Nemcsak a samponjainkat és hajápolási termékeinket, hanem fésűinket is célszerű a hajtípusunkhoz illően megválasztani.
A vizes hajat teljesen más darab kezeli megfelelően, mint amivel mindennap fésülködünk, ahogy a rakoncáltan göndör fürtök is másféle hajkefét igényelnek, mint az egyenes tincsek. Segítünk tehát, hogyan válasszatok megfelelően az egyre csak bővülő kínálatból.
Hajmosáshoz és bontáshoz
A fésűk nemcsak anyagaikban és szerkezeteikben, hanem funkciójukat illetően is sokban különböznek. Hajmosás után sokan hajlamosak vagyunk a mindennapokban is használt kefénkhez nyúlni, viszont a még nedves haj ezért egyáltalán nem lesz hálás. Ilyenkor a legjobb választás inkább egy egyszerű, ritka fogú fésű lesz. Ezt használhatjuk a balzsamok és pakolások felvitelének megkönnyítésére is, azonban ugyanilyen jó szolgálatot tesz a vizes tincseken keletkezett esetleges gubancok megszüntetésében is. Bontófésűnek legjobb, ha egy fából készült darabot újítunk be, ez göndör haj esetében is sokkal praktikusabbnak bizonyul majd, ráadásul bizonyítottan hosszabb életű, mint műanyag társai.

Formázáshoz
Egyre többen esküdnek ugyan a hőmentes hajformázásra, viszont olykor a helyzet megkívánja, hogy megszárítsuk hajunkat és ha már a hajszárítóért nyúlunk, akkor egy megfelelő kefével máris elkészíthetjük a vágyott frizurát. Ilyenkor mindannyian a körkefére esküszünk, azonban ebből sem mindegy, hogy milyet tartunk a fürdőszobánkban. A körkefék átmérője ugyanis nagyon széles skálán mozog, viszont hajhosszunkhoz mérten könnyű lesz kiválasztani, melyik is a megfelelő. A rövid hajhoz 2,5–4 centiméter átmérőjű is jól működik, de hosszú haj esetében inkább a 7-8 centisre lehet szükségünk. Körkeféből célszerű a sörtés változat mellett letennünk voksunkat. Hajtöveinket a kétoldalú, ún. „krokodilkefével” tudjuk megemelni, így ennek segítségével adhatunk megfelelő volument hajunknak. Aztán persze, ha ez nem sikerül, jöhet a stílfésű, ami sűrű fogainak köszönhetően tökéletes a végső formázáshoz. Itt is figyelembe kell vennünk a hajtípusunkat, ha dúsabb a frizuránk, ritkább fogú, viszont ha vékonyszálú a hajunk, sűrűbb fogazatú darabot vásároljunk.

A mindennapokra
Legtöbben már a táskákban is tartunk egy kompakt hajkefét, azonban ezért tényleg csak akkor nyúljunk, ha napközben némi igazításra szorul a frizuránk. A mindennapi készülődéskor használt kefét ettől jóval körültekintőbben kell megválasztanunk. Félhosszú és egyenes, vagy töredezett és károsult hajhoz jó lehet egy ovális alakú, párnázott, műanyag sörtékkel ellátott hajkefe is, viszont hosszú hajhoz már érdemes egy nagyobb, téglalap alakú, ún. pedál kefét vásárolni. Utóbbi alkalmazható még hullámos tincsek esetében is. A vékonyszálú haj esetében pedig, annak roncsolódását elkerülve, a szakemberek a vaddisznó sörtéjű modellekre esküdnek.

Fontos, hogy sose feledkezzünk meg a fésűink és hajkeféink tisztán tartásáról sem! Hetente legalább egyszer távolítsuk el belőle az abban összegyűlt hajszálak mindegyikét és a hajmosásunkhoz is használt samponnal alaposan mossuk át, majd öblítsük azt ki! Ezt követően, a következő használatával, várjunk annak megszárításával!
Nyitókép: gpointstudio