A mobilunk mindig kéznél van, így nemcsak arra használhatjuk, hogy segítségével tartsuk a kapcsolatot szeretteinkkel, hanem arra is, hogy megkönnyítsük a mindennapjainkat.
Persze, szórakoztató a TikTok görgetése vagy éppen az Instagram böngészése, de azért be kell lássuk, hogy jóval hasznosabb appokat is letölthetünk a telefonunkra. Nyelvet tanulhatunk, foglalkozhatunk a mentális egészségünkkel, nyomon követhetjük a pénzügyeinket vagy éppen az egészséges életmódhoz vezető úton is hű társunk lehet. Össze is gyűjtöttünk pár olyan alkalmazást, melyek esetenként nemcsak hasznosak, hanem ösztönzőek is lehetnek számunkra.
Ha nyelvet tanulnál
A nyelvtanuláshoz, vagy már meglévő tudásod szintentartásához és fejlesztéséhez, a legjobb megoldás lehet ha letöltöd a Duolingot, hiszen az applikáció segítségével akár már napi öt perc is elég ahhoz, hogy ne kopjon meg az angolod vagy a németed. Utóbbi két nyelv esetében ugyanis magyarul is van lehetőségünk a tanulásra, viszont ha mondjuk az oroszt vagy a spanyolt szeretnénk elsajátítatni, ahhoz már elengedhetetlen lesz, hogy jól értsünk angolul. Az applikációban egyébként az a legjobb, hogy mindennap figyelmeztet arra, ne felejts el időt szánni rá és ha tényleg csak pár perced van reggel, munkába menet vagy este, fürdés közben, akkor is kipipálhatod a napi feladatokat.
A produktívabb mindennapokért
Ha nem szereted a klasszikus határidőnaplót vagy éppen mindig elfeledkezel arról, hogy magaddal vidd, pedig tényleg szívesen jegyzetelnél, akkor neked biztos, hogy szükséged van egy to do list appra. Egyébként is sokkal produktívabb lehetsz, ha látod magad előtt az elvégzendő feladatokat és egy „lista” szerint tudsz azokon a nap folyamán végighaladni. Ehhez a Todoist: to-do list & plannert ajánljuk, mely már alapfunkcióival teljesen lefedi egy átlag felhasználó igényeit, azonban itt is van előfizetési lehetőség, mellyel növelhetjük az „élményt”. Könnyen áttekinthető, egyszerű és személyre szabható applikáció, ami garantáltan megkönnyíti a mindennapokat.
Kedves Naplóm…
Na, de persze nemcsak a feladataink, hanem az aktuális hangulatunk is nagyban meghatározza napjaink produktivitását, ennek pedig szinte sosem szentelünk kellő figyelmet. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy ha nem vagyunk elég kiegyensúlyozottak, akkor sajnos az rá tudja nyomni a bélyegét a hétköznapjainkra, munkánkra és kapcsolatainkra is. A Daylio – Napló, Hangulatkövető segítségével azonban könnyen orvosolható ez a probléma is, hiszen az alkalmazás leginkább a mentális egészség megőrzése érdekében jött létre. Neked szinte csak annyi dolgod van, hogy napi szinten frissítsd a „kedvszámlálót” és máris kirajzolódik majd előtted a lelki egészséged térképe.
Kövesd nyomon a pénzügyeid
Már szinte minden bank esetében nyomon tudjuk követni a bevételeink és kiadásaink egyensúlyát annak saját applikációján belül is, viszont azoknak sincs már szüksége a kockás füzetre, akik még ennél is tudatosabban szeretnék kezelni a pénzügyeiket. A klasszikus megoldást könnyen kiválthatja a Költségvetés elnevezésű, magyar nyelvű app, melyet a család több tagja is tud használni, tehát mindig naprakészek lehetünk aktuális büdzsénkkel kapcsolatban. A felület átlátható, az alkalmazás használata nagyon egyszerű és nincsenek olyan felesleges opciói, melyekben „elvesznénk”. Nemcsak arra jó, hogy lásd, mire mennyit költesz, hanem arra is, hogy spórolásra ösztönözzön, hiszen ha egy helyen látod a kiadásaid, hamarabb elgondolkodsz az esetleges felesleges költéseken vagy impulzusvásárlásokon is.
Ép testben, ép lélek
Itt a tavasz és már tényleg nemsokára beköszönt a jó idő, ilyenkor pedig legtöbben szeretnénk kicsit formába lendülni. Persze még mindig sokan belecsúszunk abba a hibába, hogy őrült diétákat kezdjünk követni vagy az interneten talált mintaétrendek szerint kezdjünk el táplálkozni. Az pedig, hogy ezeket mind megunjuk egy idő után, szinte borítékolható, pedig okosabb módja is van annak, hogy a hosszú tél után az egészség útjára lépjünk. A YAZIO Kalóriszámláló és Diéta például segít abban, hogy nyomon követhessük fejlődésünket, recepteket kínál, számolja a kalóriákat, felismeri a termékeket, sőt még az okosóránkkal is szinkronizálható. Ha pedig a helyes táplálkozást edzéssel is kiegészítenéd, próbáld ki a Fifty: Házi fineszt, ami könnyen követhető és végrehajtható gyakorlatokkal ösztönöz az otthoni edzésre.
Stresszmentes utazás
Az A-ból B-be való eljutás nem is mindig olyan könnyű főleg ha a parkoló- vagy menetjegyekkel is bajlódnod kell. Ha a tömegközlekedésre esküszöl, a BudapestGo-n túl is van élet, hiszen például a Mobilvásárlás app tökéletesen funkcionál, ahogy általában a Közlekedési Mobiljeggyel nincs probléma. Viszont ha biztosra akarsz menni, azért erre a célra ne csak egy alkalmazást tölts le a telefonodra. Ha meguntad a vonatozást vagy buszozást, és autóval közlekedsz, a Voxpay lehet az új kedvenced, hiszen a parkolást, a különböző matricák vásárlását is ezzel intézheted, ahogy a GPS adatok engedélyezésével egyéb extra funkciókat is felszabadíthatunk, így például ezekkel egy helyen láthatjuk a közelünkben lévő benzinkutakat is.
Szabadidő a közösségi médián túl
Nyilván a legtöbb embernek van valamilyen hobbija és nem feltétlen a közösségi média platformjai kell, hogy meghatározzák a szabadidős tevékenységeinket, ha kezünkbe vesszük az okos eszközeinket. A horoszkópok rajongói például a The Pattern Astrology felületén böngészhetnek, a növények szerelmeseinek a Blossom, a Platrum és magyar nyelvű Növényhatározó lehet igazán hasznos. Persze a könyvek szerelmeseinek is segítségükre lehet a telefonjuk, hiszen a Bookmory segítségével digitálisan naplózhatjuk az elolvasott irodalmakat, sőt még olvasónaplót is írhatunk. Ha pedig úgy érzed, hogy tele van a fejed a világ zajával és javítanál az életminőségeden, bátran ajánljuk az Inversum nevű meditációs alkalmazást is.
Nyitókép: Violeta Stoimenova/Getty Images
Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:
- Az 5 legjobb applikáció otthonra
- Női egészség: applikációk, amikre minden nőnek szüksége van
- A házimunka nem csak a nőké! A spanyolok applikációt vezetnek be az otthoni munka elosztása érdekében