Évente csak négy tízmilliószoros nap van, és idén a mai az utolsó. Elmondjuk, mit kell tudnod a buddhista ünnepnapokról.
A tízmilliószoros nap lényege, hogy minden gondolatunk tízmilliószoros erővel hat, ezért ezeken a napokon érdemes elhessegetni az összes negatív gondolatunkat, és csak a pozitív dolgokra koncentrálni. Azért csodát ne várj, hiába összpontosítasz egész reggel arra, hogy ma a főnököd magától felajánlja a fizetésemelést, ha nem teszel érte, nem fog bekövetkezni. Viszont arra tökéletesen alkalmas a mai nap, hogy összeírd a céljaidat, és megtervezd, hogy hogyan tehetnél többet az elérésük érdekében. Az is fontos, hogy másoknak mit kívánsz, ugyanis ezeknek a gondolataidnak a sokszorosa fog visszaszállni rád. Tehát ma igazán nem érdemes semmin bosszankodnod!
A tízmilliószoros napok a buddhista vallás nagy ünnepei, évente négy ilyen nap van, és mindegyiken mást ünnepelnek. Az elsőn azt ünneplik, hogy az első tibeti hónap 15. napján Buddha 15 napon keresztül minden nap más csodát tett, és legyőzte összes kihívóját. A második tízmilliószoros napon azt ünneplik, hogy a 4. tibeti hónap 15. napján Buddha megszületett, és megvilágosodott. A 6. tibeti hónap 4. napján Buddha hosszú kihagyás után újra elkezdett tanítani, és követőivel megismertette a Négy Nemes Igazsággal, az egyik legfontosabb buddhista tanítással. Ezt ünneplik a harmadik tízmilliószoros napon. Az évi utolsó tízmilliószoros napján azt ünneplik, hogy a 9. tibeti hónap 22. napján Buddha a mennybe emelkedett, ahol három hónapot töltött az istenek tanításával.
Érdemes már most felírni a 2020-as dátumokat:
2020. március 9.
2020. június 5.
2020. július 24.
2020. november 7.
Nyitókép: Xsandra/Getty Images