A kollagénes étrendkiegészítőkből és kozmetikai termékekből Dunát lehet rekeszteni, annyi féle kapható az üzletekben. De vajon mindegyik ugyanazt a hatást nyújtja?
A kollagént, amely görög eredetű szó, és ragasztót jelent, sokan a fiatalság elixírjének tartják. S való igaz, hogy a bőr rugalmasságához elengedhetetlen. De nemcsak a szépségünk érdekében fontos a pótlása, hanem egészségügyi szempontokból is: a csontjainknak, ízületeinknek ugyanolyan nagy szüksége van rá, mint a hajnak és a körömnek. A rossz hír, hogy 30 éves kortól a természetes kollagén termelés a szervezetben fokozatosan csökken, a jó pedig az, hogy a kollagén pótolható!
Pótold a kollagént!
A fiatalkorban megjelenő első ráncok egyértelműen a kollagén csökkenésének a jelei, ilyenkor rögtön el lehet kezdeni a pótlását. Természetesen a bőr külső elváltozásaiért nem csak és kizárólag a kollagén csökkenése tehető felelőssé, mi magunk is sokat „teszünk” az ügy érdekében. A dohányzás, a túlzásba vitt napozás vagy a nagymértékű alkohol és cukorfogyasztás is mind látható nyomot hagy a bőrön, és az sem segít, ha nem alszunk eleget. Ma már nincs olyan kozmetikai márka, a legkisebb natúr krémcsaládtól kezdve a luxusmárkákig, aminek ne lenne kollagénes termékcsaládja. A külsőleg alkalmazott kollagénes krémek viszont nem minden esetben hoznak átütő sikert, ugyanis a legtöbb esetben csak a bőr felső rétegét ápolják. A probléma viszont mélyebben gyökerezik, ezért kell belsőleg is biztosítani a kollagén pótlását.
Kollagén típusok
A kollagénnek 28 típusa van, az I., II., III., IV., és az V. típus a leggyakoribb. Ezek mindegyikéből található a szervezetünkben, szinte mindenhol jelen van: kötőszövetekben, porcokban, ízületekben, fogakban, rostokban, szaruhártyában. Természetes forrásai, amelyekből előállítják a kollagén étrend kiegészítőket: marha, sertés, csirke és a tengeri vagy hal kollagén. Nagyon széles spektrumon mozog a hatóanyag-tartalom egy-egy kollagén termékben, a biztonságosnak mondott, és nyugodtan szedhető mértéknek a 10g/nap adagot javasolják. Preventatív jelleggel ez ideális mennyiség, komolyabb sérülés utáni felépülésnél vagy ízületi, mozgásszervi problémáknál, orvosi utasításra lehet többet is szedni. A gyártókat természetesen kötelezik a pontos összetétel feltüntetésére és a fogyasztás ajánlott mértékére, ettől nem érdemes eltérni. Mellékhatás tekintetében nincsenek egyértelmű ellenjavallatok, és annak sincs jelentősége, hogy reggel vagy este történik a fogyasztása. A kollagén semleges ízű, de mivel gyakran éreznek utána mellékízt, érdemes a gyümölcsös verziókat választani, vagy gyümölcslébe, teába keverni.
Mandarin ízű kollagén
A Naära Beauty Drink 11 000 mg hidrolizált kollagént ötvöz szépségápoló tápanyagokkal, így támogatva a fiatalos kinézetű hajat, bőrt és körmöket. Superfoodokat, vitaminokat és aminosavakat is tartalmaz. Vízzel elkeverve, kimondottan finom, semmilyen utóíze nincsen.
Erdei gyümölcsös egy adagos kollagén
A Collagen Beauty Shot egy praktikus, egy adagos, ampulla kiszerelésű termék. Bármelyik női táskában elfér, a vitaminokon és ásványi anyagokon túl még mangánnal és szelénnel is dúsított termék. Halkollagén alapú, erdei gyümölcsös ízű frissítő.
Gránátalmás a saját kollagéntermelést fokozó növényi „kollagén”
A Blnce Beautyshake nevű terméke a bőr saját kollagéntermelésének segítésén túl hozzájárul az immunrendszer és a pajzsmirigy normál működéséhez is. Valamint támogatja a normál látás, a csontozat és a vörösvérsejt-képződést is. Hozzáadott vegán hialuronsavval kiegészített hazai gyártasú és fejlesztésű termék a kollagének piacán, azoknak, akik bármilyen okoból kerülik az állati eredetű kollagén pepdideket és a növények erejével szeretnének szépülni.
Forrás: drugwatch.com
Nyitókép: fizkes/Getty Images
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- A kollagén jótékony hatásai és 10 étel, ami elősegíti a termelődését
- Kollagén, hialuronsav és omega-3 – Avagy mit tudnak az étrend-kiegészítők?
- A 9 legjobb hatóanyag a ráncok ellen