusokat és okoz pattanásokat, ezért zsíros bőr esetén is nyugodtan alkalmazható. Nem szükséges minden nap vazelint használni záró lépésként. A legjobb, ha kúraszerűen 1-2 hétig beiktatjuk az esti rutinba. Ezidő alatt helyreállítható a bőr barrier rétege, és a hidratáltság miatt a finomabb ráncok is szemmel láthatóan csökkennek, így következhet néhány pihenőnap.

Tanácsok szakemberektől

Bőrgyógyászok szerint a slugginggal egyidőben érdemes kerülni az aktív hatóanyagok használatát. Ez annyit jelent, hogy a kémiai hámlasztást a BHA és AHA savakkal, illetve a retinol használatát időzítsük máskorra. Mivel a vazelin önmagában nem hidratál, csupán benntartja a nedvességet, a slugging akkor a leghatásosabb, ha hidratáló anyagokkal párosítjuk. A hialuronsav, aloe vera, panthenol, urea és más hidratáló formulák élvezzenek előnyt. Emellett ha valamilyen felszíni sérülés vagy fertőzés áll fenn, akkor is ajánlott kerülni a slugging beütemezését, mivel  a lezárt bőrfelszín alatt nem tudnak tisztulni a sebek.

Nyitókép:  Maksim Chernyshev / EyeEm/ Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Legnépszerűbb cikkek: