Döbbenetes tény látott napvilágot, ami minden embert érint

Nem is gondolnád, hogy milyen komoly veszély áll egy teljesen hétköznapi dolog hátterében!

Az alapvető higiéniai szokásainkat teljesen felforgatta a világjárvány. Sokan, már-már betegességig fajulóan, a bőrük teljes kisebesedésig jutottak a folyamatos kézfertőtlenítő-használattól, és tápláló kézkrémet sem adtak el korábban annyit, mint az elmúlt években.

Az otthoni átöltözés íratlan szabályai is sokkal tudatosabbá váltak és az is teljesen megszokott látvány manapság, ha valaki maszkban, gumikesztyűben vásárol a közértben. De érdekes, hogy amíg szinte totális kontroll alatt próbáljuk tartani magunkat a közvetlen környezetünkön belül, addig egy nagyon fontos dologról szinte mindenki megfeledkezik.

Mobil baktériumok

A mobiltelefon ugyanis valamiért minden fertőtlenítési és izolációs folyamatból „megmenekül”, miközben egyáltalán nem annyira ártatlan, mint amennyire nem tulajdonítunk neki komolyabb jelentőséget. Sőt, egy egészen döbbenetes tény látott napvilágot: az Arizonai Egyetem kutatóinak vizsgálata szerint a mobiltelefonok tízszer(!) több baktériumot hordoznak, mint egy WC ülőke…

Nos, akkor vegyük kicsit sorjában, hogy miért is elképesztő ez az adat! Egyrészt azért, mert a mobiltelefont közvetlenül a bőrünkhöz érintve használjuk – kéz, arc, fül –, tehát pillanatok alatt átadhatunk bármit a bőrünknek, ami a legfontosabb kiválasztó szervünk, és a fülünknek, ami pedig rendkívül érzékeny. Vagyis, ha sokszor vagy régóta küzdesz fülgyulladással, ha indokolatlannak tűnik, hogy pattanások, aknék csúfítják az arcodat vagy gyakran van légúti fertőzésed, akkor könnyen lehet, hogy a telefonodon élő baktériumok állnak a hátterében.

Gondolj csak bele! Leteszed a munkahelyeden az asztalra, ami lehet, hogy hónapok óta nem volt rendesen fertőtlenítve. Otthon a konyhapulton van készenlétben, ahol előtte még a mosatlan zöldségek voltak. Előveszed a tömött villamoson, ahol áll a levegő (és a bacilusok legjobb terepe), a játszótérről hazafele menet a nyűgős gyerek kezébe adod, hogy ne hisztizze végig az utat, aki pár perce még a földet túrta. És sajnos az sem ritka, hogy valaki annyira készenlétben éli az életét, hogy még éjszaka is maga mellett tartja az ágyban. Ezek az eshetőségek a mindennapi életünk természetes velejárói, ami megszámlálhatatlan veszélyforrást hordoznak magukban.

Nem, nem az a megoldás, hogy a kétségbeeséstől és a félelemtől vezérelve holnaptól nem használod a mobilodat, hanem az, hogy rendszeresen fertőtleníted! A fülhallgatódat pedig soha ne add kölcsön, de azt talán nem is kell ecsetelni, hogy ez mennyire nem higiénikus…

Az egyik legnépszerűbb telefongyártó cég, az Apple javaslata szerint ezekre ajánlott figyelni a mobiltelefonod tisztításakor:

  • A telefont csak kikapcsolt állapotban tisztítsuk
  • Soha ne legyen áramforrás alatt ilyenkor
  • 70%-os izopropil alkoholt tartalmazó törlőkendőt, vagy sprayt használj
  • Ne dörzsöld erősen a képernyőt
  • Elől, hátul, és a tokot is tisztítsd meg
  • Speciális, monitorokhoz gyártott tisztítószert használj, soha ne a konyhai fertőtlenítőt (bár a Bazi nagy görög lagziban bevált, ezen még a Windex sem segít)
  • Tedd a folyamatot a napi rutinod részévé (egy átlagos ember a telefonját naponta 2600-szor érinti meg, vagyis ennyi alkalommal találkozik baktériumokkal)

 Próbáld ki ezeket a termékeket a baktériummentes mobilozáshoz

Spray

Isopropyl spray

Klórmentes, 100%-ban ózonbarát, izopropil-alkohol spray, amely nem károsítja a felületet, nem hagy foltot és gyorsan elpárolog.

 Tisztítókendő

Tisztitókendő

Nem gyúlékony, antisztatikus tisztítókendő, ami könnyen és praktikusan használható és nem hagy nyomot a felületen.

 UV tisztító

UV tisztító

A HoMedics UV-CLEAN telefon fertőtlenítő vegyi anyagok és higany nélkül elpusztítja a baktériumok és vírusok 99,9%-át.  Vannak a hidegnek, a melegnek és vegyi anyagoknak ellenálló baktériumok. Az UV-C fénynek ellenálló, általánosan ismert kórokozókról azonban nem tudunk. 2db UV-C germicid LED csupán 1 perc alatt (oldalanként 30 másodperc), DNS-szinten megsemmisíti a baktériumokat és a vírusokat.

Nyitókép: The Good Brigade/GettyImages

 Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)