Kelly Wearstler belsőépítész mézeskalács házánál menőbbet még biztosan nem láttál!
A mézeskalács, illetve a mézeskalács ház világszerte az egyik legkedveltebb karácsonyi sütemény, ikonikus formája azonnal ünnepi hangulatba keríti az embereket. Azonban Kelly Wearstler belsőépítész érdekes csavarral tette izgalmassá a népszerű édességet. Az ő mézeskalács házát nem a klasszikus formában, hanem modernista stílusban készítette el. Wearstler a limitált kiadású, Gingerbread Dreamhouse névre keresztelt süteményt a New York-i Balthazar étterem cukrászával, Mark Taskerrel és Richard Christiansen vállalkozóval együttműködve álmodta meg. Az elkészült finomság pedig nemcsak a szemet gyönyörködteti – és elgondolkodtatja az embert, milyen jó lenne, ha ő lenne Mézi a Shrekből, és beköltözhetne a falai közé –, hanem egy jótékony ügyet is támogat.
A klasszikus karácsonyi sütemény modern változata
„A mézeskalács házak az ünnepi szezon ikonikus és hagyományos hozzávalói. De Richard Christiansen a Flamingo Estate-től és én egy klasszikus, kaliforniai kortárs érzetet akartunk nekik adni.” – mondta Wearstler a Dezeennek. Ezért a tipikus nyeregtetős ház helyett egy minimalista, lapostetős „építményt” terveztek meg, amelyet a különböző méretű, sakktábla hatást keltő, barna és fehér kockák tesznek még bámulatosabbá. A mézeskalács házat Dél-Kalifornia brutalista stílusú épületei, illetve Rudolph Schindler és Frank Lloyd Wright munkássága inspirálta. A süteményt teljes egészében mézeskalácsból állították össze, ragasztóanyagként pedig cukormázat használtak. „A legnagyobb kihívás az volt, hogy egy olyan látványos épületet tervezzünk, amely könnyen összeállítható a klasszikus mézeskalács házakhoz hasonlóan” – mondta Wearstler. „Végül olyan házat terveztünk, amelyben élni szeretnénk” – folytatta. „Gyakran gondolunk azokra a mézeskalács házakra, amelyeket a hideg, alpesi éghajlaton álló otthonok inspiráltak. De a miénk egy sivatagi otthon, amelyet éles vonalak és modern szemlélet jellemez.”
A kollaboráció során összesen száz Gingerbread Dreamhouse készült, amelyek megvásárolhatók a Flamingo Estate weboldalán 650 dollárért, azaz nagyjából 200 ezer forintért. Habár az ár elég borsos, biztosan akadnak olyanok, akik beruháznak erre a termékre. Főleg, hogy az eladásokból befolyt teljes összeget a Create Structure jótékonysági szervezetnek ajánlják fel, amely természeti katasztrófa sújtotta a területeken élő közösségeket támogat.

Forrás: dezeen
Nyitókép: Flamingo Estate