Ha úgy gondolod, hogy túlzók a Föld megmentésére irányuló törekvések, akkor nézd meg ezt az 5 filmet a Netflixen

A Föld pusztulása egyre ijesztőbb méreteket ölt. S bár a kutatók erre a tényre évek óta próbálják kétségbeesetten felhívni a figyelmet, nem látszik, hogy teljesen komolyan vennénk a veszélyeket.

Sajnos sokan vannak, akik azért nem veszik komolyan a ránk leselkedő környezeti veszélyeket, mert úgy tartják, hogy ők azt már úgysem fogják megélni. Pedig az éghajlatváltozást, a felmelegedést, a környezet rohamos pusztulását szinte a bőrünkön érezhetjük. Nem véletlen, hogy a témával foglalkozó tudósok egybehangzóan állítják: utolsó pillanatban vagyunk a cselekvéshez. Szerencsére a mai fiatalok generációja időben kapcsolt, ők már sokkal komolyabban veszik a fenyegető jeleket, emiatt jóval tudatosabban, a fenntarthatóság szempontjait is figyelembe véve élnek. Ahogy Ban Ki-Moon ENSZ főtitkár fogalmazott: „Az éghajlatváltozás jelenti a legnagyobb veszélyt a fenntartható jövőre nézve, ugyanakkor az éghajlati kihívás kezelése kiváló lehetőséget kínál a jólét, a biztonság és a szebb jövő előmozdítására mindenki számára”.

Ha bárkinek egy percig is kétsége lenne annak kapcsán, hogy a Föld megmentésére irányuló törekvések el vannak túlozva, annak érdemes az alábbi filmeket megnéznie. Ezekben a gleccserektől kezdve az erdők irtásáig mindent, amit látunk, a nem túl távoli jövőt vizionálja.

Egy élet a bolygónkon

Korunk legjobb környezetvédelmi dokumentumfilmjeinek hangja, a BBC újságírója és természettudósa, David Attenborough, aki évtizedeken keresztül járta a világot. A film az ő tapasztalatain és nézőpontján keresztül mutatja be a világ csodálatos helyeit, miközben a Föld védelmének kihívásait hangsúlyozza. A film igazi reményüzenetet kínál a jövő generációjának.

Mission Blue

Sylvia Earle óceánográfus a nézők lelkiismeretére próbál hatni filmjében, amikor az óceánok megmentésének fontosságát hangsúlyozza. A dokumentumfilm két rendezője négy éven át követte az elszánt Earle-t, az egész világon át. Elképesztő látványvilág, fókuszban pedig a túlfogyasztás, az óriási szennyezettség és a klímaváltozás.

Chasing Coral

Jeff Orlowski filmje a korallzátonyokra összpontosít. A búvárokból, fotósokból és tudósokból álló csapat izgalmas óceáni kalandra indul, hogy felfedezzék és dokumentálják, miért tűnnek el a korallok. A film témájának fontosságát mi sem jelzi jobban, mint hogy 8 fesztiválon vetítették, több mint 100 országban.

Jane

A világ egyik legismertebb etológus, antropológus kutatója Jane Goodall történetét meséli el. Annak a nőnek az életét, akinek a csimpánzkutatás érdekében végzett missziója, kihívás elé állította a férfiak által uralt tudományos életet. A díjnyertes rendező, Brett Morgen több mint 100 órányi, a National Geographic archívumában 50 éve őrzött, korábban soha nem publikált felvételekből merített. A filmet a rendező kérésére maga Jane Goodall kommentálja.

Áradás előtt

A népszerű színész és elszánt környezetvédő, Leonardo DiCaprio ismertségét használja fel arra, hogy a globális felmelegedés veszélyeire irányítsa a figyelmet. Beutazza a világot, hogy szemtanúja legyen egy közelgő környezeti katasztrófa hatásainak. Az ősi olvadó gleccserek és a kiegyenlített indonéz trópusi erdők meglátogatásával DiCaprio feltár egy sürgős helyzetet, és a világ fosszilis tüzelőanyagoktól való függőségét.

Forrás: vogue.fr.
Nyitókép: imagedepotpro/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: