Egy TikTok-trend nyomában: mi az a „Red Nail Theory”?

Az elmúlt egy évben megszaporodott a vörös körmöket viselő nők száma és ahhoz, hogy megtudjuk, honnan ered ez az őrület, nem is kell messzire mennünk. A válasz természetesen a közösségi médiában keresendő.

Persze, a vörös körmök iránti rajongásnak egyéb okai is vannak, hiszen 2023-ban a piros abszolút divatszínnek volt nevezhető, így annak árnyalatai nemcsak a ruházatunkban, hanem sminkünkben és természetesen a manikűrtrendekben is megjelentek. Ahogy a trendnek az is adott némi plusz löketet, hogy korunk legnagyobb sztárjait, Taylor Swiftet vagy Selena Gomezt is számtalan alkalommal kapták lencsevégre vérvörösre festett körmökkel. Azonban a TikTokerek sokkal mélyebb jelentést tulajdonítottak ennek, így jött létre a már címben is említett „Red Nail Theory”.

Egy áratlan videó indította útjára

A trend egyébként nem is annyira újkeletű, hiszen még 2022-ben indította útjára a @girlbosstown felhasználónevű Robyn Delmonte. A civilben PR-os lány ekkor mesélte el történetét, miszerint hosszas megfigyelésekre alapozva arra jutott, hogy a férfiaktól sokkal több bókot zsebel be, amikor pirosak a körmei. Ezt ő azzal magyarázta, hogy ezek a férfiak bizonyos évtizedekben felnőve édesanyjuk manikűrjén folyamatosan ezt a színt látták, így Robyn teóriáját gyorsan meg is magyarázta Freud Ödipusz-komplexusával. Azonban, ahogy ez ilyenkor a TikTok-on lenni szokott, ennyivel nem ért véget a sztori. Először is a komment szekció teljesen felrobbant, többen egyetértettek vele, azonban voltak, akik teljesen más magyarázattal támasztották alá teóriáját, na és persze azok is szép számmal fejezték ki a véleményüket, akik szerint semmi valóságalapja nincs a lány által tapasztalt dolgoknak.

Társadalmi kísérlet

Delmonte ezzel természetesen egy egész lavinát indított útjára, a „Red Nail Theory” saját hashtaget kapott és a felhasználók ezrei kezdték megfigyelni, hogy milyen hatással van másokra manikűrjük színe. A kezdetben trendnek induló videókból egy egész társadalmi kísérlet jött létre. A #rednailtheory-ra már a több mint 20 millióan kerestek rá világszerte. A teóriát többen alá is támasztották, voltak, akik még az eljegyzésüket is körmeik színének sikeréhez társították. Azonban bőven akadtak olyanok is, akiknél nem vált be a szín bűvereje és elmondták, hogy hiába viselnek évek óta ilyen színű lakkokat, a szerelem messze elkerüli őket. A vélemények tehát megoszlanak, azonban a többségnek segített a társkeresésben a vörös köröm.

Van benne valami?

A vörös többek között a vágy és az érzékiség szimbóluma, ahogy az élettel és a halállal is szoros összefüggésben van. A művészek már évtizek óta ezt használják a szexualitás kifejezésére. Mindemellett bizonyítottan egy mozgalmas szín, mely felemeli a vérnyomást, növeli a légzésszámot és ösztönző hatást vált ki. Egy 2016-os felmérés alapján a válaszadó férfiak nagy része úgy gondolta, hogy a vörös a szenvedély színe és ebből kiindulva azokat a nőket, akik valamilyen formában ennek árnyalatait viselték, sokkal romantikusabbnak is látták. Na és persze az sem másodlagos, hogy a piros körmök sokkal figyelemfelkeltőbbek, mintha nude vagy más halvány lakkot viselnénk. A válasz tehát sokkal összetettebb, mint azt a TikTok felhasználói biztosra kikiáltották.

Lehet, hogy Selena Gomez és Taylor Swift is a vörös körmöknek köszönhetik a szerelmet (Fotó: John Shearer/Getty Images for MTV)

A vörös körmök új élete

A TikTok felhasználói úgy gondolják, hogy ha piros körmeiknek köszönhetően a szerelem már rájuk talált, ideje életük más területein is hasznát venni. Újabban a manikűr színét már egyenesen a manifesztációval társítják. A témával kapcsolatban természetesen különböző szakértők is felszólaltak, így erről már több asztrológus is kifejtette véleményt. Szerintük a köröm gondozása és egy olyan szín, mely az elért célokra emlékezteti viselőjét, valóban pozitív hatást válthat ki. A piros pedig kiváltképp jó választás lehet, hiszen az illetőt sokkal magabiztosabbá, illetve energikusabbá teszi.

Mi úgy gondoljuk, hogy egy próbát mindenképp megér a „Red Nail Theory” tesztelése, hiszen ha az internet népe esküszik rá, mi baj lehet belőle?

Nyitókép: Volanthevist/ Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)