Ez a házi dezodor megmentheti a nyaradat

Azt már tudjuk, hogy a bolti dezodorok alumínium-tartalma káros az egészségünkre nézve, de akkor mi a megoldás?

Emlékszem, amikor először gondolkoztam azon, hogy alumínium-mentes dezodorra váltok, a barátnőm figyelmeztetett: jobb lesz télen elkezdeni a váltást, mert az első időszakban, bizony, úgy érzem majd, mintha folyton büdös lennék. Ettől úgy elrettentem, hogy további egy évet vártam a cserével, majd amikor ténylegesen rávettem magam (és amíg meg nem találtam a mentesek közt is a megfelelőt), úgy szorítottam a karomat az oldalamhoz, mint a királykisasszonyok. Végül hozzászokott a testem is (és én is), a megváltozott körülményekhez, amint tartósan 30 fok fölé emelkedett azonban a hőmérő, rá kellett jöjjek, hogy itt, bizony, már elbukott a kis mentes pajtásom. De ha a bio dezodor nem megoldás, akkor mégis mihez fogok kezdeni a kánikulában? Térjek vissza a hagyományos verziókra? Ekkor jött velem szembe egy házi dezodor recept, amiből kiderült számomra, hogy nem is olyan nagy ördöngösség elkészíteni ezt a kozmetikumot otthon.

Házi dezodor konyhai alapanyagokból

Ráadásul nincs is szükség komolyabb bevásárlásra hozzá, hiszen az alapanyagok többsége akár még a te konyhaszekrényedben is ott lapulhat. Ennek az otthoni verziónak ugyanis kizárólag olyan természetes dolgok adják az alapjait, aminek jótékony hatását már mindannyian ismerjük és sokszor még a konyhában is hasznukat vesszük. 

Hozzávalók:

  • 5 evőkanál kókuszolaj
  • 5 evőkanál shea vaj
  • 3 evőkanál szódabikarbóna
  • Fél csésze kukoricakeményítő
  • 12-15 csepp teafaolaj
  • 12-15 csepp levendulaolaj
  • 1 db zárható üveg

Egyszerű, de nagyszerű: ne aggódj, amilyen bonyolultan hangzik egy házi dezodor elkészítése, a valóságban annál könnyebb lesz a feladatod. Semmilyen „előképzettségre“ nincs ugyanis szükség hozzá, de még csak komolyabb eszközöket sem kell beszerezned. Bebizonyítjuk!

Elkészítés

  1. Első lépésként tedd egy hőálló tálba a kókuszolajat és a shea vajat, majd melegítsd össze őket, amíg folyóssá nem válnak.
  2. Ekkor öntsd bele a szódabikarbónát és a kukoricakeményítőt, s keverd össze ezt a masszát csomómentesre.
  3. Ha már ezzel a lépéssel is megvagy, jöhetnek az olajak: a teafa az antibakteriális hatásért, a levendula pedig a finom illatért felel majd.
  4. A kapott kencédet tedd be végül egy zárható üvegbe, s körülbelül két órára rakd a hűtőbe, hogy megszilárduljon.

Amint elérte a kívánt állagot, viszont már ki is veheted, és innentől tárolhatod szobahőmérsékleten is a dezodorodat – nem, nem lesz romlandó. Sőt, könnyebben is bánsz majd vele, ha egy kicsit visszapuhul. S bár a nyári kánikulában vonzó ötletnek tűnhet, azért nem olyan nagy baj, ha nem a hideg kencét kell majd a testedre kenni. Az eredmény pedig ezért a bruttó ötperces műveletért is kárpótol majd, ráadásul hányan mondhatják el magukról, hogy a saját kezükkel készítették el a dezodorukat?!

Nyitókép: martin-dm/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)