Vigyázz, kész, fújás: így fújd magadra a parfümöt, a szakértő szerint

Lehet, hogy egész mostanáig rosszul fújtad magadra a parfümöt? Így csináld, hogy a legjobbat hozhasd ki kedvenc illatodból.

Furcsamód harmincas éveim közepéig, illetve talán inkább végéig kellett várnom arra, hogy a parfümök világa (bocsánat a képzavarért) úgy igazán beszippantson. Addig voltam én, meg volt a Chanelem, amit ha elfogyott, egyszerűen csak elslattyogtam egy közeli drogériába, és megvettem újra. Kaphattam bármi más illatot ajándékba, nem hozott különösebben lázba. Jól jártak a barátok, barátnők, ismerősök, akiknek továbbadtam ezeket a kincseket. A változás úgy 38-39 éves korom környékén jött el, egy szép tavaszi napon, amikor finom virágillatot éreztem a levegőben. A fuvallatot maga után húzó huszonéves leányzó, akit nyilván meg kellett állítanom az infóért, kedvesen elárulta, hogy a Florát viseli a Guccitól. Na, nekem se kellett több, egyrészt hogy az irányt az első drogéria felé véve megszerezzem ezt a csodát (és utána még egy Diort meg egy Armani illatot is), másrészt pedig, hogy jobban elmélyedjek a parfümök világában. Amelynek szakértőitől nemcsak azt tanultam meg, hogy vannak téli és nyári parfümök, na és persze különbség van az Eau de Parfum meg az Eau de Toilette közt, hanem például azt is, hogy bizony, a legtöbb ember rosszul használja kedvenc illatát. Ha a legjobb eredményt szeretnéd elérni, így fújd magadra a parfümöt, és ebben egy szakember is egyetért.

Hogyan (ne) csináld?

Sokan a szüleiktől vagy a barátnőiktől lesik el a tutinak hitt módszert, mások a tévében vagy a reklámokban látják. Eszerint a csuklóra kell fújni, aztán jól össze kell dörzsölni. Igaz? Hamis. Legalábbis a népszerű Instagram-fiók, a Perfumerism illatszakértője, Emma szerint ez a technika nem a legjobb módja a parfüm felvitelének. Azt mondja, ez súrlódáshoz és hőhöz vezethet, ami miatt az illékony csúcsjegyek gyorsabban elillanhatnak. „A parfümkészítők az illatokat a teljes, fentről lefelé tartó élményt szem előtt tartva fogalmazzák meg. A súrlódás viszont megváltoztatja a gondosan kidolgozott formulát, és megzavarja az élményt. Emellett a parfüm nem is tart olyan sokáig, mivel lényegében elpárologtatod az illatot – fogalmaz. A legjobb eredmény érdekében Emma inkább azt tanácsolja, hogy dörzsölés helyett inkább óvatosan kopogtasd össze a két csuklódat, hogy átadd a formulát egyikről a másikra.

A 10 legikonikusabb parfüm

Hogy hová fújd, azzal kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Valahol azt olvastam, hogy a köldökünkre kellene, talán mert ott érvényesül a legintenzívebben, de Emma szerint úgy általában a bőrre való permetezés is teljesen rendben van. A szakértő a mellkasára szokta fújni kedvenc illatát, így a ruhájára és a bőrére is jut belőle. „A bőr segít az illatnak kibontakozni, és az anyag mátrixa rendkívül hatékonyan tartja meg az illatot, így az tovább tartmagyarázza.

A másik népszerű parfümfújási módszer, hogy a levegőbe spricceljük és átsétálunk alatta. Emma szerint ez is működhet, de ahogy az előzőnél, úgy itt is az adott parfümtől függ a hatékonyság. Ha erősebb illatot használsz, elég lehet átsétálni a kifújt parfüm alatt – a szakértő szerint ilyenek például a Mugler parfümök –, míg más illatokat, mint a kevésbé koncentrált, könnyű és természetes Jo Malone London termékeket jobb a testhez közelebb fújni.

A parfüm és a testápoló

Ha hozzám hasonlóan te is imádod a drogériák polcain sorakozó parfüm-tusfürdő-testápoló csomagokat, akkor talán már azon is elgondolkodtál, hogy vajon milyen szerepe lehet például egy krémnek a parfümöd „működésére” nézve. Emma szerint a parfümöt hosszabb élettartamúvá teheted, ha először hidratálod a bőröd, akár egy illatmentes vagy semleges illatú testápolóval. De nagyon fontos, hogy mindig először a krémet vidd fel, várj a beszívódással, és csak utána fújd be magad parfümmel. Az illatszakértő szerint egyébként a ruhádra is juthat belőle. Különösen, ha kevésbé intenzív parfümöt viselsz. „Az úgynevezett »túlfújásos technika« azt jelenti, amikor egy kicsit többet fújsz a szokásosnál, de nem viszed túlzásba. Így az illatod tovább tart, és a tökéletes mennyiségre gyengül, amikor este még különleges eseményen van jelenésedmondja Emma. Az egyetlen dolog, amire figyelned kell a ruháid befújásakor, hogy az illatod ne tartalmazzon sötét színű összetevőket (például vaníliát), és ne legyen maga is színezett, különben búcsút mondhatsz a ruháid makulátlan fehérségének.

Forrás: Glam.com
Nyitókép: John Slater/ Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)