Hiába az arctisztítás, továbbra is problémás a bőröd? Íme egy csodaszer!

Otthon is kipróbálhatod, de csak óvatosan!

Mindig is érdekelt a bőrhámlasztás menete és hatékonysága? Most megtudhatod a legfontosabb információkat!

A kémiai hámlasztás az egyik leghatásosabb módszer az elhalt hámsejtek eltüntetésére. Többféle funkciót tölt be: a pattanásos, mitesszeres bőr kezelésétől kezdődően a bőröregedés elleni harc során is bevetheted. A legfőbb célja a bőrmegújulás felgyorsítása és helyreállítása. Emellett pedig segít a fakó, élettelen arcbőrt egyenletessé, üdévé, frissé és ragyogóvá varázsolni. Ki ne törekedne arra, hogy arcbőre makulátlan legyen?

Melyik típusba tartozol: normál, száraz, vízhiányos vagy zsíros a bőröd?
A sokadik hidratálókrémet és alapozót vásároltad már meg, mégsem találod a tökéletes terméket? Nem biztos, hogy a hiba a kozmetikumokban keresendő. Az évek múlásával a bőr szerkezete és igénye is változik. Ha szeretnél minden nap ragyogó lenni, és megszabadulni a bőrhibáktól, először fel kell ismerned, melyik típusba tartozol: normál, száraz, vízhiányos vagy zsíros a bőröd? Segítünk eldönteni!

Milyen esetekben érdemes hámlasztani?

Túl száraz, vagy épp ellenkezőleg, túl zsíros mostanában az arcbőröd? Úgy érzed, hirtelen felgyorsult a bőröregedés folyamata, és ideje lenne bevetned valamilyen bőrregenerációs technikát? Vagy a napfény okozta károsodást szeretnéd orvosolni?

Ha ilyen vagy ehhez hasonló problémád van, érdemes kipróbálnod a rendszeres hámlasztást. Sőt, ha például mitesszeres, pattanásos bőrrel küzdesz, és már kipróbáltál szinte minden csodaszert, de semmi sem vált be, akkor tényleg itt az idő, hogy felkeresd a kozmetikusod. Konzultálj bátran a számodra lehető legideálisabb kezelésről. Ezután pedig akár az otthon végezhető, rendszeres hámlasztást is alkalmazhatod!

Kikértük Fábián Gabriella kozmetikus véleményét és tanácsát az otthoni hámlasztásról:
„Otthoni felhasználás esetén maximum 2-3 százalékos hámlasztó ajánlott, szerencsére ennél nagyobb koncentrációban nem is kapható lakossági felhasználásra. Fontos odafigyelni a bőr pH-jának visszaállítására valamilyen kozmetikum segítségével. Mivel a legtöbb sav szárítja a bőrt, ügyelj a megfelelő hidratálásra, utóápolásra. Ha komolyabb kémiai hámlasztásra van szükséged, mindenképp bízd szakemberre! A hámlasztók használata nem ajánlott allergia esetén, de egyébként majdnem az összes bőrtípusra jótékony hatással van” – tanácsolja Gabriella.
Ezzel a módszerrel eltávolíthatod a bőr károsodott rétegét!

Íme a savak három nagy csoportja:

  • AHA (Alpha Hydroxy Acid)

Anti-aging hatásúak, főként a glikosavnak köszönhetően. Vízben oldódó savak, amelyek növelik a bőr vízmegtartó képességét. Kitűnő antibakteriális tulajdonságuk is közismert.

  • BHA (Beta Hydroxy Acid)

Olajban oldódik, amelynek köszönhetően képes a pórusokba is bejutni, így hatékonyan segít az elhalt hámsejtek hámlasztásában. Főleg a zsíros, pattanásos bőrre ajánlott. Emellett pedig kiváló gyulladáscsökkentő hatású. Abban az esetben, ha zsíros a bőröd, egy savasabb pH-értékű, 2 százalékos termék akár napi használatra is javasolt lehet, viszont ha normál típusú a bőröd, elég csak kétnaponta alkalmaznod. Érzékeny bőrre pedig egy 0,5-1 százalékos hámlasztó is elegendő.

  • PHA (Poly Hydroxy Acid)

Újgenerációs AHA-nak is szokták nevezni, ugyanis az ide tartozó savaknak is hasonló tulajdonságaik vannak. Ezek közül válassz, ha tartasz az irritációtól. Jól hidratálnak, szuper antioxidánsok, sőt remek anti-aging hatással bírnak. Érzékenyebb bőrtípusra, rosaceás vagy pirosodásra hajlamos bőrre tökéletes választás ez a savcsoport.

Ezen információk alapján könnyebben el tudod dönteni, hogy neked melyik fajta savra van szükséged. A későbbiek során pedig akár még kombinálhatod is őket. (Kozmetikussal konzultálva!) Érdemes hetente legalább egyszer hámlasztani, de általánosságban a heti 1-2 alkalom mindenkinek elegendő. Fontos, hogy mielőtt belekezdenél otthon, mindig tájékozódj az adott termék leírásából, továbbá kérj segítséget a kozmetikusodtól. Ha bizonytalan vagy, inkább bízd szakemberre a hámlasztást! Valóban problémás bőr esetén pedig nem árt felkeresni egy bőrgyógyászt, hiszen ilyenkor nem elegendő egy általános kozmetikai kezelés.
Fordulj szakemberhez a biztonság kedvéért!

Hogyan működnek, és milyen eredményeket várhatsz?

Sokan félnek az otthoni használattól, hiszen bőrünk eltérő módon reagál bizonyos készítményekre, így tényleg nem mindegy, hogy mit és hogyan használsz. Ennek ellenére nem kell megijedned tőlük, ám az alkalmazásukat megelőzően alapos tájékozódásra van szükség. A megfelelő kémiai hámlasztók gyengéden és egyenletesen oldják le az elhalt hámsejteket, ellenben néhány kifejezetten durva bőrradírral. Veled is előfordult már, hogy egy bőrradírt bedörzsölve szinte fájdalmat éreztél? Ez nem meglepő, hisz érzékeny bőr esetén kerülni kell az erős fizikai dörzsölést. A hámlasztás során nem fordulhat elő ilyen! Az eredmény pedig igazán látványos, hisz nemcsak a felszínen, hanem a mélyebb rétegekben is kifejti jótékony hatását. Szinte azonnal hat, láthatóan és érzékelhetően simább és egyenletesebb lesz a bőrfelszín. A kezelést követő pár óra elteltével még szebbé válik az arcbőr, így ajánlatos este végezni a hámlasztást, hogy reggelre már üde orcával ébredj.

Fontos odafigyelned a mennyiségre és a minőségre!

Mint mindent, ezt is túlzásba lehet vinni. A bőrápolás rendkívül egyedi és összetett dolog, ugyanis mindenkinek más és más válik be hosszú távon. Ahhoz is sokat kell kísérletezni, hogy megtaláld a számodra legjobb krémet, és pont így működik ez a különböző hámlasztókkal is. Ha túlzásba esnél, az eredmény látható, hisz előfordulhat, hogy púderszerű hámlás helyett tényleges hámlást tapasztalsz. A probléma okai a következők lehetnek:

  • túl erős koncentrációjú savat választottál,
  • túl gyakran használtad a terméket,
  • túl sokáig hagytad fent a bőrödön,
  • allergiás reakció lépett fel,
  • megeshet, hogy nem a számodra legoptimálisabb savval kísérleteztél.
Ügyelj arra, hogy hány százalékos terméket választasz!
Kötelező fényvédőt használni!
Hámlasztás nincs fényvédelem nélkül! Minden nap kötelező legalább 15 faktoros napfényvédő krémet használnod az arcodra! A napfényvédelemről szóló cikkünket itt találod.

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked: