Manikűr-kisokos: eláruljuk a körmösök titkát, a géllakktól az SNS-ig

Már rég elmúltak azok az idők, amikor elég volt kiválasztani egy színt a körmöshöz foglalt időpontunk előtt. Manapság, a számtalan új termék, formula és innováció miatt már sokszor nem elég egy gyors Pinterest-böngészés.

A hagyományos manikűrt és a géllakot ugyan senkinek sem kell bemutatnunk, de az olyan technikák, mint az SNS vagy a BIAB már lehet kevesebbet mondanak, mint az előzőek. Cikkünkben azonban most utóbbiakról is szót ejtünk. Elmondjuk, mik az egyes technikák előnyei, illetve azt is, hogy miben különböznek egymástól.

Hagyományos manikűr

Ahogy a neve is sugallja, a hagyományos manikűr a legegyszerűbb opciók egyike. Ha ezt választod a körömszalon menüjéből, számíthatsz arra, hogy a körmeidet levágják és formázzák, a körömágyat ápolják és olajozzák, majd hagyományos körömlakkal visznek fel rá egy színt. A legtöbb embernél ez körülbelül egy hétig tart, mielőtt elkezdhet lepattogzani. Persze nem olyan tartós, mint a géllakk vagy az SNS manikűr, de vannak előnyei is. Egyrészt kíméletesebb a körmökhöz, és idővel javíthatja is a köröm egészségét azzal, hogy segít megakadályozni a körömrágást és piszkálást. Másrészt azok, akik mindig valami újra vágynak, hetente próbálhatnak ki új színeket. Ráadásul fontos megjegyeznünk, ez a legolcsóbb lehetőség is.

Gélmanikűr

Sokan úgy vélik, a gélmanikűr egy szinttel feljebb van a hagyományos manikűrhöz képest. Itt is ápolják a körömágyat és a köröm felületét, de a manikűrös speciális géllakkot visz fel, amelyet UV lámpa alatt kell megköttetni. A szín felvitele előtt a körmöket polírozzák és alkohollal tisztítják, majd egy alapréteggel készítik elő. A szín felvitele után egy fedőréteggel zárják, és minden réteg után az UV lámpa alá helyezik a kezet. A gélmanikűr tartósabb, mint a hagyományos manikűr, általában két-három hétig tart. Az eltávolításhoz azonban óvatosnak kell lenni; a legjobb módszer az acetonos áztatás.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mateja Novakovic (@matejanova) által megosztott bejegyzés

SNS-manikűr

Az SNS – vagyis a por alapú – manikűr egy viszonylag új technika, melyért sokak már azonnal rajongani kezdtek. Az SNS eltér a hagyományos és a gélmanikűr technikájától. Először is a körmöket formázzák és polírozzák, a körömágyat ápolják, hogy az eredmény tartósabb legyen. Ezután a körmökre egy átlátszó lakkot visznek fel, és amíg az nedves, a körmöket színes porba mártják. Ha a por színe eltér az eredeti, választott színtől, nem kell aggódni – megszilárdulás után sötétebb lesz. A legfontosabb különbség közte és a gélmanikűr között az, hogy az SNS-sel nem kell a mostanában oly’ rettegett UV lámpa alá helyezni kezeinket.

BIAB-manikűr

A BIAB – vagyis a „Builder In A Bottle” (körömerősítő üvegben) – egy viszonylag új innováció, amely azzal az ígérettel kecsegtet, hogy ahelyett, hogy roncsolná, minden alkalmazás során erősíti a természetes körmöt. Különleges formulája az SNS- vagy akrilmanikűr erősségét hivatott utánozni, anélkül, hogy papírvékony, gyenge körmöket hagyna maga után. A géllakkozáshoz hasonlóan a BIAB-ot is UV lámpa alatt köttetik. Általában két-három réteg kerül felvitelre, az utolsó réteget pedig polírozzák az egyenletesség érdekében. A BIAB hosszú élettartama sokakat vonz, hiszen ez a manikűr három-négy hétig tart.

Akrilmanikűr

Ha nem rendelkezel természetesen hosszú vagy erős körmökkel, érdemes lehet az akrilmanikűrt kipróbálni. Az akril a legellenállóbb az összes manikűr közül: akrilport és folyékony monomert kevernek össze, amelyet a természetes körmökre visznek fel, hogy meghosszabbítsák és megerősítsék őket. Néha hosszabbító tippekkel is kombinálják a plusz hossz elérése érdekében. Az akrilmanikűrök a legtartósabbak, általában hat-nyolc hétig is bírják, viszont ennek okán nyilván drágábbak is.

Nyitókép: Pablo Sastre Barriga/GettyImages
Forrás: Russh

Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)