Filmrajongók figyelem! Mutatjuk a Magyar Filmdíj jelöltjeit

Február végén jön a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemle. A programon az érdeklődők ingyen, vagy nagyon kedvezményes áron nézhetik végig a Magyarország legrangosabb filmművészeti díjára esélyes alkotásokat.

A Magyar Filmdíj hazánk legrangosabb filmművészeti elismerése, 2016-óta minden évben átadják. Idén a készítők összesen 114 alkotást neveztek, ezek közül az előzsűri kiválasztotta az 59 legjobbat, amit a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemle keretén belül ismét levetítenek február 26. és 29. között a Corvin moziban.

A látogatók a tévés forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes áron, mindössze 500 forintért nézhetik meg. A Magyar Mozgókép Szemlén egyébként nemcsak a díjra esélyes filmeket vetítik, hanem a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből is elhoznak néhányat, sőt a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is mutatnak néhány alkotást. A moziélményen kívül szakmai programokkal is várják az érdeklődőket. Jegyeket elővételben is lehet venni február 22-től, a részletes programért látogass el a Magyar Mozgókép Szemle honlapjára!

A Magyar Filmdíj győzteseit nem a szemlén hirdetik ki. A legjobbakat a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják meg, a díjátadót március 5-én este tartják a Vígszínházban.

JÁTÉKFILM kategória

Legjobb játékfilm

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő

Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel

Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila

FOMO – Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István

VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László

Legjobb rendező

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kárpáti György Mór – Guerilla

Szász Attila – Apró mesék

Tóth Barnabás  – Akik maradtak

Legjobb forgatókönyv

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Köbli Norbert – Apró mesék

Muhi Klára, Tóth Barnabás – Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő

Hajduk Károly – Akik maradtak

Krisztik Csaba – Valan

Nagy Zsolt – Drakulics elvtárs

Váradi Gergely – Guerilla

Yorgos Goletsas – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő

Bognár Lulu – Szép csendben

Fátyol Hermina – Szeretlek mint Állat!

László Panna – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tenki Réka – Seveled

Walters Lili – Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr

Garas Dániel – Valan

Hartung Dávid – Guerilla

Marosi Gábor – Akik maradtak

Nagy András – Apró mesék

Reich Dániel – Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla

Ágh Márton – Drakulics elvtárs

Damokos Csaba – Valan

Rajk László – Akik maradtak

Valcz Gábor – Apró mesék

Legjobb zeneszerző

Csorba Lóránt, Csengery Dániel – Seveled

HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) – Most van most

Keresztes Gábor – Drakulics elvtárs

Pacsay Attila, Parádi Gergely – Apró mesék

Pirisi László – Akik maradtak

Legjobb vágó

Duszka Péter Gábor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Hargittai László – Apró mesék

Kornis Panni – Szép csendben

Mógor Ági – Akik maradtak

Szalai Károly- Valan

Legjobb hang

Balázs Gábor – Valan

Juhász Róbert és Székely Tamás – Szép csendben

Lente Viktor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tőzsér Attila – Drakulics elvtárs

Lukács Péter Benjámin,Zándoki Bálint – Akik maradtak

Legjobb maszk

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) – Apró mesék

Hortobágyi Ernella – Valan

Kozma Éva, Halász Míra – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Károlyi Márk,Kund Barbara – Akik maradtak

Nagy Andrea – Seveled

Legjobb jelmez

Füzes Eszter – Drakulics elvtárs

Lengyel Rita – Akik maradtak

Sinkovics Judit – Valan

Schreiter Lilla – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Szlávik Juli – Guerilla

TÉVÉFILM kategória

Legjobb tévéfilm

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István

Foglyok, rendező: Deák Kristóf

Házasságtörés, rendező: Vitézy László

Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező

Deák Kristóf – Foglyok

Miklauzic Bence – Nino bárkája

Tasnádi István – Egy másik életben

Vitézy lászló – Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv

Maruszki Balázs – Nino bárkája

Tasnádi István, Veres Attila – Egy másik életben

Vitézy László, Sz. Szabó István – Házasságtörés

Vörös András – Foglyok

Legjobb női főszereplő

Gera Marina – Nino bárkája

Illés Nagy Maja – Egy másik életben

Nemes Wanda – Házasságtörés

Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő

Fekete Ernő – Foglyok

Molnár Áron- Egy másik életben

Nagy Péter- Házasságtörés

Znamenák István – Nino bárkája

Legjobb operatőr

Csukás Sándor – Egy másik életben

Gózon Francisco – Foglyok

Pap Ferenc – Házasságtörés

Seregi László – Nino bárkája

Legjobb díszlet

Antal-Fógel Adrienn – Egy másik életben

Klímó Péter – Nino bárkája

Siska Tamás – Házasságtörés

Valcz Gábor – Foglyok

Legjobb zeneszerző

Balázs Ádám – Foglyok

Jávorka Ádám – Nino bárkája

Monori András – Egy másik életben

Legjobb vágó

Barsi Béla – Nino bárkája

Csillag Manó – Foglyok

Csillag Mano – Házasságtörés

Mezei Áron – Egy másik életben

Legjobb hangmester

Madaras Attila – Egy másik életben

Madaras Attila – Házasságtörés

Madaras Attila – Nino bárkája

Terffy Máté – Foglyok

Legjobb maszk

Fekete Rita – Egy másik életben

Jakóts Katalin – Házasságtörés

Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella – Foglyok

Tóth Anikó – Nino bárkája

Legjobb jelmez

Balai Zsuzsanna – Házasságtörés

Ignjatovic Kristina – Egy másik életben

Sinkovics Judit – Foglyok

Zelenka Nóra – Nino bárkája

Legjobb animációs film

Az utolsó vacsora – Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia

Bela – Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián

Belső könyvtár – Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit

Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla

Budapest Spaceport: A tolvajok – Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit

Kippkopp a hóban – Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori

Lidérc úr – Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens

Szimbiózis – Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron

Szökési sebesség – Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda

Tesók – Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor

Legjobb dokumentumfilm

A báró hazatér – Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám

A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota

A létezés eufóriája – Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka

Csak családról ne – Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell

Emmi néni csodálatos élete – Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton

Ketten – Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza

Lili – Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor

Mignon – Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála

Ott legbelül dal van… – Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András

Vonal fölött – Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna

Legjobb kisjátékfilm

A buszsofőr – rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A mentor – rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina

Balansz – rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós

Casting – Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel

Két csík – Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági

Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna

Reggelim a vacsorád – Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda

Szerepzavar – Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente

Szokásjog – Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor

Újjászületés – Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála

Legjobb ismeretterjesztő film:

Az elízium kém – Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András

A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit

A vádlott vádló – Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint

Élet, öröm, zene – Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra

Kodály mindenkié – Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond

Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter

Nicky, a másik fiú – Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina

Ötödik alosztály – Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság

Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente

Vad erdők, vad bércek – Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Legjobb televíziós sorozat

200 első randi, Az esküvő – Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara

Alvilág (1. évad 1. epizód) – Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István

A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók – Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván

Cseppben az élet – A siker útján (2. rész) – Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna

Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők – Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre

Nyitókép: IMDb

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: