Négy jelenség, amit az intenzív online jelenlétnek köszönhetünk: helló, világ!

Munkavégzési szabadság: határ a csillagos ég

Az online tér megszámlálhatatlan előnyét már hosszú évek óta élvezzük – nem túlzás azt állítani, hogy az internet megjelenésével egy teljesen új korszak kezdődött el az emberiség felfelé ívelő történelmében.

Az utóbbi néhány évben azonban (részben egy kényszerhelyzet hatására) az eddigieknél is intenzívebb online jelenlétet élünk meg a legtöbben; nézzük, mi mindenben tágult ki a világ ennek az újfajta életstílusnak köszönhetően!

Mindenki számára jól ismerős az a bizonyos „home office” kifejezés: vannak vállalatok, akik már korábban is nyugodt szívvel bólintottak arra, ha munkavállalóik otthonról szerettek volna dolgozni; de olyanok is akadnak, akiknek a szeme előtt valóságos mumus képében lebegett ez a típusú munkavégzés. A pandémia következtében azonban mindenki megtanulta: a home office – persze munkatípustól függően – igenis működőképes lehetőség, a munkavállalóknál landoló extra szabadságérzet nemhogy csökkenti az elvégzett feladatok értékét, hanem sok esetben egyenesen produktívabbá tesz.

1. Nemzetközi professzoroktól tanulni? Naná!

A tudásra szomjazó diákok lehetőségei is megsokszorozódtak az intenzív online jelenlétnek hála: hiszen nem kell súlyos összegekért többszáz (esetleg többezer) kilométert utazniuk és megélhetést biztosítani önmaguk számára egy idegen országban, ha neves külföldi professzorok, oktatók előadásait szeretnék meghallgatni. Üdv itthon, értékes nemzetközi tudás, örülünk neked!

2. A könnyed online vásárlást csakis a pénztárcánk bánhatja

Hazánkban esetenként felcsapta a fejét az online vásárlással szembeni bizonytalanságérzet: sokan úgy érezték, ha nem látják saját szemükkel a portékát, nem szívesen adnak ki érte pénzt. Az elmúlt időszak viszont megtanította, hogy a kanapé pihentető kényelméből is el tudjuk végezni a bevásárlást: legyen szó akár a mindennapi háztartási cikkjeinkről vagy egy-egy kiszemelt ruhadarabról, akár a lakásunkat még otthonosabbá varázsló bútorokról, mindössze néhány kattintás, és a birtokunkban is vannak a virtuális kosarunkba pakolt termékek. Nem beszélve arról, hogy az ország határai nem szabnak valós határt vágyaink kielégítésének!

3. Világot látni a világhálón

Szívesen barangolnál a virágzó cseresznyefák között Japánban, vagy megnéznéd magadnak azt a híres Times Square-t, esetleg megcsodálnád a British Museum lenyűgöző kiállításait? Nem sokan vannak, akik ezekre a kérdésekre egy-egy őszinte „nem”-mel felelnének – az akadályt általában inkább a piszkos anyagiak szokták jelenteni. Az intenzív online jelenlétnek köszönhetően viszont átélhetjük ezeket az élményeket szervezett digitális események keretein belül is: ugyan kétségtelen, hogy ez nem lesz összehasonlítható a valódi, fizikai megéléssel, de ki ne szeretné úgy bejárni a világot, hogy azt egy petákja sem bánja?

4. A szeretteink szemébe nézni felbecsülhetetlen

Az online világ talán legnagyobb vívmánya, hogy segítségével könnyedén láthatjuk egymást szeretteinkkel, bárhol is legyenek épp a világban. Akárhova is sodor minket egymástól az élet, bármennyi kilométer is választ el minket, annak soha nem lesz többé akadálya, hogy egymás szemébe nézzünk beszélgetés közben. Ha lehet valamiért igazi hálát érezni az internet iránt, akkor az ez!

Nyitókép: Emma Dau/Unsplash

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: