A természet kincseivel is tehetsz az egészségedért!

Ma már annyira természetes, hogy minden panaszunk miatt gyógyszerhez nyúlunk, pedig rengeteg alternatív segítség létezik a természetben is. Mutatunk néhány ötletet, amiről lehet, nem is gondolnád, mennyire hasznos!

Szerencsére egyre többen térnek vissza manapság a természetes gyógymódokhoz, hiszen számos előnnyel bírnak az egészségünkre. Sokan keresik őket az egészségügyi kezelések alternatív kiegészítéseként, de akár önállóan is, ugyanis általában kevesebb mellékhatással járnak a mesterséges gyógykészítményeknél, ráadásul megelőzésként is alkalmazhatóak. A legtöbb alapanyaghoz pedig nem is kell órákig várakozni a patikában, hogy hozzájussunk, hiszen akár a kertünkben vagy balkonládánkban is megtalálhatjuk ezeket a természet adta hatóanyagokat.

Jobb, mint a pirula

Méz és hagyma

Ha pár szelet hagymát mézbe áztatsz, néhány óra múlva a sűrű méz folyékonyabbá válik, a hagymából kiolvadó hatóanyagokkal együtt pedig nagyszerű köhögés elleni szirupot kapsz.

Hagyma

A hagyma nagyszerű levegőtisztító is, így egy félbevágott és bekockázott hagymát érdemes az ágy mellett tartani, ha valaki náthás vagy köhög a családban. A benne lévő illóolajok nemcsak a légzést könnyítik meg, de az elalvást is segítik. A népi hagyományok szerint azonban a hagyma magába szívja a levegőben lévő vírusokat és baktériumokat, így ha kipróbálod ezt a módszert, semmiképp ne fogyaszd el a maradékot utána.

Gyömbér

Ez a csodaszer belsőleg és külsőleg is használható. Előbbivel a gyulladáscsökkentő és gyomorerősítő hatását használhatjuk ki, megfázásos tünetek enyhítésére, meghűlésre nagyszerű. Ezzel az egyszerű recepttel pedig kiváló immunerősítőt készíthetünk belőle.

Gyömbér a szépségápolásban

Szén

A szén, mivel köztudottan felszívja és semlegesíti a méreganyagokat, belsőleg alkalmazva kiválóan alkalmas különböző gyomorfertőzések gyógykezelésére, a hasmenés megszűntetésére. Azonban külsőleg is fel lehet használni rovar-, szúnyog- és méhcsípések gyógyítására.

Kókuszolaj

Bár eléggé kimosták az agyunkat a kókuszolajjal az elmúlt években, a megfelelő minőségű változata még mindig nagyszerű zsírégető étrend-kiegészítő. Ráadásul az izmok épülését is segíti, így ha edzéssel is összekötöd a fogyasztását, akár már napok múlva láthatod az eredményt. Mellékesen megjegyezzük, hogy a hajkoronádnak is jót tesz.

Mandula és olajos magvak

Ha reggeli rosszullét gyötör – és nem azért, mert várandós vagy –, elképzelhető, hogy magnéziumhiányod van. Ezt könnyen pótolhatod a különböző olajos magvakkal, de természetesen csak akkor, ha nem vagy rá allergiás.

Tetőtől talpig

Egészségünkért nem csupán a különböző zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények fogyasztásával tehetünk, de akkor is, ha néhanapján felkelünk a kanapéról, vagy ha tudjuk, hogyan regeneráljuk fáradt testünket. Akárcsak a természet adta csodák, ezek a praktikák sem kerülnek sokba, mégis rengeteget jelentenek.

Fuss az életedért!

Vagyis a nagy intenzitású edzések, amikor szinte kapkodod a levegőt – akkor, ha nincs szív-és érrendszeri problémád – olyan sokként hatnak a szervezetre, amely arra készteti testünket, hogy új és egészséges sejteket hozzon létre, és megszabaduljon a rosszul működőktől.

izzad, sport, nyár, hőség, edzés, kánikula, mozgás
Fotó: Erik Isakson/GettyImages

Kék fény

Meglepő lehet, de a napban is van kék faktor, ez pedig a szem receptorán keresztül felszívódva az agyat képessé teszi komplex matematikai feladatok megoldására, logikusabb gondolkodásra. Ez a kék fény azonban nem összekeverendő a képernyőkből származó kék sugárzással, az ugyanis csak annyi infóval szolgál az agynak, hogy helló, nappal van, ideje ébredezni. Úgyhogy csak óvatosan az éjszakai telefon-nézegetéssel!

Hideg zuhany

Ha minden zuhanyozást hideg vízzel fejezel be, azzal szintén sokkolod a szervezetedet, és arra ösztönzöd az agyadat, hogy új agysejteket hozzon létre. Megéri, nem?

Forró lábfürdő

A népi hagyományok szerint egy 20 perces forró lábfürdő megszüntetheti a fejfájást, mert a talpon keresztül feloldja a torlódásokat, elzáródásokat a szervezetben. Persze arra ügyelni kell, hogy a lábfürdő közben a megfelelő folyadékbevitel is biztosítva legyen!

Fontos megjegyezni, hogy nem minden természetes népi gyógymód helyettesíti a szükséges egészségügyi ellátást. Használatuk előtt mindig tanulmányozd az adott gyógymódokat és konzultálj orvossal, különösen súlyos egészségügyi problémák esetén.

 

Nyitókép:Madeleine Steinbach/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

 

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)