Ez a kérdés mindenkiben ott motoszkál, ideje feltenni hangosan!
A ruháink tisztasága kapcsán a melltartónkkal vagyunk a legnagyobb bajban. Erről a ruhadarabról ugyanis lehetetlen megmondani, hogy mennyire piszkos, illetve nem olyan egyszerű a mosása, mint egy pólónak vagy bugyinak.
Ez elvezet minket egy fontos kérdéshez: milyen gyakran kell mosni a melltartókat? A melltartók bizonyára nem olyanok, mint a farmerek, amelyek esetén a lehető legtovább lehet várni a mosással. De nem is olyanok, mint az alsónemű, ahol a napi mosás alap. Viszont egy napi 8-10 órás viselés során a melltartó elkerülhetetlenül magába szívja a nedvességet és a baktériumokat, ami rossz szagokat, irritációt és esetleg fertőzést okozhat.
Szóval, hányszor mossuk?
A melltartó mosásának gyakorisága függhet attól is, mennyire izzadunk, és milyen mértékben zsírosodik a bőrünk. De természetesen attól is, hogy milyen tevékenységet folytatunk egy nap. Ha ülőmunkát végzel, vagy az iskolapadban ücsörögsz, akkor nem izzadsz annyira, így nem kell minden viselés után kimosni. Mialatt az interneten keresgéltem, hogy minél többet megtudjak a témában, több melltartószakértő oldalára is rábukkantam. Magam is meglepődtem, de igen, léteznek melltartószakértők, akik azt javasolják, hogy minden második viselés, vagy legfeljebb a harmadik viselés után dobjuk a mosógépbe a melltartót, szigorúan mosózsákban! A nyári forróságban pedig javallott minden viselés után a szennyesbe dobni.
Az izzadság táptalaja a baktériumoknak és különféle gombáknak. Mindannyiunk bőrén természetes módon élnek baktériumok és élesztőgombák, általában tökéletes harmóniában. De minél több izzadság és olaj ül a bőrödön, annál több táplálékot adsz ezeknek a mikrobáknak.
Van néhány jele annak, hogy a melltartódnak minél előbb mosásra van szüksége
- Ha szagosnak érzed, azonnal dobd mosásba, hiszen azok a bizonyos organizmusok, amelyek a hónaljunk alatt, illetve a mell és a mellkas találkozásánál lévő ráncokban élnek, alapvetően megeszik az izzadságunk bizonyos összetevőit, és a szag ennek a folyamatnak az egyik gyakori mellékterméke.
- Ha tudod, hogy nagyon megizzadtál, és a melltartód átázott, akkor mosd ki. Ez vonatkozik a normál melltartóra és a sportmelltartóra is, amelyet valószínűleg kifejezetten az izzasztó tevékenységeknél viselsz, ezért minden viselés után ki kell mosni.
- Ha bármilyen vékony fehér csíkot vagy fehér elszíneződést veszel észre a melltartódon, mintha valaki sót szórt volna rá, az is jelzi, hogy ki kell mosni!
- Végül pedig, ha viszket a bőröd, vagy új bőrbetegség alakul ki a felsőtesteden vagy a mellkasod területén.
Forrás: Glamour
Nyitókép: Cynthia Valdez / EyeEm / GettyImages
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- Vallomás a melltartómentes világnap margójára
- Dobtam a cicifixet! Ilyen volt egy hetem melltartó nélkül
- Hogyan kell kiválasztani a tökéletes melltartót?