Ha követed Kipróbáltuk-sorozatunkat, akkor már biztosan te is észrevetted, hogy nincs olyan sport, amibe ne mernék belevágni. A kedvenc edzőtermem legutóbb kardio-boksz órát hirdetett, nem is volt kérdés, hogy azonnal jelentkezek. Nem bántam meg!
Elég rég vezettem be új edzésformát a rutinomba – főként olyat, ami mellett hosszú távon is képes vagyok elköteleződni. Pár hete viszont kipróbáltam a kardio-bokszot és azóta heti kétszer újra és újra „ringbe szállok”.
Mi is az a cardio-box?
Egy zsírégető aerobik izgalmas ütéskombinációkkal, amelyeket – bevallom – elsőre nem a legkönnyebb megjegyezni, de szerencsére rövid idő alatt bele lehet jönni.
Nem csak a karizmaidat dolgoztathatod meg!
A kardio-bokszhoz hasonló élményben legutóbb a piloxing óra alatt volt részem. Már a bemelegítés alatt elkezdtük gyakorolni a különféle ütéseket, miközben folyamatosan figyelnem kellett arra, hogy a törzsemet feszesen tartsam. A következő feladat 20 terpesz-zár szökdelés volt.

Ezután nekiálltunk betanulni a mozgáskombinációkat, amelyeket – ha nem is elsőre, de – egészen könnyen tudtam követni, hiszen lassan, lépésről lépésre haladtunk, folyamatosan mozgásban maradva. Először az ütéseket, majd a rúgásokat gyakoroltuk, végül összekötöttük ezt a két mozdulatot, közben pedig kardióztunk, hogy magasan tartsuk a pulzusunkat.
Az órát talajgyakorlatokkal, plankkel és haspréssel zártuk, hogy tényleg minden porcikánkat átmozgassuk.

A kardio-boksz előnyeiről Mátis Bea fitneszedzőt, kardio-boksz oktatót kérdeztük:
- „Az ütés- és rúgáskombinációkkal remekül fejleszthető a mozgáskoordináció. Az idegek és az izmok közötti kapcsolat kiépítése és fenntartása a mindennapi mozdulatokhoz is elengedhetetlen.
- Szuperül levezetheted vele a feszültséget, csökkentheted a stresszt.
- Elsődlegesen a kar- és lábizomzatodat dolgoztatod meg, viszont az ütések és a rúgások kivitelezéséhez elengedhetetlen a törzsizomzat használata, emellett pedig a mozgásforma a fenekedet is gyönyörűen formálja.
- Zsírégetésre és alakformálásra egyaránt alkalmas a magasra vitt pulzusszám és a kardióelemek végzése miatt.
- Növeli az állóképességed.”
– árulta el a WooHoo.hu-nak Bea.
Izmot is építhetsz a kardio-boksszal?
Szakértőnk kiemelte, hogy amennyiben a célod kizárólag az izomépítés, akkor nem biztos, hogy ez a mozgás neked való. „Kardio-boksz órán nem használunk plusz súlyokat, és mivel a pulzusszám a zsírégető tartományban marad, a testépítésnek ez nem kedvez” – emelte ki Bea. Az izmosodáshoz súlyokra és alacsony ismétlésszámra van szükséged.

Mivel nekem nem az izomépítés volt az elsődleges célom, hanem pusztán a fittségem fenntartása, így elképesztően bejött az edzés! Bátran próbáld ki te is, pláne, ha a diétád mellé keresel valami jó kis mozgásformát! A magasra vitt pulzusszám miatt ez egy szuper zsírégető hatású sport.