Mesebeli úszópark nyílik hamarosan Koppenhágában

A tervek szerint a Koppenhágában nyíló park a vízen elterülő kisebb nagyobb szigetekből áll majd.

Ahogy világszerte lazítanak a kijárási korlátozásokon, úgy nyílnak meg újra a szabadtéri létesítmények is. A dán főváros ezen felbuzdulva eldöntötte, hogy létrehozza a világ egyik legkülönlegesebb parkját. A vízre tervezett úszó park, azaz a „parkipelago” (szigetvilág) a város közepén kap helyet, az innovatív megoldásnak köszönhetően az idelátogatóknak lehetőségük lesz csónakázni a szigetek között vagy megpihenni az úszó oázisok hatalmas fáinak árnyékában. A mesterséges kis szigetek mérete változatos lesz. Sőt, a tervek szerint nemcsak napozni lehet majd, de növénytermesztésre is alkalmas lehet egy-egy placc, illetve már most fesztiválokat és különböző nagyszabású rendezvényeket terveznek ide.

Marshall Blecher az úszópark megálmodója szerint ez a kis szigetcsoport egy igazi földi paradicsomot teremt majd Koppenhága szívében. „Lesznek úszózónák, lebegő szaunák, kertek, kagylógazdaságok, sőt még kávézók is, amelyeket könnyedén meg lehet majd közelíteni kajakkal, de a kikötőben a halászok, a vitorlázók és a hajókölcsönzők is segítenek eljutni egyik szigetről a másikra a turistáknak.”

A park másik különlegessége, hogy a szigetek víz alatti részei tökéletes lakhelyet biztosítanak majd a tengeri moszatok és különböző puhatestű állatok számára. Egy kísérleti sziget már el is készült, a neve: CPH-Ø1, a fából készült alkalmatosság felszínén egyelőre egy fa áll. Idén még három ilyet terveznek megépíteni az új parkban.

Forrás: secretldn.com
Nyitókép: copenhagenislands.com

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk: