Miért érdemes állásbörzékre járni?

Egy állásbörze nemcsak a nézelődés és az informálódás színtere lehet, hanem aki betartja az alábbiakat, sokkal könnyebben állást is találhat, mint aki nem él a lehetőségekkel.

Az állásbörzék kiváló lehetőséget kínálnak arra, hogy a pályakezdők megismerkedjenek a munkaerőpiac elvárásaival és első kézből szerezzenek információt a munkáltatókról. Egy online jelentkezési folyamatban nehéz kiemelkedni a több száz pályázó közül, de egy állásbörze azonnal lehetőséget ad megmutatni a személyiséget, a motivációt és a kommunikációs készségeket. Ezek az események segítenek abban is, hogy a pályakezdők tisztábban lássák, milyen kompetenciákra és készségekre van szükségük az áhított pozíciók betöltéséhez. Ugyanakkor inspirációt is nyerhetnek, hiszen a cégek standjainál betekintést kaphatnak innovatív projektekbe, technológiákba, vagy akár a vállalatok kultúrájába.

A cégek 90 százaléka újból ebben formában keresne munkaerőt

A szervezők munkájával, az előzetes tájékoztatással és az ügyintézéssel is maradéktalanul elégedettek voltak az 56. Műegyetemi Állásbörze kiállítói. A rendezvényt követően készített felmérés szerint a résztvevő vállalatok kiemelkedően jónak ítélték az esemény előtti és alatti kommunikációt, a többség a látogatók számával is elégedett volt. A következő állásbörzét 2025. március 11-12-én rendezik, a megkérdezett cégek 90 százaléka arra készül, hogy kiállítóként ismét megjelenik majd az eseményen.

A következő állásbörzéken ismét újdonságok várják majd a résztvevőket, a szervezők sok új ötlettel készülnek, hogy tovább emeljék a színvonalat. A jövő év a Műegyetemi Hallgatói Kft. életében a megújulásról szól, ami garantáltan visszaköszön majd a társaság által szervezett eseményeken is.

Személyes találkozók ereje

Az 56. Műegyetemi Állásbörzét 2024. október 8-9. között rendezték meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, ahol a hagyományoknak megfelelően kötetlen formában találhattak egymásra a pályakezdő hallgatók és a munkáltatók. Az ismét tízezreket megmozgató eseményen a látogatóknak több, mint 120 kiállítóval volt lehetőségük személyesen is megismerkedni.

A digitalizáció térhódítása ellenére az állásbörzék szerepe ma is kiemelkedő a munkaerőpiacon, mert a személyes találkozás pótolhatatlan élményt és lehetőséget nyújt mind a munkáltatók, mind az álláskeresők számára. A személyes találkozók közvetlenebb kommunikációt tesznek lehetővé.

A cégek számára az állásbörzék nemcsak toborzási, hanem márkaépítési lehetőséget is kínálnak. Az érdeklődőkkel való közvetlen beszélgetések során a vállalatok autentikus képet mutathatnak magukról, és jobban megérthetik a fiatal generáció elvárásait, ami hosszú távon javítja a munkaadói stratégiájukat.

állásbörze
Fotó: www.muegyetemiallasborze.hu

A sikeres álláskeresés 5 lépése:

1. Készülj fel előre: Mielőtt elindulsz, tájékozódj a kiállító cégekről. Készíts egy listát azokról a vállalatokról, amelyek érdekelnek, és nézd meg, milyen pozíciókat kínálnak. Így célzottan tudsz odamenni a standokhoz, és nem fogsz elveszni a lehetőségek között.

2. Hozz magaddal profi önéletrajzot: Egy jól megírt, aktuális önéletrajz alapvető kellék. Legyen tömör, áttekinthető, és hangsúlyozd benne azokat a készségeket, amelyek relevánsak az általad keresett pozíciók szempontjából. Nyomtass belőle több példányt, hogy minden érdeklődő cégnél le tudd adni.

3. Öltözz megfelelően: Az állásbörze nem hivatalos interjú, de az első benyomás itt is számít. Válassz olyan öltözéket, amely tiszta, rendezett és illeszkedik a professzionális megjelenés elvárásaihoz. A magabiztos fellépést is segíti, ha megfelelő az öltözeted.

4. Kommunikálj magabiztosan: Az állásbörze kiváló terep a kapcsolatépítésre. Ne félj odalépni a cégek képviselőihez, kérdezni a nyitott pozíciókról, és röviden bemutatni magadat. Gyakorold előre az „elevator pitch”-edet, azaz egy rövid, lényegre törő bemutatkozást, amellyel az érdeklődésedet és képességeidet hangsúlyozod.

5. Kövesd nyomon a kapcsolataidat: Az állásbörze után szánj időt arra, hogy rendszerezd a megszerzett információkat. Küldj köszönő e-mailt azoknak a cégeknek, ahol különösen érdekes beszélgetéseket folytattál, és említsd meg, hogy szívesen folytatnád a párbeszédet. Ez azt mutatja, hogy komolyan veszed a lehetőséget.

Nyitókép: muegyetemiallasborze.hu

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk: