Az alvás kiemelkedő fontossággal bír, hiszen nemcsak hormonrendszerünket, egészségünket, súlyunkat, de közérzetünket és mindennapi életünket is befolyásolja. Van egy olyan tényező azonban, amire eddig nem figyeltünk oda.
Dalí szerint amikor alszol, tulajdonképpen akkor is ébren vagy, csak egy másik világban. Ha ő mondja, akkor én hiszek neki, hiszen senki sem volt még képes az álmokat olyan élethűen megjeleníteni, mint ő. De természetesen nem csak a világhírű művész támasztja alá azt, hogy agyunk sokkal több folyamatot végez, mint gondolnánk.
Napjainkban is a kutatások központi témája az agyfunkciók megfejtése, és a mai napig találnak a tudósok olyan összefüggéseket, területeket, amely komplexitását és nagyszerűségét támasztja alá. Agyunk egy rendkívüli szerv, amelyben mintha lenne egy iránytű, amely az égtájakkal összefüggő rezgésekre érzékenyen reagál. Éppen ezért a nyugtalan álmokhoz nagy köze lehet annak, ha ágyunk nem a megfelelő irányba felé néz.
Mágnesként vonz az ágy
Sok térrendezési elv, köztük a Feng shui is hasonló elveket vall. Ha hinni lehet a legújabb kutatásoknak, akkor fejünk szimbolizálja az északi féltekét, talpunk pedig a délit. Ennek analógiájaként, ha fordított testhelyzetben, tehát fejjel dél irányába hajtjuk éjszaka álomra a fejünket, akkor agyunk ebben a nyugalmi állapotban folyamatosan keresi a kapcsolódást, ahelyett, hogy pihenni tudna. Ha tehát reggelente fejfájással, fáradtsággal, vagy migrénnel ébredsz, akkor mindenképpen érdemes ezt a tényezőt is figyelembe venned.
De nagy itt a fejetlenség!
Természetesen ez a jelenség nem egy éjszaka alatt alakul ki, ám érdemes megvizsgálni a hálószobánk adottságait, néhány bútor átrendezésével ugyanis sokat tehetünk a nyugodt alvás érdekében.
A szakértők szerint a dél felé néző ágyvég színesebb, mozgalmasabb álmokat jelenthet, azonban hosszabb távon ebben a helyzetben túlenergetizálódunk, és ez gyakori felriadással, éjszakai ébredéssel jár. Ugyanakkor ha fejünk alváskor keletre vagy északkeletre néz, a nyugalom fejlesztő energiákkal is társul: megnöveli a koncentrációt és fókuszáltabbá, ezáltal sikeresebbé tehet. Ezért ez a tájolás kifejezetten kedvező tizenéveseknek, gyerekeknek és fiatal felnőtteknek is.
Ha fejünk nyugatra mutat, azzal a mély álom lehetősége nő meg. Ha pedig délkeleti irányba, akkor ugyan élénk, de mégis regenerálódásra alkalmas a testhelyzetünk. A délnyugati tájolás azonban nyugodt, mégis nyomasztó energiaáramlást jelenthet, amely instabilizálja a rendszeresen így alvókat.
Nyitókép: Image Source / Getty Images
Forrás: timeinvestors
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- Feszült vagy, szorongsz? Ennek az ásványi anyagnak a hiánya is okozhatja
- Ébreszd fel immunrendszered a Kundalíni-légzés erejével
- Ki kopog? Ki kopog? Ezzel az egyszerű technikával meggyógyíthatod magad