Így hozd ki a legtöbbet a dezodorodból

Persze, van az a pont, amikor le kell cserélned a dezodorodat a hatékonyabb izzadásgátlás érdekében, de nem mindig kell eddig elmenned. Sokszor elég lehet néhány apró szokáson változtatni.

Azt már elég fiatalon megtanuljuk, hogy az izzadásnak fontos szerepe van, hiszen így hűtjük magunkat a nagy melegben. Ezzel így önmagában nem is lenne problémánk, de sajnos a fokozott verejtékezés együtt jár azokkal a bizonyos kellemetlen szagokkal is… bizony, sokszor még azok a helyzetek sem kivételek, amikor határozottan emlékszünk, hogy felkentük a dezodorunkat. Vajon mi lehet a gond? Le kell cserélni a deót (már megint), vagy van pár dolog, amit másképp csinálhatnánk, a hatékonyabb izzadásgátlás érdekében? Szerencsére ez utóbbi is simán elég lehet, összeállításunkból pedig a részletek is kiderülnek.

Minden a bőr előkészítésével kezdődik

Tudtad, hogy az izzadság önmagában nem büdös? A hónaljból áradó kellemetlen aromákat az okozza, hogy a baktériumok lebontják az izzadságban lévő savakat. Tehát kevesebb baktérium a bőrön egyenlő kevesebb szag, ezért is kell alaposan megmosni a hónaljunkat, mielőtt felkennénk a dezodort. De azért, hogy ne legyen ilyen egyszerű a dolog, a történetben van egy kis csavar: alaposan meg is kell szárítani, hiszen a termékek csak tiszta, száraz hónaljon tudnak hatékonyan működni. 

Tipp: a zuhany alól kilépve töröld jó szárazra a hónaljad, majd várj legalább 10 percet, mielőtt felkennéd a dezodorodat. Addig pont megleszel a ruhaválasztással, és még egy kávé is beleférhet. Ha sietsz, gyorsítsd fel a száradási időt azzal, hogy hideg fokozaton fújod a hónaljadat egy hajszárítóval pár percig.

Kevesebb szőr = hatékonyabb izzadásgátlás

Bár a hónalj borotválása nem szünteti meg teljesen a testszagot, sokat segíthet abban, hogy száraz és szagtalan maradjon a hónaljunk. A szőrzetünk ugyanis porózus, így megtartja a nedvességet. Jól gondolod: ez pontosan azt jelenti, hogy több izzadságot tart meg. Ez fokozottabb baktériumtevékenységet és ezáltal erősebb szagot jelenthet. Emellett az is tény, hogy a hónaljszőrzet borotválása és trimmelése megkönnyítheti, hogy a dezodorban lévő összetevők könnyebben elérjék a bőrt, így hatékonyabban tudják tenni a dolgukat.

A jelszó: mindenhol egyenletesen!

Hogy felvitelnél pontosan milyen szögben kell alkalmazni a deót, arra nézve sajnos nincs olyan jó tanács, ami mindenkinek beválna. De ennél sokkal fontosabb, hogy egyenletes bevonatot vigyél fel mindkét hónaljadra. Ehhez két-három húzásra lesz szükség, minden irányba. Ne kapkodj vele, mert könnyen lehet, hogy a nagy sietségben valahová mégsem jut elég, akkor pedig nem lesz hatékony az izzadásgátlásod.

Ne öltözz fel azonnal!

Attól függően, hogy milyen típusú dezodort használsz (gél, krém, spray stb.), néhány percet várnod kell, hogy megszáradjon, mielőtt felöltözöl. Ez a plusz lépés biztosítja, hogy a dezodor összetevői véletlenül se kerüljenek át a ruhádra. Ami pedig a ruhákat illeti, válassz bővebb szabású, légáteresztő anyagú felsőket, mint a biopamut vagy a vászon. Már ezzel is sokat tehetsz a hatékonyabb izzadásgátlás érdekében.

Extra tipp: Használd ki egy kis testmozgásra azt a pár percet, míg várod, hogy a hónaljad beszívja a dezodort. Tartsd magad elé a két karod, majd végezz néhány guggolást. Aztán karokat fel, és jöhet egy kis nyújtás. Ez nemcsak átmozgat, hanem segít felgyorsítani a száradási időt is, mivel több levegő juthat így a hónaljadba.

„Színezd újra”

Vagyis kend újra. Biztos olvastad már a deód csomagolásán, hogy ezek a termékek arra vannak kallibrálva, hogy legalább 24 órán át tisztán és frissen tartsák a hónaljadat. Ennek ellenére nagy meleg vagy fokozott stressz esetén a termék újbóli felvitele segíthet abban, hogy friss maradj. És növelheti az önbizalmadat is. Ha szárazságot, kipirosodást vagy viszketést tapasztalsz, különösen az újrakenés után, akkor lehet, hogy a dezodorod és a bőröd mégsem lettek jó barátok. Ebben az esetben fontold meg a cserét. Ha pedig egyszerűen nem elég hatékony, még a fentiek betartása után sem, akkor érdemes a gyógyszertárban még erősebb izzadásgátló megoldások után érdeklődni.

Ha nem csak a hónalj a ludas

Sajnos az izzadás és az ennek következtében kialakuló „illatok” nem csak a hónalj területére jellemzőek. Az ágyék, a mellek és más, apokrin verejtékmirigyekkel rendelkező testrészek is szagossá válhatnak, különösen nyáron. Szóval ha úgy érzed, máshol is elkelne egy kis segítség a testszag ellen, próbálj ki egy természetes összetevőket tartalmazó deót a melleid alatt vagy a combodnál. Ezek általában bőrbarát összetevőket tartalmaznak, így a legtöbbjük biztonsággal alkalmazható akár az érzékeny bőrön is. Sőt, akár a belső combok kidörzsölődését is segíthetnek megakadályozni, ebből a célból használd a krémes állagú dezodorok valamelyikét.

Forrás: Theearthlingco.com
Nyitókép: nd3000/ Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)