A különleges építmény annyira szürreálisnak tűnik, hogy elsőre azt gondolhatjuk, csupán egy digitálisan módosított képet látunk. Pedig a Ruyi-híd valóban létezik, és már hónapok óta átkelhetnek rajta az emberek. Ha elég bátrak ehhez.
A világ leghosszabb üveghídját már bemutattuk, most egy újabb olyan építmény következik, ami valószínűleg a tériszonnyal küzdők legrosszabb álmaiban jelenik meg. A Zhejiang tartományban található Ruyi-hidat 2020-ban adták át, azóta a környék legnagyobb és legőrültebb látványosságává vált. A 100 méter hosszú építmény szokatlan kialakítását a ruyi – egy ívelt, jogarszerű tárgy – inspirálta, amely a kínai kultúrában a szerencse jelképe.
I'd want better handrails.
(Ruyi Bridge at Shenxianju, Taizhou, Zhejiang, China) pic.twitter.com/EcctD6Dkbo
— Chris Hadfield (@Cmdr_Hadfield) November 29, 2020
A hullámzó híd három részre ágazik: a középső ív kiemelkedik a két szélső közül, mégis az alacsonyabban fekvő útvonalak tűnnek ijesztőbbnek. Nem véletlenül, hiszen a padlózatuk üvegből készült. Sétálás közben a híd alatt húzódó 140 méter mély szakadékra is kilátás nyílik. A hídavatás óta körülbelül 200 000 bátor látogató kelt át a Shenxianju keleti és nyugati szurdokát összekötő építményen. A közösségi oldalakon is elterjedtek a Ruyi-hídról készült képek és videók, amelyekről sokan azt hiszik, hogy digitálisan módosított felvételekkel próbálják átverni őket. Az alkotók ezt pozitív visszajelzésnek veszik, és büszkék arra, hogy sikerült elkápráztatniuk az embereket és egy olyan szerkezetet tervezniük, amely méltó Kína természeti kincseihez. „A merev és puha forma tökéletesen illeszkedik a természeti tájhoz, akárcsak egy jáde ruyi, ami tündérselyemként hullámzik az égen.”

Forrás: The Sun
Nyitókép: Wu Linwu/VCG/Getty Images