Egy kis kreativitással egyszerű, de nagyszerű vendégváró falatokat készíthetsz, amikkel a két ünnep közötti kajakómában sem lőhetsz mellé.
Az ünnepekben az (is) jó, hogy több időnk van a családunkra, barátainkra. Bárhol is van ilyenkor az összejövetel, hangsúlyos szerepe van az evésnek. S bár alapvetően tudjuk, attól, hogy karácsony van, nincs szükségünk több ételre, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk rendesen elengedni a gyeplőt. És persze az is teljesen logikus, ha nem akarsz senkit megsérteni, hogy néz ki, ha épp a nagynénéd menüjét nem kóstolod végig?
Két ünnep között végre nyugalom van, hátradőlhetsz, és úgy jöhetnek át a barátaid, hogy nem kell rohanni másnap senkinek. Becsüld meg ezeket az órákat, és töltsétek tartalmasan az estét!
Terülj, terülj asztalkám!
Teljesen érthető, ha szeretnéd lenyűgözni a vendégeidet, ezért ne a karácsonyi maradékkal várd őket. Gondolj bele, ha te lennél vendég, vágynál töltött káposztára, halászlére, vagy beiglire? Ugye, nem! Valószínűleg a barátaid is így vannak ezzel, ezért semmiképpen ne a megmaradt fogásokat tálald fel, és ne is készíts semmilyen nehéz, fűszeres vagy tipikus karácsonyi ételt.
Arra sincs szükség, hogy fél napot a konyhában sürögj-forogj, az ünnepekben mindenkinek jár a pihenés! Legyél kreatív és praktikus, és készíts egyszerű, de nagyszerű fogásokat. Egy könnyű saláta, hidegtál, vagy a fasírtgolyók gyorsan elkészülnek, és hidegen is finomak.
Mit tarts szem előtt, amikor vendégeket vársz az ünnepekben?
Ne állj neki olyat sütni, amit még korábban nem próbáltál, mert könnyen lehet, hogy nem sikerül elsőre, és ez biztos, hogy elrontja a kedvedet. Csak olyat készíts, ami nem haladja meg a képességeidet! Ha köztudott rólad, hogy nem a konyha a legerősebb tereped, akkor ne most kezdj el kísérletezni!

Praktikusnak tűnhet gyümölcsöket kínálni, mert ripsz-ropsz összedobhatsz belőlük egy szuper salátát, de nem szerencsés este gyümölcsöt enni, ugyanis este már nem tudja a szervezet rendesen megemészteni.
Kerüld a hüvelyes fogásokat is, így mindenkit megóvsz a kellemetlen helyzetektől, eléggé hazavágja az estét, ha a mellékhelyiség lesz a lakás legnépszerűbb része.
Ne akarj olyat készíteni, amihez nincs minden kéznél otthon. Bár az üzletek már a két ünnep között normál nyitva tartással műkődnek, ne azzal menjen el az időd, hogy valamelyik hozzávalót hajkurászod.
Ne állj neki időigényes fogásnak! Ha már eleve csúszásban vagy, és időre jönnek a vendégeid, akkor ne állj neki olyat főzni, amivel nem leszel készen. Nyilván jólesik a barátaidnak, ha megadod a módját a vacsorának, de ha nincs annyi időd, amennyi kellene, akkor gondold újra, hogy mi az, ami kapkodás nélkül belefér, és még átöltözni is lesz időd.
Két napja lejárt valamelyik alapanyag szavatossága, de talán ez még belefér? Inkább ne férjen, nem lesz jó szájíze a vendégeidnek másnap, ha gyomorrontással ébrednek.
Figyelj az érzékenységekre! Nyilván pontosan tudod, ha valaki a baráti társaságból allergiás valamire vagy érzékenységgel küzd. Ha nem vagy benne biztos, akkor pár nappal az összejövetel előtt inkább kérdezz rá, így elébe mehetsz az allergiás reakcióknak.
Nyitókép: Drazen_/GettyImages