Egy színpadon a 100 Tagú Cigányzenekar, Maneszes Márton, Fischl Mónika és Sándor Csaba. A magyar kultúra legnemesebb értékei találkoznak az év legkülönlegesebb koncertjén 2025. április 20-án az MVM Dome-ban.
A Hungarikum Kavalkád megálmodója Maneszes Márton, akit a magával ragadó, úgynevezett hármas szabály inspirált. A koncert a magyar nóta, az operett és nem utolsósorban a cigányzene műfajait egyesíti, miközben három kiemelkedő énekes és a világhírű 100 Tagú Cigányzenekar gondoskodik arról, hogy a magyar zenei örökséget modern köntösben mutassa be, megőrizve a hagyományos értékeket. A nagyszabású gála egyedülálló módon hozza össze a magyar kultúra három ikonikus pillérét, hogy újraértelmezze és tovább örökítse őket a jövő generációi számára.
Ragyogó csillagok a Hungarikum Kavalkád fellépői közt
Maneszes Márton, kolozsvári származású énekes, aki elhivatottan képviseli a magyar kulturális értékeket. „Soha nem szerepelt még mind a három hungarikum műfaj egy színpadon, egy időben. Egyedi rendezvényt hozunk létre, amely Kolozsvárról indult, Magyarországon bontakozott ki, és hamarosan a nagyvilágot is meghódítja” – mondta.
Fischl Mónika, Liszt Ferenc-díjas magyar színésznő, énekesnő, primadonna, a Budapesti Operettszínház ünnepelt művésznője, aki új színt visz az operett világába. Sándor Csaba, a Kolozsvári Állami Magyar Opera és a Budapesti Operaház vendégművésze, akinek kifinomult stílusa és szívhez szóló előadásai garantáltan elvarázsolják a közönséget.
A zenei aláfestést a magyar zenei hagyományok autentikus képviselője, a legendás 100 Tagú Cigányzenekar biztosítja. Virtuóz játékuk, dinamikus előadásmódjuk és lenyűgöző dallamaik méltán tették a csapatot a magyar kultúra ikonikus szereplőivé. Ők a világ legnagyobb és leghíresebb cigányzenekara. A Magyar Örökség Díjat 2000-ben nyerték el, és ugyanebben az évben bekerültek a Guinness Rekordok Könyvébe is. A zenekar, fennállása óta 27 CD-t és 5 DVD-t jelentetett meg, amelyek közül 5 platina- és 9 aranylemez lett.
A Hungarikum Kavalkád több mint egy koncert. Ez egy kulturális misszió, amely a magyar zenei örökség éltetését, népszerűsítését tűzte ki célul, bemutatva a magyar kultúra gazdagságát és időtlen szépségét.
A koncert szervezője a Green Stage Production iroda, amelynek mottója: „A Földünk védelme érdekében minden általunk megrendezett koncert, előadás megvalósításához szükséges energiafelhasználás adataiból kiszámítjuk az adott események ökológiai lábnyomát. Az eredmény alapján pedig annyi fát ültetünk Magyarországon, amely képes ezt az ökológiai lábnyomot ellensúlyozni.”
Nyitókép: Green Stage Production
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- 5 magyar vígjáték, amit mi biztosan megnézünk a Magyar Film Napján
- „A zenével minden nap ünnep” – A magyar zenei élet képviselői egy-egy meghatározó emlékükről meséltek
- Santana újra Budapestre jön!