Az akupunktúra elve alapján behelyezett piercingek komoly életminőség javulást hozhatnak rövid idő alatt, több egészségügyi probléma esetén is.
A fejfájás szinte népbetegségnek számít, olyan sok embert érint. Nem válogat sem korunk, sem nemünk alapján, de felmérések szerint a nőket nagyobb százalékban érinti. Én szerencsére nem vagyok fejfájós, de van olyan barátnőm, aki konkrétan a lakást nem tudja elhagyni, amikor rá tör. Ez havonta többször is előfordul, és az mégsem lehet megoldás az érintetteknek, hogy életük végéig gyógyszert szedjenek.
Piercing a fájdalom ellen
Azoknak, aki nem szeretnének a kínzó fájdalommal, és a folyamatos antibiotikum fogyasztással együtt élni, kiváló megoldás a gyógypiercing, ami bónuszként még esztétikailag is jól mutat. Tóth-Marton Vivien fülapunktúrás addiktológus, aki terápiás céllal végzi a kezelést. Azt mondja, fontos is, hogy szakértő kezében legyünk egy ilyen jelentéktelennek tűnő, de mégiscsak komoly beavatkozás közben, mert eredményt csak akkor lehet elérni, ha a porc átszúrása a megfelelő, előzőleg bemért, akupunktúrás ponton történik.
„Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az agyunknak 90%-a mikroér. Ha nem jut elegendő oxigén az agyba, akkor kezd el fájni a fejünk, vagy jön a szédülés. Amikor ezt a pontot átszúrom, az serkenti az ereket, és ennek köszönhetően múlik el a fejfájás. Két esetben nem lehet elmulasztani migrén piercinggel a fejfájást: az egyik, amikor stressz alapú, tehát csak stressz helyzet váltja ki, vagy amikor hormonális, tehát a menstruációhoz kötődik. Ez egyébként nagyon ritka, 100 emberből kettőnél fordul elő” – mondja Vivien.
A hagyományos, gyerekkori füllyukasztással ellentétben ez nem pisztollyal történő lövés, hanem szúrás. S bár előzőleg érzéstelenítve lesz a terület, egy minimális fájdalommal kell kalkulálni, de ez csak pár másodpercig tart. A migrénnel élők keresik leggyakrabban a lehetőséget, de nem csak erre a problémára nyújt megoldást a németek által kifejlesztett gyógypiercing.
Gyógyító ékszer
„Három fajta gyógypiercing van, értelemszerűen mindhárom másik ponton kerül behelyezésre. A migrénen kívül számos esetben segíthet a módszer: pajzsmirigy, vérnyomás, különböző eredetű emésztési és alvási zavarok, depresszió, pánikbetegség, gyulladások, cukorbetegség és anyagcsere-problémák esetén is viszonylag rövid időn belül érzékelhető a javulás” – mondja Vivien.
Mivel a leggyakrabban migrén miatt kérik a gyógypiercinget, a legtöbb visszajelzés ezzel kapcsolatban van. „Leggyorsabban a migrén esetében következik be az életminőségben változás, volt olyan páciens, aki már a behelyezést követően pár óra múlva jobban érezte magát. A pajzsmirigy problémákkal élőknél komoly visszajelzés, hogy enyhül, és később meg is szűnik a hajhullás, hogy energikusabbá válnak, elmúlik a folyamatos fáradékonyság érzése”.
A gyógypiercing beszúrása: nem mindegy, ki csinálja
A piercing mostanában ismét divatba jött, ezért több helyen is elérhető a szolgáltatás. Viszont ha nem a trend miatt, hanem terápiás céllal szeretnénk a piercinget, akkor érdemes körültekintően szakembert választani.
„Sokan jönnek hozzám úgy, hogy a jobb fülükben van a piercing, miközben én kifejezetten csak a balba teszek. A folyamat az akupunktúrán alapul, ahol a bal oldalunk az erősebb. Erre jó példa, amikor kimérem a pontokat: a jobb oldalon nem érezni, a balon pedig mindenki összerándul. Az is tévhit, hogy ez csak egy egyszerű lyukasztás, ugyanis a fülben is lehet rosszat csinálni. És azért is különösen fontos, hogy bemért, jó helyre kerüljön, mert különben nem használ, maximum csak jól mutat”.
Jó hír, hogy a fájdalom minimális, vérzéssel pedig egyáltalán nem kell kalkulálni. Szakszerű beavatkozásnál nem lehet egy csepp vér sem, ha mégis, akkor eret találtak – emiatt is fontos tájékozódni, hogy hova mész! Egy személy két piercinget is kaphat, tehát ha több problémát szeretnél egyidejűleg kezelni, az is kivitelezhető. 9 hónapon át fontos stimulálni a pontot, de érdemes egy évig is bent hagyni a gyógyító hatású ékszert.
Nyitókép: Westend61/GettyImages
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- Öt testi-lelki probléma, amikor sokat segíthet az akupunktúra
- Fáj, szúr, hasogat? A tudósok szerint ez az egyszerű módszer segíthet enyhíteni a krónikus fejfájást
- A természetgyógyászat akkor is működik, ha nem hiszünk benne