Elisabeth Moss szerint nem sokat változott a világ, A szolgálólány meséje 2017-es indulása óta. A színésznő elismerte, hogy lehangoló összehasonlítani a nők mostani jogait az öt évvel ezzelőtti helyzettel.
„Nem lehet mást mondani, szomorú, hogy nem történt változás, de azt hiszem ez mégis egy nagyon fontos év” – mondta Moss a New York-i PaleyFest NY-n, ahol a filmes és televíziós világ nagyjai összeülnek, hogy megvitassák az elmúlt év médiatermését. A színésznő hozzátette, itt az idő, hogy az emberek elmenjenek szavazni és kifejezzék a véleményüket.
Az Emmy-díjas alkotás Margaret Atwood 1985-os, azonos című regénye alapján készült. A disztópikus sorozat a második amerikai polgárháború utáni világot mutatja be, ahol a nőket megfosztják a jogaiktól, és a férfiak uralma alá kerülnek. A nők azonban fellázadnak az elnyomás ellen, de hiába harcolnak, végül egy szélsőséges fundamentalista teokratikus diktatúrába kényszerülnek. Ebben a beteges, ijesztő világban kétféle sors vár a nőkre: béranyák lesznek és el kell viselniük a férfiak erőszakosságát, azoknak viszont, akik nem tudnak szülni, még borzasztóbb jövő elé kell nézniük.
A sorozat készítőinek komoly küldetéstudata van
Moss azt mondta, hogy June Osborne karaktere felnyitotta a szemét, és maga is feminista lett, a sorozatnak pedig az a küldetése, hogy rádöbbentse a nőket arra, hogy igenis vannak jogaik, amiért ki kell állni. „A sorozat egyik mögöttes üzenete, hogy lerántsa a leplet arról, hogy ez több, mint egy mese. Az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy ez itt nem történhet meg. Az ötödik évadban éppen erre szeretnénk rávilágítani” – magyarázta a színésznő. „Remélhetőleg rádöbbenti az embereket, hogy másképp tekintsenek magukra és az értékeikre” – tette hozzá Moss.
A szolgálólány meséje ugyan nem a legvidámabb sorozat, de Moss – aki egyben a műsor egyik executive producere is – azt mondja, hogy a díszletben dolgozni mégis üdítő. „Nagyon hiszek a pozitív munkahelyekben. Igaz, hogy színészként negatív, szomorú hangulatot kell megjeleníteni, és el kell játszani, hogy szenvedünk, de ez nem azt jelenti, hogy a környezetünknek is szomorúnak és lehangolónak kell lennie”.
Forrás: PageSix, Hollywoodlife
Nyitókép: Amy Sussman / Getty Images