Illóolajok, amik megoldást nyújtanak a leggyakoribb bőrproblémákra

Aknéval vagy narancsbőrrel küzdesz? Esetleg bőrpír nehezíti meg az életed? Tudtad, hogy a különféle bőrbetegségekre akár kedvenc illóolajod is megoldást nyújthat?

Az illóolajokat már évek óta a wellness- és szépségipar legnagyobb sztárjai között tartjuk számon. Ezek a növényekből kivont erős olajok nemcsak az otthonodba varázsolnak kellemes illatfelhőt, aromaterápiás masszázsokhoz is ezt használják, de segítenek megőrizni a bőrünk egészségét is. Éppen ezért az utóbbi időben az sem szokatlan, ha egy-egy szépségápolási termék összetevőiként is feltűnnek.

Fontos megjegyezni, hogy nem minden illóolaj használható a bőrápolási rutinodban – vannak, amik túl erősek, néhány pedig egyszerűen nem vált ki semmilyen hatást. Tehát nem mindegy, milyen típust használsz. Ahogyan az sem, hogy a különböző illóolajokat milyen problémára alkalmazod. Ha cisztás aknéval vagy rosaceával küzdesz, akkor erre fokozottan ügyelj, a kezelés előtt pedig mindenképpen konzultálj egy bőrgyógyásszal. Mutatjuk, milyen bőrproblémákkal veszik fel a harcot a különböző illóolajok: ezeket érdemes használnod, de szigorúan csak hígítva, azaz a testápolódba vagy egy növényi alapú bázisolajba keverve. 

Akné és rosacea: gránátalmamag olaj

A gránátalmamag olaj igazi kincs azoknak, akiknek aknés vagy a rosaceás a bőrük. Csodás hatását annak köszönheti, hogy ritka omega-5 zsírsavat és háromszor több antioxidánst tartalmaz, mint a zöld tea. Ezek az összetevők elősegítik a bőr regenerálódását, visszafordíthatják a károsodásokat és remek anti-aging hatásuknak köszönhetően fiatalon tartják a bőrt. A gránátalmamag olaj erős gyulladásgátló hatású, így kiválóan csökkenti a bőrpírt és meggátolja a pattanások kialakulását.

Teljes bőrregeneráció: neroli olaj

A neroli olaj a bőrápoló termékek egyik legkedveltebb összetevője, hiszen regenerálja, felfrissíti a bőrt, valamint segít elhalványítani a hegeket és a striákat.

Hegek és sebek kezelése: homoktövis-mag olaj

A homoktövis magjából sajtolt olajnak rengeteg pozitív hatása van. Például erősíti az immunrendszert, csökkentheti a fáradékonyságot, kimerültséget és természetesen a bőrápolásban is hasznát veheted. A benne található zsírsavak a bőr alatti zsírszövetekbe épülve visszaadják azok rugalmasságát és puhaságát, ez elősegíti a pattanások, az ekcéma, valamint a különböző sebek és hegek gyógyulását.

Gyulladáscsökkentés: Softalia olaj

Több illóolaj is rendelkezik gyulladáscsökkentő hatással, de ezek közül a legjobb a Softalia olaj. A Softalia olajat az Ausztráliában termesztett Santalum spicatum diójából nyerik, aminek különlegessége, hogy többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Már nyolc nap után látható eredményeket érhetünk el ezzel az egzotikus szuperolajjal. 

Multifunkciós csodaszer: levendulaolaj

Az antioxidánsokban gazdag levendulaolaj rendszeres használata mellett számos érvet fel tudunk sorolni – antibakteriális, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású, ami segít megelőzni a pattanások és a bőrpír kialakulását. Emellett serkenti a vérkeringést, ezzel elősegíti a sejtek megújulását – ez elengedhetetlen a gyönyörű, hibátlan bőr megőrzéséhez.

Cisztás pattanások: geránium (muskátli) olaj

A gerániumot, azaz a muskátli olajat minden bőrtípusra ajánlják, hiszen szabályozza a faggyúmirigyek működését, illetve ránctalanító és sebgyógyító hatással is bír. Ez az illóolaj a száraz bőrrel és a pattanásokkal is felveszi a harcot, de könnyed, lágyan rózsás illata a közérzetedre is pozitívan hat: megnyugtat és csökkenti a stressz-szintet.

Száraz bőr: muskotályzsálya olaj

A muskotályzsályát elsősorban az idegrendszert, a női hormonháztartást és a mirigyek működését érintő betegségek gyógyításánál használják, de a bőrápolási rutinba illesztve is látványos eredményeket érhetsz el vele. Hatóanyagai nyugtatják a bőrgyulladásokat, és szabályozzák a száraz bőr lipidháztartását.

Ekcéma: rózsaolaj

A rózsaolaj antibakteriális és nyugtató hatásának köszönhetően az egyik legjobb gyógyír a száraz, viszkető bőr kezelésére. Rendszeres használata hidratálttá teszi a bőrt miközben megnyugtatja az ekcéma okozta kellemetlen érzést és helyreállítja a száraz, durva textúrájú bőrfelület eredeti állapotát.

Pikkelysömör: borókaolaj

A borókaolaj fertőtlenítő és méregtelenítő tulajdonságokkal rendelkezik, így használatát az aknéban, a pikkelysömörben és az ekcémában szenvedőknek is ajánlják. A borókaolaj megnyugtatja a bőrt, csökkenti a viszketést, hidratál és segíti a hámsejtek normál szaporodási ciklusának helyreállítását. Rendszeres használata mellett a bőr visszanyeri a rugalmasságát és feszességét, ezért a narancsbőrrel szemben is hatékonyan veszi fel a harcot. 

Rosacea: kamillaolaj

rosacea egy sokszor nehezen felismerhető, makacs bőrbetegség, ami kellemetlen tünetekkel járhat. A kamillaolaj nyugtató hatása pedig messze földön ismert – ezért a rosacea kezelésére is gyakran használják. Ez a természetes illóolaj csökkenti a betegség okozta bőrpírt és megnyugtatja a duzzadt, gyulladt bőrt. Ha szeretnéd enyhíteni a rosacea okozta kellemetlen tüneteket, csak adj néhány csepp kamillaolajat az arckrémedhez!

    Nyitókép: Marc Tran / EyeEm / Getty Images

    Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

    Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)