Az Oscar-díjas színésznő tegnap 50 éves lett, és a kerek évforduló alkalmából különleges fotósorozat készült róla. A képeken meztelenül, aranyra festett testtel pózol, amivel azt akarja kifejezni, hogy tele van energiával és optimizmussal.
„Jó érzés 50 évesnek lenni. Szeretném kifejezni a bennem lévő energiát és optimizmust. A képeket leginkább szórakozásból csináltam, és főleg a nőknek akartam vele üzenni” – nyilatkozta a színésznő a Goop sajtóközleményében. Paltrow az amerikai dokumentumfilm-sorozat, a Gwyneth Paltrow életmódkísérletei című egy évados sorozat házigazdája, ami 2020-ban került a Netflixre, később pedig Critics Choice Real TV-díjra jelölték.
Sikeres üzletasszony lett belőle
A lenyűgöző fotósorozatot Andrew Yee készítette, és a hírességek egyik kedvenc sminkese, Lottie varázsolta Paltrow-t arany istennővé. A színésznő haját a szintén ismert fodrász, Mark Townsend színezte aranyra, aki többek között Dakota Johnson és Sienna Miller fodrásza. Az átváltozás előtt Paltrow természetesen a Goop márka termékeit használta, a brandet 2008-ban indította el, mára pedig igencsak kinőtte magát. Az online webshopon találunk arc- és testápolási termékeket, emellett pedig cikkekkel, videókkal és podcastekkel szórakoztatja az olvasókat a Goop csapata.
Testünkön hordozzuk az élet nyomait
„Szerintem az öregedés gyönyörű dolog, csak változtatnunk kellene a felfogásunkon. Ha mi magunk is nyitottabban állunk a világhoz, több kapu nyílik meg előttünk” – mondta Paltrow a fotózáson. A Szerelmes Shakespeare színésznője Instagram-oldalán megosztott egy fekete-fehér bikinis fotót, amihez azt írta, hogy eltöprengett a 50. mérföldkőnél, a Goop oldalán pedig arról írt, úgy érzi a teste kortalan.
„A testem egy térkép, amin az egész életem rajta van. Nyomok, hibák, szabálytalanságok, amelyek mind egy-egy fejezetet jelentenek az életemből. Égésnyomok amiket sütés közben szereztem, az eltört ujjam, amire rácsapódott egy ablak, a gyerekeim születése. Ősz hajszálak, és ráncok. Ezek az élet ujjlenyomatai a testemen” – írta Paltrow. „Elfogadom a nyomokat, a ráncokat és, hogy a bőröm már nem olyan feszes, mint régen. Elfogadom a testem, és elengedem azt az elvárást, hogy tökéletes legyek, tökéletesnek tűnjek, dacoljak a gravitációval, szembeszállva az élet törvényeivel. Elfogadom, hogy ember vagyok.”
Még ha nehéz is, az öregedést el kell fogadni, nem pedig küzdeni ellene
Paltrownak ugyan 2020-ban volt egy olyan együttműködése, ami során xeominos ránctalanító injekciós kezelésen vett részt, a színésznő mégis az olyan termékeket részesíti előnyben, amelyekben nincsenek mérgező anyagok. Azt is elmondta, hogy szerinte az öregedést el kell fogadni, nem pedig küzdeni ellene. „Szeretem a ráncaimat, és tetszik, amit a tükörben látok” – mondta a Stylistnak 2014-ben. „Természetesen vannak olyan napok, amikor kritikusabb vagyok magammal szemben, de arra próbálok fókuszálni, hogy értékeljem az eddigi életemet. Minden amin eddig keresztül mentem rajta van az arcomon.”
Egy 2020-as Goop videóban Paltrow az édesanyjával, Blythe Dannerrel és tinédzser lányával, Almával beszélgetett, és a színésznő elismerte, hogy az öregedés nehéz. „Határozottan nehéz folyamat, amikor azt látom, hogy az arcom elkezd megváltozni, de ilyenkor segít ha iróniával kezelem a helyzetet, és persze az is, ha belülről szépnek érzem magam.”
Szöveg: Simon Eszti
Forrás: PageSix
Nyitókép: Axelle/Bauer-Griffin / Contributor/GettyImages
