Miért ne aludj soha nedves hajjal?

Ha annyira fáradt vagy este, hogy nincs kedved vagy erőd hajat szárítani, akkor inkább ne mosd meg!

Biztos nem én vagyok az egyetlen, akivel előfordult már, hogy a hajmosáshoz még megvolt a lelkesedésem, de a formázáshoz, szárításhoz már nem, így vizes hajjal feküdtem az ágyba.

Vannak olyan, kőbe még nem vésett, de ettől függetlenül alapérvényű szabályok, amelyeket muszáj betartanunk, a saját érdekünkben. Ezek közé tartozik, hogy sminkben soha nem fekszünk le, bármennyire is világos már a reggel, azt a pár percet, még ha fél lábon is, de muszáj kibírni, amíg eltüntetjük az előző este sminkjét. És az is, hogy frissen mosott, vizes hajjal nem megyünk aludni.

Ez utóbbi, bármennyire is praktikusnak tűnhet néha, sajnos nem túl szerencsés! Érthető, ha nehezen állsz ellen a kísértésnek, hiszen logikus, hogy ha a fejedre tekersz egy előmelegített, finom törölközőt, akkor jó érzés lesz reggel, száraz hajjal ébredni.

hajmosás
Fotó:
skynesher/Getty Images

Miért ne aludj soha nedves hajjal?

Könnyebben megbetegszel

Nemcsak arról van szó, hogy télen így akár meg is fázhatsz, mert ugye nyilvánvaló, hogy nem megy turbó fokozaton azért a fűtés, hogy a hajad száradjon, hanem, mert a hajadnak sem jó ez. Alapvetően”csak” attól, hogy vizes hajjal alszol, nem fogsz feltétlenül megfázni reggelre, de könnyebben lebetegedhetsz, mert a nedvesség csökkenti a hőháztartásodat, ami gyengítheti az immunrendszeredet is.

Elszaporodhatnak a gombák, baktériumok

A fejed melege és a haj hosszantartó nedvessége miatt baktériumok és gombák szaporodhatnak el a fejbőrödön és a párnádon is. A nedvesség eltávolítja a természetes olajokat a hajról, mivel a párna anyaga könnyen felszívja ezeket a felesleges vízzel együtt. A nedvesség károsíthatja a gyökereket és a fejbőrt, ami egyes baktériumok elszaporodását is elősegítheti, főleg, ha a párnahuzatod nem frissen mosott. Különösen árthat a vizes hajjal alvás, ha érzékeny vagy irritációra hajlamos a fejbőröd, mert ezek a nedvességbe „bedunsztolva” súlyosabbá is válhatnak.

Hello korpa

A baktériumok növekedésének és a természetes olajok csökkenésének „köszönhetően” hajlamosabb lesz a fejbőr a korpásodásra.

Sérült, töredezett lesz a hajad

A haj vizes állapotban sokkal gyengébb, ettől pedig jóval sérülékenyebb is. Így az alvás közbeni forgolódásnak köszönhetően jóval könnyebben tud töredezni nemcsak a hajvéged, a hajad is. A törölközővel való súrlódás közben pedig gyorsabban válik szárazzá is.

Ma már számos olyan hajformázási termék kapható, amelyekkel könnyen lehet együtt aludni, és akár az is logikusnak tűnik, hogy vizes hajjal egyszerűbb a formázás. Nos, a szivacs alapú formázók valóban segíthetnek a szexi loknik elérésében, de ha rendesen rátekerd a hajadat, és még be is bugyolálod, akkor esélye nem lesz rendesen megszáradni. Praktikusabb, ha kicsit előbb nekiállsz a hajmosásnak, alaposan áttörlöd, majd félkészre szárítod, és csak ezután teszed bele a hajformázókat. Így is érdemes egy kicsit még rászárítani, vagy nézz meg egy jó filmet, és addig hagyd, hogy száradjon, s ha már nem nedves, akkor menj csak aludni.

Az sem szerencsés, ha a gyorsaság érdekében a vizes hajadat magasabb hőfokon szeretnéd szárítani lefekvés előtt, mert az extra hőhatás is roncsolja a hajszálaidat. Tényleg az a legegyszerűbb, hogy inkább lefekszel korábban, és reggel nyugodt körülmények között megmosod, formázod és szárítod a hajad, vagy a legrosszabb esetben beugrasz egy gyors szárításra valamelyik bejelentkezés nélküli szalonba.

Forrás: thewom.it

Nyitókép: NoSystemImages/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk: