Az idei naptáradba már érdemes beírni ezeket az eseményeket.
Bármit is fogadtál meg magadnak az idei évre, a tartalmas programokból semmiképpen ne engedj! Akár a pároddal vagy a barátnőiddel, esetleg a szüleiddel mennél kikapcsolódni, feltöltődni, az alábbi programokból biztos találsz kedvedre valót.
Szécsi Pál emlékkoncert
Valószínűleg még a fiatalok generációjából is kevesen vannak azok, akiknek ne mondana valamit Szécsi Pál neve. A minden idők legnépesszerűbb hazai, könnyűzenei előadójának hívott énekes slágereit milliók hallgatják, mióta az 1967-es Táncdalfesztiválon feltűnt. A fiatalon elhunyt énekes születésének 80. évfordulóján, március 10-én csendülnek fel a dalai a Budapest Arénában, Miller Zoltán, Serbán Attila, Nagy Sándor és Pál Dénes előadásában. A népszerű mai énekesek szerint Szécsi óriási sztár volt, aki akár óriási tömegeket is képes lett volna megmozdítani. Ráadásul „Szécsi úgy volt nagy sztár, hogy ezen nem dolgozott menedzserek sokasága. Egyszerűen csak megjelent és énekelt” – fogalmazott Nagy Sándor. Serbán Attilával a nagymamája ismertette meg a Szécsi dalokat. „Olyan lelkesedéssel beszélt a nagyi Szécsi Pálról, hogy nem volt kérdés számomra, hogy ő volt a kor legnagyobb énekese.”
Ismerős Arcok
Az Ismerős Arcok zenekar idén már 25 éve rendszeres szövegírói-zeneszerzői munkájával, nagyszámú közönséget vonzó koncertjeivel népszerűsíti, tudatosítja az egyetemes magyar kultúra szeretetének fontosságát. A jelenkor divatzenei irányzatának alternatívájaként kínálja azt a – kizárólag az Ismerős Arcokra jellemző izgalmas és magával ragadó – zenei hangzást és az egyedi tartalommal bíró gondolatokat, amely kiemeli az együttest a kortárs magyar rockzene táborából.
A jubileum alkalmából a Petőfi- és Máté Péter-díjas formáció a Budapesti Kongresszusi központban ünnepel egy exkluzív koncerttel. Február 2-án az elmúlt 25 év legkedvesebb dalai szólalnak meg a Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar közreműködésével és Cseh István Prima-díjas zeneszerző vezényletével. Az este különleges sztárvendégeket is tartogat Ferenczi György (Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák) és Mező Misi (Magna Cum Laude) személyében.
Szegedi Szabadtéri Koncertek
A szinte kuriózumnak számító Szegedi Szabadtéri Színpad színházi előadásai mellett egyre komolyabb hangsúlyt kap a programban a zene.
Június végétől augusztus közepéig minden zenei igényt kielégítő, változatos koncertek várják a látogatókat. Az operettől a rock’n’rollig, az elmúlt évtizedek legnépszerűbb és legelismertebb művészeitől a kortárs könnyűzene és dzsessz kiválóságaiig terjed a műfajok és fellépők széles palettája. Június 26-án egy fergeteges Dixieland gálakoncert nyitja a zenés estek sorát, ahol a hazai dzsesszvilág legelismertebb képviselői közül a Benkó Dixieland Band, Bényei Tamás és a Hot Jazz Band, a szegedi Molnár Dixieland Band, valamint Falusi Mariann és Gájer Bálint kápráztatja el a közönséget.
Egy héttel később a Margaret Island érkezik majd első Szabadtéri-fellépésére: pozitív hangvételű és elgondolkodtató dalaik egy kirobbanó lendületű koncerten szólalnak majd meg. A Kálmán Imre – 120 perc a Föld körül című est az operettkirály legismertebb slágerei és ritkábban játszott gyöngyszemei segítségével repíti világkörüli zenés utazásra a közönséget. A boldog békeidőket idéző operettgála után a magyar könnyűzene egyik állócsillaga, Koncz Zsuzsa érkezik az Újszegedi Szabadtérire: az énekesnő kis nosztalgiával, örökérvényű igazságokkal, feledhetetlen slágerekkel várja a nézőket július 24-én.
Nosztalgiában a továbbiakban sem lesz hiány, hiszen egy héttel később a Csókkirály show gondoskodik a hangulatról, és Tóth Vera is kiereszti hangját Szegeden. Augusztusban Cseh Tamás emléke előtt adózik a Szabadtéri Játékok egy egyedülálló emlékesttel: a zeneszerző Bereményi Gézával közös dalai Hrutka Róbert és Szegezdi Róbert, valamint művésztársaik előadásában elevenednek meg augusztus 7-én a „Csönded vagyok” című esten. Végül, az újszegedi koncertsorozat történetében először a legkisebbeknek szól a program: Halász Judit augusztus 14-én a Csiribiri koncert keretén belül adja elő legnépszerűbb dalait.
Budapest Garden Party
2024 tavaszán kerül megrendezésre kerül a Budapest Garden Party Zenei Gasztrofesztivál, amely Budapest egyik legvártabb eseménye, izgalmas és sokszínű programokat kínálva a minőségi zene és a gasztronómia szerelmeseinek – jelentették be a szervezők.
A Városligeti Műjégpálya és Csónakázótó idén májusban első alkalommal ad otthont a Budapest Garden Party rendezvénynek. Kivételes zenei élmények, gasztronómiai élvezetek forrása, gyerek & családi programokkal és egyedülálló atmoszférával várják a látogatókat. Magyar és külföldi előadók közül olyan kiválóságok fognak fellépni, mint Karácsony James és zenekara. James, gitáros, énekes, zeneszerző, többszörös arany- és platinalemez tulajdonosa, a Ferm és a Generál együttes alapító tagja, valamint több mint négy évtizeden át az LGT oszlopos tagja. Ars poetica-ja: „A jelenben élek, a jövőbe nézek.” Rendkívüli energiák, örömzene és mindent szaggató lírai torokfacsaró pillanatok várnak ránk a koncerten.
A Mezoforte izlandi instrumentális zenekartól is fantasztikus koncert várható. A formáció már 1983-ban lenyűgözte a világot a „Garden Party” című kislemezével, azóta is kreatívan és izgalmasan keveri a különböző játékstílusokat, muzsikájuk inspiráló és lenyűgöző, koncertjeik pedig hatalmas sikereket aratnak. Élettel teli buli várható. A svájci The Next Movement méltán érdemelte ki az „Európa legnézettebb funk zenekara” címet a mély groove-jával és pocket-jével. A funky trió robbanó élő show-val, kiváló zenészi képességekkel és laza humorral érkezik, Budapestre, hogy itt is lebilincselje a groove-rajongókat. Vérpezsdítő és lendületes koncertélményt ígérnek.
Hamarosan pedig fény derül a további fellépők névsorára is, akik szintén hozzájárulnak a háromnapos program feledhetetlen hangulatához. A minőségi zene, ínycsiklandó ételek és italok, valamint izgalmas kiegészítő programok mellett az ország legjobb séfjei, cukrászai, borászai, sör- és pálinkafőzdéi is részt vesznek majd az eseményen.
Gilot kiállítás
Françoise Gilot kiemelkedő művész és rendkívüli ember volt, aki már életében legendává vált, megkerülhetetlen szellemi örökséget hagyva ránk. Nyolc évtizedet felölelő festészeti munkássága mellett számos művészetelméleti könyvet írt, verseskötetet publikált és illusztrált, tanított egyetemen, táncelőadásokhoz készített díszlet- és jelmezterveket. Sokoldalú és művelt személyisége magával ragadta a környezetét, jelenléte betöltötte az őt körülvevő teret. Műveinek letisztultsága, eleganciája, formai szilárdsága, élettől lüktető színei, dinamizmusa, szellemes motívumai és mitikus szimbólumai egy teljesen önazonos, sokrétegű személyiség kivetülései.
A Műcsarnok, február 4-ig látogatható kiállítása a művész Európában valaha megrendezett legátfogóbb bemutatkozásának tekinthető. Az egészen korai, még a pályaindulást reprezentáló művektől kezdve az életmű kései szakaszát jelentő 2016-os papírmunkáig Gilot főbb korszakai, témái és sorozatai mind felvonulnak. Olyan meghatározó momentumai villannak fel az életműnek, mint a kezdeti, még a Picasso mellett töltött időszakából származó drámai önarcképe, a legendás párizsi Mourlot-műhelyben készített egyik első litográfiája, a ’80-as évek monumentális lebegővásznai, vagy a ’90-es évek kiemelkedő fontosságú sorozatának, a Vándornak a darabjai, melyek hosszú idő után újra együtt láthatók. A tárlat a Rozsda Endréhez fűződő megindító barátságának is emléket állít, hiszen ennek a rendkívüli kapcsolatnak köszönhető Gilot Magyarország iránt érzett szeretete, kötődése és az elmúlt évtizedekben a magyar művészeti színtéren való jelenléte. Utóbbinak méltó bizonyítéka, hogy a Műcsarnok szinte teljes kiállítási anyaga magyar magángyűjteményekből kölcsönzött művekből jött létre.
Forrás: mucsarnok.hu, szegediszabadteri.hu
Nyitókép: jegy.hu
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- Világsztárok, akikkel biztosan találkozhatunk 2024-ben
- A legjobb európai úti célok télre
- Elő a korcsolyákkal! Mutatjuk a legjobb jégpályákat az országban