Kell a francnak tusfürdő! Mi mostantól csak natúr szappant használunk

Mellőzd te is a káros anyagokat!

Csatlakoztál a „műanyagmentes július" kihíváshoz? Ha nem, az sem baj! Ahhoz, hogy a környezeted és a szépségápolás terén is tudatosabban élj nem kellenek mozgalmak, bármikor elkezdheted! Mi például mostantól tusfürdő helyett szappant használunk!

A bőrünk nap mint nap megpróbáltatásoknak van kitéve: a káros napsugarak, a szél, a hideg időjárás, a baktériumok és a szennyeződések sem kímélik. A mi feladatunk az, hogy megpróbáljuk ezektől megvédeni, hiszen a boldog és hosszú élethez egészséges bőrre is szükségünk van. Nem mindegy tehát, hogy mit kenünk otthon magunkra.

Te elég szemfüles vagy?

Ma már egy rakás termék közül válogathatunk a drogériák polcain, és sajnos olyan kozmetikumok is a kezünkbe akadhatnak, amik nem biztos, hogy maximálisan jót tesznek. Hiába a kecsegtető reklám, a különféle vegyi anyagokkal felturbózott kencékkel hosszú távon inkább ártunk a bőrnek, ezért első dolgunk legyen, hogy megnézzük a flakon hátoldalán lévő INCI-listát (összetevők listája). Ami még ennél is jobb választás, ha natúrkozmetikumokat használunk, így biztosak lehetünk abban, hogy kizárólag a természetből kinyert anyagokkal találkozik a bőrünk.

Hogyan válassz natúrkozmetikumot?

Persze, a mai napig találhatunk például olyan fürdőtermékeket, amit természetesnek hirdetnek, ugyanakkor mesterséges anyagokat tartalmaznak, de szerencsére szép számmal vannak olyan bio szappanok is, amelyek egyáltalán nem szárítják, sőt táplálják a bőrt a bennük lévő növényi olajokkal például.

Szabad szappanozni!
Az első szappan története a régi Babilóniáig vezethető vissza, amelyet állítólag állati zsír és hamulúg felhasználásával készítettek és az emberek a hajuk ápolására használtak. Többen viszont arról számoltak be, hogy a szappanhasználat az ókori Egyiptomban terjedt el, ahol a fürdőterméket és az aromaterápiás olajokat nemcsak a mosásnál alkalmazták, hanem fontos szerepük volt az orvoslásban is, a bőrproblémák kezelésére nyújtottak megoldást. A szappanokról már az ókori Rómában is készültek feljegyzések, amelyek szerint az egészséges és hosszú élet titka ezek használatában rejlik. Európában a fürdőtermék jó híre a 17. században terjedt el, a technikai fejlődésnek köszönhetően hamar az emberek kedvence lett, nemcsak a tisztálkodás során alkalmazták, hanem a gyógyítás terén is.

Melyik a számomra tökéletes szappan?

A mesterséges anyagokat tartalmazó tusfürdőktől inkább ódzkodnánk, mert ezek száríthatják, irritálhatják a bőrt. Helyettük a környezetbarát és kizárólag természetes anyagokból készített szappanokat választjuk. Hogy miért?

3 ok, hogy tusfürdő helyett natúrszappanra válts:

1. A természetes összetevők miatt

Az egyik legfontosabb ok, amiért érdemes a tusfürdő helyett holnaptól bio szappanra váltanod az a bőrödnek kedvező alapanyagok. Olívaolaj, kókuszolaj, jojobaolaj vagy más 100 %-ig bio növényi olajok hozzáadásával készült fürdőtermékekkel könnyedén táplálhatod és megőrizheted a bőröd szépségét. A kézzel készített natúrszappanok felveszik a versenyt az ekcéma, a pikkelysömör vagy az aknéval szemben. Mindenki szeretne egészséges bőrt, beszerezni egy szuper szappant az egyik legjobb mód arra, hogy egy lépést tegyünk a fényes, puha bőrfelszínért!

Francia levendula natúr szappan rózsaszín agyaggal, Pom Pom Natúrkozmetikum 1590 Ft

levendula szappan

2. Viszlát káros anyagok!

Az igazi bio szappanok tele vannak olyan alapanyagokkal, amelyek táplálják a bőrödet. Tévhit, hogy szárítanak, sőt, a növényi olajok szuperül hidratálnak! A különféle olajokon kívül, illóolajat, szépítő agyagot, kakaót vagy például mákszemeket is csempésznek a szappanokba, így egy kis tömbön belül nagyon sok természetes csodaszerrel találkozhat a bőröd.

Palombaggia bio szappan bőrradírozó mákszemekkel, Denelys 1990 Ft

palombaggia szappan

3. A természetes glicerin ereje

A kézzel készített szappanok természetes glicerint tartalmaznak, amely nagyszerűen hidratálja és ragyogóvá teszi a bőrt.

Levendula-menta szappan, Olivia Natural 1190 Ft

olivia natural

Meggyőztünk?

Nyitókép: Pressmaster/Shutterstock

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked: